Idzie „nowe” w MON i MŚ: dymisja szefa SKW, wstrzymanie wycinki w Puszczy Białowieskiej

fot. mon.gov.pl
5

Oto pierwsze efekty rekonstrukcji rządu i wymiany szefów Ministerstwa Środowiska i Ministerstwa Obrony Narodowej: kornik drukarz i gen. Kraszewski wracają do łask.

– Polska dostosuje się do zalecenia Trybunału Sprawiedliwości UE, by wstrzymać wycinkę drzew w Puszczy Białowieskiej – zapowiedział w radiowej Trójce minister środowiska Henryk Kowalczyk. TSUE wydał w sprawie Puszczy Białowieskiej tzw. środek zapobiegawczy, nakazujący Polsce wstrzymanie wycinki Puszczy. Minister Kowalczyk zapewnił, że „to będzie zastosowane”, jednak „za wyjątkiem wycinki drzew dla bezpieczeństwa ludzkiego”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotr Bączek podał się do dymisji. W poczuciu odpowiedzialności za państwo przyjąłem zaproponowane mi rozwiązanie zostania doradcą ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. W najbliższych miesiącach będę zajmował się współpracą z podkomisją ds. katastrofy smoleńskiej – wyjaśnił w rozmowie z portalem niezalezna.pl.

Były szef SKW to współtwórca tej służby i jeden z najbliższych współpracowników Antoniego Macierewicza. W latach 2006-2008 był członkiem Komisji Weryfikacyjnej ds. WSI.

Dymisja Bączka jest bezpośrednio związana ze sprawą gen. Kraszewskiego, któremu SKW odebrało certyfikat bezpieczeństwa. To o gen. Kraszewskiego, który jest przeciwnikiem idei Wojsk Obrony Terytorialnej, rozgorzała wojna pomiędzy prezydentem Dudą i ministrem Macierewiczem. Wszystko wskazuje na to, że gen. Kraszewski certyfikat odzyska i bez przeszkód będzie mógł nadal pracować w prezydenckim Biurze Bezpieczeństwa Narodowego jako szef departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi.

Panie i Panowie, idzie „nowe”.

Źródło: pap, niezalezna.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Aga mówi

  Judasz Duda zrobi nam Ojczyzne PO staremu,aby mojsikom zylo sie jeszcz lepiej.Jak mozn byc takim cymbalem/MOJ PREMIER/Zamalo zarabiamy aby wegetowac/zyc/a za duza bay zdechnac.

 2. goj mówi

  Brawo. Wpuśćmy jeszcze ten milion nachodźców, zalegalizujmy małżeństwa pedalskie, aborcję do 4 tygodnia po narodzinach i wprowadźmy pedofilię do szkół. Jaki program lewicy został jeszcze do zrealizowania?

 3. Andrzej, zwykły mieszkaniec tego kraju mówi

  Czytam tu niektóre komentarze i są tego typu, jak diagnozy pewnego chirurga, który odciski na stopach chciał leczyć amputacją stopy. Proszę o cierpliwość i wyrozumiałość. Pan Kaczyński powiedział i prosił o to. Leczenie musi potrwać trochę, wszak nie chcecie wszystkiego leczyć amputacją (mam nadzieję). A do tych wszystkich z gorącymi głowami. Sprawdźcie czy macie lód w lodówce i przyłóżcie sobie do główki. Ochłońcie trochę.

  1. Wiech mówi

   A ja proponuję byś sprawdził, czy jeszcze masz mózg, czy już tylko melasę mózgową i tu cię zasmucę, to ustąpi wtedy, kiedy ręce i głowa będą już w nocniku !

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.