„Idziemy na całość. Polak w Polsce gospodarzem!” – krzyczą rolnicy blokując Warszawę [RELACJA NA ŻYWO]

12

„Żarty się skończyły” to nie tylko jedno z haseł manifestacji rolników, zapowiedzianej na 6 marca w Warszawie. Tego samego zdania jest Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. Jego zdaniem rolnicy dopiero zaczynają swój marsz, a już dokonali niemożliwego. Po raz pierwszy od niepamiętnych lat wspólnie ulicami stolicy przemaszeruje Solidarność pracownicza i Solidarność rolnicza. To potwierdzenie szerokiego poparcia społecznego dla sprawy rolników, którzy za każdym razem powtarzają, że to nie kwestia pieniędzy, lecz zmian dla całego rynku rolno-spożywczego. A zmiany te uderzą we wszystkich.

Jednym z najważniejszych postulatów jest dziś odejście od „Zielonego Ładu”, którego zapisy dotykają nie tylko rolników, ale też górników, hutników, kierowców i przede wszystkim konsumentów, zarówno na płaszczyźnie spożywczej jak i indywidualnych odbiorców energii elektrycznej. To prawdziwa rewolucja, przeciw której Prezydium Rady Krajowej NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” ogłosiło strajk generalny.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Premier, Donald Tusk twierdzi, że „ochrona środowiska nie może i nie musi być w konflikcie z produkcją żywności”, ale do tej pory nie przedstawił planu obrony polskiej racji stanu w tej sprawie. Zapowiedział jedynie, że jest gotów do „twardej rozmowy” o Zielonym Ładzie i w najbliższych dniach wystąpi z inicjatywą rewizji zapisów Zielonego Ładu.

Dużo gorzej wygląda strategia rządu poświęcona ograniczeniu zalewu polskiego rynku produktami rolno-spożywczymi ze wschodu. Choć premier skierował do Sejmu RP projekt uchwały wzywającej do nałożenia sankcji na rosyjskie i białoruskie produkty rolne, to wedle protestujących dziś w Warszawie ten pomysł zakrawa na kpinę, gdyż setki tysięcy ton zboża docierają do nas przede wszystkim z Ukrainy. Przez ostatnie tygodnie rolnicy próbowali blokować polsko-ukraińskie przejścia graniczne, jednak po incydencie z wysypaniem zboża na tory, składy kolejowe rozładowywane są pod nadzorem SOK-u i policji, zaś drogi prowadzące do granicy mają niedługo zostać uznane za infrastrukturę krytyczną, co znacznie ograniczy możliwości blokujących je rolników.

Na co liczą rolnicy? Jakie środowiska ich popierają? Ilu ludzi przybędzie na protest do stolicy i czy paraliżem Warszawy uda się zmusić rząd do zdecydowanych działań na rzecz polskiej racji stanu? O tym dziś w reportażu Piotra Korczarowskiego, na żywo spod Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie.

Relacja eMisjiTv:

Relacja wRealu24:

Przeczytaj także:

K. Baliński: Idioci ekonomiczni i inni

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Dumny Polak mówi

  Od zawsze pluli i coraz gorliwiej, PLIJA NAM PROSTO W TWARZ!

  Na to, ze tfusk zechcialby laskawie z kims o czyms jeszcze rozmawiac, nie powinno nas juz wiecej juz interesowac!
  On okazal juz jednoznacznie swoje cele i swoja zdradziecka, hipokrytyczna morde!
  Za komuny istniala METODA TACZKI, na ktorym sie pierwszego sekretarza wsadzalo i uroczyscie wiozlo na sterte gnoju i dla takiego tfuska, za jego haniebna zdrade naszych interesow, ( rowniez z racji nierozliczonych bestialstw jego poprzedniej kadencji), bylby to jednak, jak mniemam, czyn zbyt lagodny, na ktorej laske , na pewno sobie nie zasluzyl!

  Nie ma juz innej drogi uratowania naszej Ojczyzny!

  Jesli oni ocaleja, to my musimy zbierac nasze tobolki, bo juz tu nic po nas!

  Po prostu to zwyrodnienie MUSI ZNALEZC WRESZCIE SWOJ KONIEC!, bo niedlugo bedzie juz, DLA NAS WSZYSTKICH, ZA POZNO!!!

 2. Dumny Polak mówi

  Dzisiaj jego miejsce jest w umowionym punkcie pod palacem kultury, zamkniety w odpowiedniej klatce, aby wszyscy potrzebujacy, mogli oddac mu mocz na jego parszywy, sepleniacy pysk!
  Wyobrazacie sobie te kolejki, jakie by sie wtedy tworzyly i jJAKA BY TO BYLA NOWA ATRAKCJA DLA WARSZAWY!?
  Tylko po to bym tam przyjechal i cierpliwie czekal w tej kolejce!
  Wtedy wreszcie by mi troche ulzylo!

 3. Durny Polak mówi

  Fit For 55 podpisał Morawiecki, a jego rząd otworzył polską granicę pod zalew ukraińskich produktów rolnych.

 4. gal mówi

  Jest zasadnicza roznica pomiedzy reakcja Policji we Frabcji, Niemczech, Belgii, Holandii a ta bandycka struktura w Polsce. Tam Polucja malo reaguje tutaj zachowuja sie jak wsciekle psy. Ta banda zomo to potomkowie parchow, banderukroli i zwylkej polskiej swoloczy. Wszystkie grupy gardza Polska i Polakami. Z polska swolocza poradzimy sobie, natomiast z ta genetyczne obca grupa bedzie gorzej.

 5. Anonim mówi

  Pewnie, mieli stać i bezczynnie przyglądać się jak w ich stronę lecą kamienie, butelki, race.

 6. Jaś mówi

  Tak się składa, że za rządów tfuuska, na protestach górników (strzelanie do górników), rolników ( gaz łzawiący i armatki wodne), sportowców (akcja widelec), 11 listopada ( budka spalona przez Sienkiewicza i spalone zdezelowane auto TVNu, a przebrani prowokatorzy POlicji wszczynali rozróby (widziałem osobiście). W takiej sytuacji POlicja „MUSI” strzelać, bądź traktować protestujących gazem łzawiącym. Za PiSu był spokój, a protestów było bez liku i ani jednego grasującego samobójcy. Rząd tfuuuska WON, za Don, albo za Odrę!!

 7. Jaś mówi

  Odpowiedź Tuska w Interii: „Nie będę rozmawiał z chuliganami, będę rozmawiał tylko z ” wybranymi” rolnikami. Oczywiście z POlicją nie będzie rozmawiał, bo wzorowo wykonali tfuuuska rozkaz!
  A wybrani rolnicy na wszystko się zgodzą, tak jak kamasz, bezhołowie, biedronka, bosy, czy te baby ze strzałami i parasolkami!

 8. Shadow mówi

  Szlag nie was trafi, wszystkie polityczne, nierządnice, skurwysyny najwyższych lotów.

 9. Shadow mówi

  Wyciagnąć ryżego skurwysyna i jeszcze paru tygrysków , misiów i innych sukinsynów i w dyby . Skruszeją bardzo szybko.

 10. Shadow mówi

  A czemu nie mieliście, tak jak rolnicy w Brukselce, polewaczek z gnojem. Tam wypierdalali ile wlezie. Do tego mieli ciężkie ciągniki i po milicja spierdalała jak cacy.

 11. Shadow mówi

  Kurwiel Kaczyński wraz z łajzą MOrawieckim przygotowali grunt pod to gnębienie narodu, a ryży huj ma rozkaz wykończyć POLSKĘ.

 12. Iwa mówi

  Już wiemy kim byli PROWOKATORZY rzucający kamieniami na proteście rolników. https://www.youtube.com/watch?v=ithJ8ISQAKE…………….swietne wideo. Pokazuje ze starcia z Policja były policyjna prowokacja. Prowokatorzy w tych samych butach zakupionych przez policję. Stoja sobie razem i rozmawiają , wyjmuja kostkę. Wszyscy w tych samych butach 🙂

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.