Inflacja bije rekordy i nie ma oznak hamowania!

8

Najświeższe dane na temat rosnącej inflacji w Polsce są niepocieszające. Ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły o 17,2 proc. rok do roku. Eksperci podnoszą, że za dwa miesiące inflacja przebije prób 20%.

Wskaźniki inflacji przebijają nawet skrajne szacunki ekonomistów, którzy zakładali, że szczyt inflacji będzie miał miejsce latem, a jesienią odnotujemy jej spadek. W porównaniu z poprzednim miesiącem ceny wzrosły o 1,6 proc. Największy wzrost, bo aż o 44,2 proc. zanotowały nośniki energii (gaz, prąd, opał). O 19,3 proc. wzrosły ceny żywności, a o 18,3% ceny paliw. Najsmutniejsze jest to, że najgorsze jeszcze przed nami.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Warto także spojrzeć na wskaźniki PPI (cen dóbr produkcyjnych). To miernik obrazujący zmiany poziomu cen ustalanych przez producentów na różnych etapach procesu wytwarzania dóbr. Jest powszechnie stosowany jako jedna z miar realnego poziomu inflacji, obok wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych. Inflacja PPI pokazuje zatem zmiany cen w przemyśle. Od maja 2022 roku wskazuje stały, 25-procentowy poziom.

Tak się kończy rozdawnictwo pieniędzy, lockdowny i dodruk banknotów.

Przeczytaj:

R. Wicherek: Rosnące ceny – słów kilka o inflacji

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. ubawiony mówi

  No nie ma. to o wracamy do lat 30-tych ubieglego stulecia?

 2. ubawiony mówi

  Wolnorykowcy to najwieksi zebracy!!
  w realu,zyd sommer ,”moj komentarz”,CEP,emisja,jaszczur.
  A wam kaza do robory za 4 zl na godz czy na szparagi do niemca jechac.
  czego wy tepaki nie rozumiecie?
  No CEPie hujmurabi,jak to jest>:)

 3. W K mówi

  To już było. Zbrojenia są kosztowne, a Polska jest zbyt biedna, żeby się zbroić, dlatego gospodarczo upadnie.

 4. ubawiony mówi

  W 1939 tez Polska byla biedna. Ale taki Pilsudski wolal pierdzaca kobyle niz smierdzacy samolot.
  A potem LOMOT!

 5. W K mówi

  @Ubawiony Akurat od Rosji Polska i tak dostałaby łomot, więc nie ma się zarzynać wielkimi wydatkami na zbrojenia. Jeżeli Rosja zacznie przeciwko Ukrainie wojnę totalną i Ukraina ją przetrwa, przyjdę tu i przeproszę za to, że się myliłem.

 6. marcin mówi

  Polska to jedno z najbogatszych państw Europy. Ma ogromny potencjał. Kraj nizinny o ogromnym potencjale rolniczym, pod tym względem samowystarczalny. Kraj bardzo zasobny w złoża naturalne w tym w nośniki energii. Kraj genetycznie zaradnych i inteligentnych ludzi. Kraj na przecięciu ważnych szlaków komunikacyjnych z dostępem do morza na bardzo szerokiej linii. Kraj oddany pod opiekę Matki Boskiej. Jest jeden problem – mała świadomość obywateli. Przytłumiona chemią i ciągłą propagandą możliwość poprawnej i logicznej analizy informacji. Sąsiedztwo potężnych wrogów. Sztuczne podziały społeczne. Podstawione ż…skie elity. Moim zdaniem Pan Bóg ciągle dopuszcza na nas cierpienie bo jesteśmy mu niewierni. Gdyby Polacy się nawrócili bylibyśmy potężni w sensie duchowym i materialnym. Bylibyśmy przykładem dla każdego Państwa na świecie. Mamy do tego potencjał ale bez nawrócenia i odpowiednich elit będzie jak jest teraz. Przygotujcie się na ciężkie czasy.

 7. Maniek mówi

  W USA czy Anglii są bardziej wierni Bogu? stąd może nie dopuszcza cierpienia. Na USA to nawet ani jedna bomba nie spadła. Rzeczywiście katolików tam masa i wszyscy chodzą do kościoła i przyjmują komunię.

 8. Marcin mówi

  Tamte upadłe narody już dawno wybrały. O nas się toczy walka. Bogactwo często przeszkadza w moralności. Trzeba mądrości żeby być bogatym i nie zbłądzić. Polacy dostają po głowie bo wtedy są lepsi. Wraca bogobojność w kolejnych pokoleniach.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.