Inwestowanie w akcje – jak to robić i czy się opłaca?

1

Inwestowanie w akcje od wielu już lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Na rynku odnajdują się nie tylko doświadczeni inwestorzy, ale również osoby, które w tym obszarze stawiają dopiero pierwsze kroki. Zanim przystąpi się do inwestycji warto jednak dokładnie przeanalizować swoje możliwości i poznać reguły rządzące na rynku akcji. Na co zwrócić uwagę? Jak inwestować w akcje? Podpowiadamy!

Inwestowanie w akcje – jak to robić i czy się opłaca?

Fundusze ETF, kryptowaluty, Forex i właśnie akcje – to tylko kilka dostępnych form inwestowania, a każda z nich ma oczywiście swoje wady oraz zalety. Nie ma co kryć, że każda jest również skierowana do innego grona adresatów. W przypadku rynku akcji są nimi głównie osoby, które posiadają określoną wiedzę i są gotowe na długoterminowe działania.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Inwestowanie w akcje – na czym polega?

Handel akcjami opiera się tak naprawdę na prostym mechanizmie zakupu akcji po korzystnej cenie i sprzedaży ich z zyskiem. Inwestowanie w akcje może przybrać jedną z dwóch podstawowych form: bezpośrednią oraz handel CFD. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z realnym zakupem akcji na własność, w drugiej natomiast na spekulowaniu na temat wartości akcji, przy czym inwestor nigdy nie posiada ich na własność. O wiele popularniejszym sposobem są właśnie kontrakty CFD na akcje, które charakteryzuje spora elastyczność.

Handel akcjami a strategia

Wszystko zależy od celu oraz przyjętej strategii inwestycyjnej. Każde z rozwiązań jest skuteczne w określonych okolicznościach i przy zachowaniu pewnych warunków. Inwestowanie bezpośrednio w akcje jest działaniem długoterminowym, nastawionym niejednokrotnie na wiele lat. Inwestorzy traktują to nieco jako zabezpieczenie kapitału, a gdy pojawia się szansa, odsprzedają akcje. Handel CFD to z kolei model krótkoterminowy, przy którym często liczy się nie cierpliwość, a spryt i refleks inwestora. Szczególnie jeśli zastosuje się tzw. dźwignię finansową, a więc wirtualnie podbije wartość transakcji przy stosunkowo niewielkim kapitale. Można wówczas o wiele więcej zyskać, ale także wielokrotnie stracić.

Inwestowanie na giełdzie – czy warto?

Akcje są dość bezpiecznym, choć niepewnym instrumentem finansowym. Początkujący inwestorzy powinni zachować zdrowy rozsądek, a doświadczeni pokorę, która jest tutaj niezwykle ważna. Jeśli ktoś liczy się z ryzykiem utraty kapitału oraz ma odpowiednią strategię inwestycyjną, nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbował swoich sił na giełdzie akcji. W tym celu warto wybrać jedną ze sprawdzonych platform transakcyjnych, dzięki której ma się dostęp do kilkudziesięciu rynków z całego świata.

Artykuł sponsorowany.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Ayax mówi

    Pewniejsza inwestycja to zainwestowanie w zawodowego złodzieja i komendanta policji na danym terenie. Zysk gwarantowany i kasa do ręki a nie jakieś wirtualne konta gdzie zaraz ktoś je zresetuje bo na wojnę nie będzie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.