Internauci ostro o gdańskim „świętowaniu” 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej

fot. arch
14

Gdańskie obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej mają odbyć się w wersji „na wesoło”. Ma być polsko-niemiecki pochód, który organizatorzy nazwali „radosnym”, a także „tańce” i „wspólne świętowanie”. Takie określenia znalazły się pierwotnej wersji artykułu zamieszczonego na stronie gdańskiego magistratu. Obecnie wprowadzono kilka kosmetycznych zmian w tekście, ale program obchodów pozostaje bez zmian. Internauci nie kryją oburzenia i ostro komentują postępowanie prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz. Czy do tej kobiety w końcu dotrze, że ŚWIĘTOWANIE napaści Niemiec na Polskę jest – delikatnie mówiąc – nie na miejscu?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

Jeśli Niemcy czegoś żałują, to wyłącznie tego, że nie wygrali II wojny światowej

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. zyz mówi

  TYLKO volksdeutsche mogą się cieszyć z napaści na Polskę!

  1. Buran mówi

   No i oni właśnie będą się cieszyć, jak na tych archiwalnych fotografiach.

  2. Jaca mówi

   Święta racja, hańba dla tej Dulkiewicz i hańba dla tych gdańszczan, którzy ją wybrali. Niemcy robią wszystko, żeby po przez swoje kłamstwa i manipulowanie a także z pomocą takich sprzedawczyków jak ta idiotka, zakłamać historię.

 2. Leszek mówi

  Jeśli szukasz zabytkowych szaf , obrazów, biżuterii, monet , książek  i innych dzieł sztuki jedź do Niemiec , one tam są ….zrabowane w okresie 1939-1945 . Ci sami Niemcy zabili i umęczyli 6 milionów obywateli polskich w czasie II wojny światowej  nie zapłaciwszy reparacji wojennych za mordy , gwałty i prace przymusowe .Za zniszczone budynki , drogi , i zrabowane zakłady przemysłowe .Nie zapłacili za wieszanie , rozstrzeliwanie i łapanki obywateli polskich a chcą nas pouczać i wtrącają się w nasze wewnętrzne sprawy krytykując a jakżeby kogo , oczywiście opozycje czyli PIS .Potomkowie narodu który wszczął dwie wojny światowe i wymordował miliony ludzi pouczają nas kto w Polsce jest cacy a kto be .Wybitnie kanalie , które opanowały przez swoje wpływy finansowe 70 % rynku mediów w Polsce próbują sterować a co gorsza wpływać na opinie publiczną Rzeczypospolitej. To ci sami „ przyjaźni „sąsiedzi  którzy wespół z Rosjanami zbudowali rurociąg północny będący kontynuacją paktu Ribbentrop -Mołotow  .Paktu który obowiązuje od 1939 roku i jak widać został rozszerzony o działania wrogie Polsce . To niemieckie stocznie zyskały gdy ten nieudolny rząd wykańczał Polski rynek stoczniowy , nasze okno na świat .Ciekaw jestem jakie jeszcze „niespodzianki” tego układu wyjdą na jaw po przejęciu przez nas władzy w Polsce. Ciekawe ile informacji o technologiach i firmach „ukradły” banki niemieckie ze składanych tam przez firmy biznesplanów starając się  kredyt .Pytam się ile niemieckich firm zarobiło na autostradach nie płacąc Polskim firmom . Biedne niemce, boją się o rower za kilkaset ojro. W czasie ich barbarzyńskiej okupacji Polacy bali się codziennie o swoje życie !!! Nie pochwalam kradzieży czy to samochodów czy rowerów… Ale często sami niemcy biorą w tym udział. Jakoś cicho się zrobiło o kradzieżach w niemieckich hipermarketach, kiedy okazało się, że to głównie niemcy kradną !!!

 3. antyanty mówi

  Ale.. ja nie rozumiem.. chcieli to MAJą—- no co?

 4. zz top mówi

  Z taka sama radoscia nalezy swietowac likwidacje gett w Warszawie,Lodzi,Krakowie,jak ubaw po pachy to ubaw.I karuzela musi byc!!!!

 5. Nowoczesne Obchody mówi

  Koncepcja nowoczesna – może warto np w styczniu 2020 /75 rocznica zajęcia Auschwitz przez Sowietów/ – zorganizować tam w obozie jakieś wesołe przemarsze w rytm Horst-Wessel-Lied i tańce, wspólne grilowanie emerytowanych SSmanów i żydów ???

 6. Krzesimir mówi

  Erwinka Barychowska najmłodsza ofiara niemieckich bandytów, którzy wymordowali obrońców poczty polskiej w Gdańsku (dziś zmienionych przez Dulkiewoczową na Postamt). Umierała 7 tygodni w męczarniach od oparzeń od niemieckiego miotacza płomieni. Dulkiewicz szkoda słów. Pis się na to zgodził.

 7. Robert B. mówi

  Ta Dulkiewicz wręcz ostentacyjnie manifestuje, że „jej” miasto jest eksterytorialne. Dobrze wie, że stoi za nią BND i może sobie na to pozwolić. A „rząd warszawski” oczywiście jak z jajeczkiem… W normalnym państwie taka Dulkiewicz miałaby wizytę „smutnych panów” i na drugi dzień z opranym ryjem, który kryłaby pod okularami przeciwsłonecznymi i chustką, błagałaby „rząd warszawski” o wybaczenie…

  1. Hammurabi mówi

   Pięknie to ująłeś. Ale co tam „smutni panowie”… Odwiedzić ją powinni ci, którym honor splamiła czyli sami Gdańszczanie, którzy w pijanym widzie zagłosowali na nią i z hukiem wyp… z ratusza. „Smutni panowie” dopiero po tym zdarzeniu.

 8. Blue mówi

  Schleswig-Holstein mi się przypomniał 🙁

  1. Maksymilian mówi

   Szkoda, że Rocznica Westerplatte i obrony Polskiej Poczty nie wypada gdzieś na wiosnę, bo możnaby wtedy połączyć historyczną rocznicę z puszczaniem Marzanny, wianków i szukaniem kwiatu paproci.

  2. Blue mówi

   Nie wolno ci nawet pomyśleć,Maksymilianie o topieniu brzyduli-marzanny, bo to już jest myślo-zbrodnia i nawet znalezienie kwiatu paproci nie pomoże na Pomorzu;) Żyjemy w bardzo ciekawych czasach.

 9. Gość* mówi

  Ta Pani powinna się zastanowić nad tym co robi i mówi!!! Dla mnie jako Polki jest to kary godne, a może Pani Dulkiewicz ,, marsze i wesołe tańce urządzi jeszcze np. w Auschwitz?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.