Homo-ślub na paradzie LGBT w Gdańsku. Czy zostanie usankcjonowany prawnie?

homo-ślub na paradzie LGBT w Gdańsku 2019/ fot. facebook
7

Podczas sobotniej (25.05.2019) parady LGBT w Gdańsku odbył się tzw. ślub humanistyczny pary homoseksualnej, Michała Niepielskiego i Wojciecha Piątkowskiego. Taka forma ślubu nie ma żadnej mocy prawnej, ale mężczyźni zapowiadają, że będą walczyć o prawną rejestrację swojego związku.

W 2015 roku Niepielski i Piątkowski przystąpili do Koalicji na Rzecz Równości Małżeńskiej i Związków Partnerskich, której celem jest doprowadzenie do wydania przez Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu wyroku zobowiązującego Polskę do przyjęcia przepisów umożliwiających parom osób tej samej płci zawieranie związków partnerskich lub małżeństw. Wiosną 2017 w Trybunale została zarejestrowana ich skarga na odmowę prawnej formalizacji związku przez urząd stanu cywilnego, sąd rejonowy i okręgowy oraz Trybunał Konstytucyjny.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Homo-ślub Niepielskiego i Piątkowskiego nie jest pierwszym ślubem humanistycznym w Polsce. Pierwszy miał miejsce 2 sierpnia 2008 roku i został zawarte między dwoma kobietami. Pierwszy humanistyczny ślub dwóch mężczyzn odbył się rok później, 5 grudnia 2009 roku.

Czym jest ślub humanistyczny? Według informacji na portalu slub-humanistyczny.pl jest to ceremonia, która nie rodzi żadnych skutków prawnych, ale jest „ważna dla pary” i „za punkt swojej orientacji bierze human, czyli człowieka”. Uroczystość może składać się z wybranych tekstów literackich dotyczących miłości czy szczęścia w małżeństwie oraz opowieści o Młodej Parze. „Podczas ślubów humanistycznych przemawiają Goście, wybrzmiewa ulubiona muzyka Młodej Pary, a wszystko odbywa się w eleganckiej i radosnej atmosferze” – czytamy na portalu.

Źródło informacji: polskatimes.pl, slub-humanistyczny.pl

Przeczytaj też:

Nauka masturbacji, pornografia, homopropaganda. Szokujący reportaż o seksedukacji w Polsce [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Dan mówi

  Powiesić co do jednego ku przestrodze, oto są właśnie skutki tolerancji.

 2. Rins mówi

  Tfu kurła, niech się pierdol…..W innych krajach a od Polski won z tym gównem!!!!

 3. Jaca mówi

  Jak się cieszą, że poprzez swoje grzechy wołające o pomstę do Nieba pójdą (jeśli się nie nawrócą) na wieczne potępienie…..

 4. Sybilla mówi

  mam to w d… – powiedział pedał; dopóki jest to bez skutków prawnych i rozrodczych, to niech się gżą ile im wlezie

 5. Gosc mówi

  Homoseksualizm przewaznie idzie w parze z pedofilia. Promowanie zboczen powinno byc karalne.

 6. Teresa mówi

  Cóż,idzie na świat wielka kara.W najnowszych objawieniach Matki Bożej,wierzcie,nie wierzcie-to objawienia prywatne,Matka Boża zapowiada że niedługo nastąpi nagły atak muzułmanów na świat,na Europę-rzeź Europy.Objawienia zaczęły się w miejscowości Trevignano Romano w marcu 2016 roku i trwają po dziś dzień.Płakała tam figurka Matki Bożej krwawymi łzami,płakał obraz Jezusa Miłosiernego.Madonna zapowiedziała trzęsienia ziemi i tsunami, „poważne wydarzenia, które wstrząsną sumieniami „. Przesłanie Dziewicy dotyczą również wydarzenia, „które wstrząśnie fundamentami świętego Piotra, miejscem zepsucia i hipokryzji”. Na przykład 8 października 2016 r .: „… Zły za chwilę zasiądzie na tronie w kościele zamiast mego syna, a wkrótce Eucharystia zniknie. Jezus wróci i wszyscy go zobaczą …”. Zapowiedziała, że jeżeli nie będzie opamiętania, to nastąpi wielki kataklizm we Francji oraz trzęsienie ziemi we Włoszech. Matka Boża mówiła też, że w Rzymie działają sekty masońskie, które uprawiają okultyzm, i że jeśli ludzie nie odwrócą się od grzechów i nie pojednają się z Bogiem, to „na Rzym przyjdzie plaga różnych epidemii, wielkich nieszczęść, które przyniosą śmierć, zniszczenie i rozpacz”.

  https://youtu.be/G4S8TgLeDNg

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.