HIT! Posłowie Platformy Obywatelskiej szkolą się na wypadek wizyty funkcjonariuszy CBA

fot. twitter
0

Kierownictwo klubu Platformy zorganizowało nietypowe szkolenie dla swoich parlamentarzystów. Politycy wzięli udział w wykładzie dotyczącym immunitetu poselskiego oraz tego, jak się zachowywać w czasie przeszukania przeprowadzanego przez CBA – informuje newsweek.pl. Szkolenie prowadził adwokat Arkadiusz Matusiak, były prokurator Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga specjalizujący się w ściganiu korupcji.

– To pokłosie sprawy Gawłowskiego. Z jednej strony był to wykład akademicki na temat zakresu immunitetu, ale z drugiej padło mnóstwo praktycznych porad, co robić, gdy służby rano zapukają do drzwi – opowiada „Newsweekowi” jeden z posłów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Podczas szkolenia posłowie PO dowiedzieli się m.in., że jeśli na przykład telefon posła leży na biurku, to agenci CBA mogą go zabrać. Ale jeśli znajduje się w kieszeni, to nakaz już tego nie obowiązuje. Podobnie jest z damską torebką. Jeżeli posłanka trzyma ją przy sobie, to chroni ją immunitet.

Nasz komentarz: Pomysł szkolenia uważamy za rewelacyjny. Radzimy posłom, żeby doszyli do ubrania dodatkowe kieszenie, co pozwoli objąć immunitetem nie tylko telefony, ale również inne drobiazgi w postaci zegarków i tym podobnych fantów. A posłanki niech zakupią większe torebki.

Źródło: newsweek.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.