Holandia: Pożar kościoła w Hoogmade. Zawaliła się wieża. Wydarzenia przypominają pożar Notre Dame [WIDEO]

3

Kościół pw. Narodzenia Matki Bożej w Hoogmade (Holandia) został zniszczony przez potężny pożar. Zawaliła się wieża. Rzecznik straży pożarnej, podobnie jak po pożarze katedry Notre Dame, od razu stwierdził, że doszło do samozapłonu, a konkretnie zapalenia się farby. Wierni i proboszcz są zdruzgotani.

To co się wydarzyło bardzo mnie boli. Moje myśli zmierzają ku tym wszystkim, którzy mieszkają tu przez całe życie – powiedział miejscowy proboszcz o. Jack Glas. Do godziny 18 miejscowi mieli nadzieję, że wieżę kościelną uda się uratować przed zniszczeniem. W godzinach popołudniowych dziennikarze pisali jeszcze o nietkniętym przez ogień prezbiterium kościoła. Niestety. Spełnił się najczarniejszy scenariusz. Wieża runęła.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak czytamy na portalu omroepwest.nl, w kościele w Hoogmade co niedzielę odprawiane są msze święte (co w Holandii nie jest oczywistością), w których regularnie uczestniczą miejscowi katolicy. Dziś media informują, że kościół przechodził remont, chociaż tych informacji nikt nie potwierdza. W związku z tym te wydarzenia wielu kojarzy z tragicznym pożarem katedry Notre Dame w Paryżu. Wtedy też przekonywano o samozapłonie i renowacji świątyni.

Kościół został wybudowany w 1877 roku. Ponad 50 lat później po raz pierwszy runęła wieża, ale świątynia została odbudowana.

Obejrzyj:

Misterny plan psychopatycznego narcyza czy niedopalony kiep? – J. Międlar [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Robert mówi

    Podpalanie kościołów jest grzechem,grzechem ekologicznym po synodzie w Amazonii.Od zarania dziejów wszystkie katastrofy nie są straszne głównie dla sprytnych gryzoni.Szczury idą po władzę na świecie

  2. AS mówi

    To w Holandii są jeszcze kościoły?

  3. Zbysław Ziomek mówi

    Gdyby to był meczet, albo synagoga, płakałby rząd Mateuszka, płakałaby GW-niana z Czerskiej, tvn-y, tok-fm, rmf i inne radia-bzdety. Teraz w spalonym Kościele zrobią sobie knajpę, skłot, techno albo inne postępackie badziewie…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.