IKEA wdraża segregację sanitarną. Niezaszczepieni stoją w kolejce, zaszczepieni wchodzą bez czekania

kolejka do sklepu IKEA w Krakowie/ fot. Twitter/Bartosz Bocheńczak
22

W sobotę (8.01.2022) polityk Konfederacji, Bartosz Bocheńczyk, opublikował na Twitterze zdjęcie kolejki przed krakowskim sklepem IKEA. Czekający na wejście do sklepu to osoby bez certyfikatów kowidowych, które obowiązuje limit 1 os./15 m2. Bez limitów wpuszczane są osoby okazujące certyfikat.

– Zawsze gardziłem Ikeą za to że chcąc kupić jedną rzecz musiałem wpadać w ich labirynt marketingowy i dziś już mam drugi powód żeby tam nie chodzić. Sprawdzają certyfikaty covidowe – Kraków – napisał Bocheńczak.

Segregacja sanitarna w IKEI najwyraźniej podoba się posłance Platformy Obywatelskiej, Krystynie Szumilas. – Po raz pierwszy w Polsce skorzystałam z certyfikatu COVID. IKEA Katowice – pisze Szumilas na Twitterze.

– Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 14 grudnia br., do 31 stycznia 2022 r., w sklepach IKEA obowiązuje nowy, zmniejszony limit klientów – 1 os. na 15 m2, którzy jednocześnie mogą przebywać w sklepie, a w Restauracjach IKEA 30% miejsc przeznaczonych na potrzeby konsumpcji na miejscu, przy zachowaniu dotychczasowych zasad sanitarnych (Dystans, Dezynfekcja, Maseczka). Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 14 grudnia 2021 r. (DzU 2311) par. 26a do ustanowionego limitu liczby osób nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19, pod warunkiem okazania przez te osoby unijnego cyfrowego zaświadczenia COVID lub zaświadczenia o szczepieniu, o negatywnym wyniku testu i o powrocie do zdrowia w związku z COVID-19 – informuje IKEA na swojej stronie.

– W momencie, kiedy w konkretnym sklepie IKEA osiągniemy tę liczbę klientów, musimy ograniczyć wpuszczanie kolejnych i w związku z tym mogą tworzyć się kolejki. Do momentu osiągnięcia tego limitu wpuszczamy wszystkich klientów, nie weryfikując faktu ich zaszczepienia bądź nie – poinformowała Anita Ryng, dyrektorka ds. komunikacji IKEA Retail w Polsce.

Tak właśnie tworzy się system segregacji sanitarnej, który jest nie tylko bezprawny, ale i bezsensowny, ponieważ zaszczepieni roznoszą wirusa dokładnie tak samo, jak niezaszczepieni. Przywilejem zaszczepionych nadludzi stała się możliwość zrobienia zakupów bez czekania w kolejce. Ale już tylko na dziewięć miesięcy, ponieważ ważność paszportu kowidowego wygasa po tym czasie, jeśli nie przyjmie się tzw. dawki przypominającej. Ile będzie tych dawek? Nie wiadomo. Pfizer rozpoczął właśnie produkcję kolejnej szczepionki na wariant Omikron. A potem będzie kolejny wariant i kolejne szpryce. I ludzie będą poddawać się eksperymentowi medycznemu ryzykując, że dostaną zakrzepicy lub zapalenia mięśnia sercowego, żeby zrobić zakupy w IKEI. Warto?

Źródło informacji: Twitter, ikea.com

Zobacz też:

Katarzyna TS: Kurs na Fluronę

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. BP mówi

  Ludzie! Gdzie podział się WASZ HONOR? Nie bądźcie psami łaszczącymi się do okrutnego bezdusznego gada.

 2. BP mówi

  Zaszczepieni nie są nadludźmi tylko po n szczepieniach staną się hybrydami (połowa gada, połowa człowieka)

 3. Jozef mówi

  Rodacy..taka lipna jakosc –jedno-rocznia w ikea… olejcie.. nie kupowac u obcych –TYLKO POLSKIE SKLEPY–POLSKI WŁAŚCICIEL!! Te obce markety padna jak szczury — daj BOZE! Miejscie troche honoru…i Polskosci w sercach… nie kupowac!

 4. Tomasz mówi

  Jak dla mnie podstawowym powodem omijania tego sklepu jest fakt, że właściciel, zdechnięty już, Kamprad był nazistowską świnią w czasie IIWŚ. Mi akurat wystarcza ten argument. I nie zmienię o tej bestii zdania, bo nigdy nie został rozliczony ani pociągnięty do odpowiedzialności…tak więc – zdechł, nasrać na grób i spalić sklepy w Polsce. Może i jestem niegrzeczny, ale czasem tak już mam.

 5. Buran mówi

  @ Krystyna Szumilas, następnym razem będzie można skorzystać z certyfikatu COVID stojąc w kolejce do kibla w Galerii. SUPER!!!

 6. 777 mówi

  BOJKOTOWAĆ … ja u nazistowskich świń, którzy robili dla Hitlera nie kupowałem nigdy…

 7. Buran mówi

  Traktują ludzi jak głupie bydło, bo też ludzie tak się zachowują. Zamiast splunąć na widok takiej kolejki dla podludzi i iść na zakupy gdzie indziej, stoją potulnie w ogonku jak stado baranów. To IKEA potrzebuje nas, klientów, a nie my jej. Dlatego właśnie wepchnęli się na polski rynek i rozpychają się łokciami. Takie “cuda” z tektury i kleju jak u nich, można kupić i gdzie indziej.

 8. beno mówi

  J.K.M. bywa kontrowersyjny, ale z jego zdaniem > że jest zdecydowanie więcej idiotów na świecie < nie sposób się nie zgodzić. Powyższa fotka tylko utwierdza mnie w tym przekonaniu. Dla jasności- nie mam zamiaru nikogo tu obrażać, tyle że stanie godzinami na zimnie TYLKO z powodu braku "certyfikatu" w uwłaczającej ludzkiemu rozumowi kolejce (o godności już nie warto) nie jest dla mnie w inny niż powyższy sposób do wytłumaczenia. Pomijam już fakt "niebywałej jakości i zróżnicowania towarów"- byłem tam 1 raz i o ten 1 było za dużo.

 9. aster mówi

  Tak-Tak. Nie-Nie. Albo dwracasz się na pięcie i odrzucasz warunki Bestii albo je przyjmujesz i zgadzasz się na jej dyktat. Ci stojący w rozkroku w upokarzającej kolejce i tak już wybrali tylko jeszcze nie zdają sobie z tego sprawy.

 10. krzyś mówi

  Po co ci ludzie się poniżają kupujcie w sieci i olać Ikeę. Emigrantów to pieszczą u siebie jak dzieci a nas traktują jak bydło i to w naszym własnym kraju Szwed to jest dureń w naszej szerokości geograficznej a w ich jesteśmy gorsi niż Emigrant z Afryki więc przestańcie ludzie do cholery!!

 11. agent na agencie mówi

  w sumie to nie wina IKEA tylko rozporządzenia Ministerstwa PiSu niestety

 12. Tolek mówi

  Zaszczep się jeden z drugim albo nie kupuj w IKEA. Proste.

 13. Piotr mówi

  Nie kupować tego chlamu u lewaków.Totlny bojkot Ikea .Popieraj swoje.

 14. Republikanin mówi

  Co takiego jest w tym tęczowym sklepie, czego nie ma w polskich sklepach?

 15. Misiek13 mówi

  Nie robic robic zakupow w tych sieciach proste

 16. Shadow mówi

  Gdzie tu rozsądek i godność człowieka. Nigdy nie byłam w ikei i nigdy tam nie będę. Ostatnio kupiłam na allegro kanapę od polskiego producenta. I jakościowo i cenowo prima sort.

 17. Vjsj mówi

  Jeśli ludzie są wstanie dobrowolnie dać się poniżać za możliwość kupienia tańszego paździeża to jako społeczeństwo możemy wykasować ze słownika słowo “wolność”.

 18. Stefan mówi

  tanie szwedzkie meble? ikeła WON z Polski

 19. Anty mówi

  Tolek debilu jeden. Jak ci się nie podoba zmień portal. Proste.

 20. ppp mówi

  ależ szanowni klienci ikea czekający w kolejce – pora już założyć sprawę w sądzie w związku z tzw segregacją nazistowsko – ”sanitarną”
  czy to nie jest przypadkiem sklepik w którym zwolniono pracownika bo głośno wyrażał swoją niechęć do zwyrodnialców z lgbtpedofilii?

 21. Rebih mówi

  Ludzie są gotowi na największe upodlenia, by kupić kawałek bubla z odpadowej dykty.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.