HIT! Posłowie Platformy Obywatelskiej szkolą się na wypadek wizyty funkcjonariuszy CBA

fot. twitter
0

Kierownictwo klubu Platformy zorganizowało nietypowe szkolenie dla swoich parlamentarzystów. Politycy wzięli udział w wykładzie dotyczącym immunitetu poselskiego oraz tego, jak się zachowywać w czasie przeszukania przeprowadzanego przez CBA – informuje newsweek.pl. Szkolenie prowadził adwokat Arkadiusz Matusiak, były prokurator Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga specjalizujący się w ściganiu korupcji.

– To pokłosie sprawy Gawłowskiego. Z jednej strony był to wykład akademicki na temat zakresu immunitetu, ale z drugiej padło mnóstwo praktycznych porad, co robić, gdy służby rano zapukają do drzwi – opowiada „Newsweekowi” jeden z posłów.

Podczas szkolenia posłowie PO dowiedzieli się m.in., że jeśli na przykład telefon posła leży na biurku, to agenci CBA mogą go zabrać. Ale jeśli znajduje się w kieszeni, to nakaz już tego nie obowiązuje. Podobnie jest z damską torebką. Jeżeli posłanka trzyma ją przy sobie, to chroni ją immunitet.

Nasz komentarz: Pomysł szkolenia uważamy za rewelacyjny. Radzimy posłom, żeby doszyli do ubrania dodatkowe kieszenie, co pozwoli objąć immunitetem nie tylko telefony, ale również inne drobiazgi w postaci zegarków i tym podobnych fantów. A posłanki niech zakupią większe torebki.

Źródło: newsweek.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.