Hołownia zakłada stowarzyszenia „Polska 2050” i deklaruje głosowanie przeciw Dudzie

Szymon Hołownia/ fot. Twitter
6

We wtorek (30.06.2020) Szymon Hołownia, który w wyborach prezydenckich uzyskał 13,87% głosów, poinformował, że zakłada ruch społeczny i obywatelski w formie stowarzyszenia „Polska 2050”. Jednocześnie oświadczył, że „Ekipa Szymona” nie poprze żadnego kandydata w II turze, ale on będzie głosował „przeciwko wizji prezydentury i wizji Polski, która prezentował przez ostatnich pięć lat Andrzej Duda i jego partia Prawo i Sprawiedliwość”. Hołownia przyznał, że otrzymał zaproszenie na rozmowę od kandydata Platformy Rafała Trzaskowskiego.

Odpowiadając na pytanie, czy jego ruch wystartuje w wyborach parlamentarnych, Hołownia zapewnił, że wystąpi w nich, chociaż nie wiadomo, kiedy wybory się odbędą, ponieważ żyjemy w kraju, w którym „wszystko zostało zdestabilizowane” i „żadna data nie jest już dogmatem”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Odnosząc się do ewentualnego utworzenia partii wyjaśnił, że „jakaś część ruchu, w sytuacji, w której będzie to niezbędne i potrzebne, być może stanie się partią polityczną”. Jednocześnie zapewnił, że „ta część ekspercka, ta część działalności społecznej – one nigdy nie będą partia polityczną, bo mamy różnych Polaków”. Hołownia podkreślił, że chce być „szefem ruchu, który zgrupuje różnych Polaków”.

Źródło informacji: PAP

Zobacz też:

Niebezpieczny ignorant! Hołownia proponuje 75% udział OZE w polskiej energetyce

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. ciastek om nom mówi

  był, palikot, był kukiz, jest hołownia. na następne wybory kolejnego wymyślą.

 2. jacek mówi

  czyli „nie chcem ale muszem”, facet robi z siebie takiego błazna że nawet szkoda komenttować…

 3. antyparch mówi

  Aktorowi na Ukrainie wyszlo. W Polsce dziennikarzynie TVN-u na razie nie.

 4. antyparch mówi

  Szanowny Panie Jacku. jak Pan się ustosunkuje się do wypowiedzi liderów Konfederacji o nie wskazaniu kandydata na którego można by było oddać głos w II turze,w świetle znalezionego w sieci posta”dzisiaj przeczytałam tweeta od platfusowego wyborcy, ze musza zagryźć język i agitować tych z konfederacji, a później to g…..no zdelegalizować”. To tyle. A że Trzaskowski nie żartuje,dając wyraz swoich poglądów bodajze z 2018 roku o zdelegalizowaniu ONR.

  1. MACIEJ mówi

   Psy szczekają, karawana jedzie dalej.
   Z naszej strony, nie blokować drogi 😉

 5. MACIEJ mówi

  Typowy 'spadochroniarz’. Niebywałe, że ludzie dają się na takich nabrać…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.