Inicjatywa Przeciw Cenzurze. Niezależni twórcy internetowi walczą o wolność słowa w mediach społecznościowych [WIDEO]

fot. twitter
5

W sobotę, 20 stycznia, odbyło się w Warszawie spotkanie niezależnych twórców internetowych, którzy powołali do życia Inicjatywę Przeciw Cenzurze. W spotkaniu wzięli udział m.in. Sara Kostecka i Piotr Korczarowski (eMisja TV), Marcin Rola (wrealu24), Krzysztof „Ator” Woźniak, Marcin Osadowski (NPTV.pl), Dariusz Matecki (PrawicowyInternet), Jan Bodakowski, Krzysztof Dzierżanowski (TaktTV), Dariusz Jaworowski (Sumienie Narodu TV), Anastazja i Marek Majcher (Program7 – TV), Katarzyna Treter-Sierpińska i Jacek Międlar (wPrawo.pl),

Cenzura w mediach społecznościowych, uderzająca według klucza ideologicznego, to śmiertelne zagrożenie dla wolności słowa, czyli konstytucyjnego prawa do wyrażania własnych poglądów. To śmiertelne zagrożenie nie tylko dla niezależnych twórców internetowych, ale dla całego społeczeństwa, któremu zagraniczni monopoliści, tacy jak facebook i youtube, stopniowo odbierają możliwość konfrontowania oficjalnej propagandowej papki z rzeczywistością. Najlepszym tego przykładem jest sprawa Marszu Niepodległości. Według oficjalnej narracji był to marsz faszystów i neonazistów. Relacje niezależnych dziennikarzy internetowych rozbiły to łgarstwo w pył. A teraz wyobraźcie sobie, że niezależne dziennikarstwo internetowe nie istnieje. Czy mielibyście szansę dowiedzieć się, jak było naprawdę?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poniżej pierwszy oficjalny komunikat Inicjatyw Przeciw Cenzurze, którą poparli m.in. obecni na spotkaniu posłowie na Sejm RP: Robert Winnicki i Jacek Wilk oraz Miriam Shaded, Rafał Ziemkiewicz, Stanisław Michalkiewicz, Grzegorz Braun, Wojciech Sumliński, Adam Wielomski i Konrad Berkowicz.

Informacje o działaniach Inicjatywy znajdziecie na oficjalnym koncie tt Inicjatywa Przeciw Cenzurze (hasztag #PrzeciwCenurze)

Poniżej film z konferencji prasowej uczestników spotkania Inicjatywa Przeciw Cenzurze, podczas której poseł Robert Winnicki zapowiedział zorganizowanie w Sejmie konferencji poświęconej cenzurze w sieci.

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Spostrzegawvczy mówi

  Represje przypominające część represji ze stanu wojennego , powtarzam, jedynie część, ale jednak ! Tak się zaczyna totalitaryzm !

 2. Hammurabi mówi

  I bardzo, bardzo dobrze! Zjednoczeni, mamy większą siłę, więcej dobrych pomysłów. Czekam teraz na podobnie działania podjęte przez tych, którzy już dali poznać, że widzą polską Polskę, Widzą nasz kraj uwolniony od duszącej go patologii, że potrafią porwać swoim przykładem wielu. Wciąż nawołuję do jedności… Wszak wrogów mamy wspólnych! Wrogów zdeklarowanych i ukrytych. Marzy mi się nie jakaś tam partia zjadająca własny ogon, tylko organizacja silna i niezależna, potrafiąca nie tylko podjąć rzeczową dyskusję ale i pogonić wrogów tak, że buciory, jarmułki, tęczowe chorągiewki i czeki in blanco pogubią! A że brukselskie burki i lewackie bojówki zaczną pieprzyć o „nazizmie”, to pewne. Tyle tylko, że w tym przypadku bliżej będzie do wiązki, rózg liktorskich i wł. fascio – wiązka, związek, jednak na naszą, słowiańską modłę.

 3. Pan Kracy mówi

  Inicjatywa słuszna, ale jak zwykle …nieskuteczna. Hmm – apel do parlamentarzystów: „Ratunku! Biją naszych!”. Jakby parlamentarzyści coś chcieli albo mogli zdziałać… Przypomnę np. sprawę amerykańskiego projektu ustawy JUST o wyszlamowaniu nas przez mięsistonosych eskimosów z grubej forsy. Amerykańskiego, czyli prawo do gnębienia Polski przez jej największego wro…, nie wroga, sojusznika.
  Politycy z prawa i z lewa, media rządowe i nierządne nabrali wody w usta – całkowita cenzura w tej kwestii – zmowa milczenia. A teraz słyszę apel, by ci sami politycy zwalczali cenzurę w mediach. Ubaw po pachy, ale daleki jestem od zakazywania bycia naiwnym…
  Jest np. polski odpowiednik pejsbooka, ale zamiast promować swoje, „lepiej” płakać, że wrogowie nas nie lubią. O co zakład, że nie polubią?

 4. Waldemar mówi

  Nareszcie razem. Kiedy ten materiał będzie w TVP info ?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.