HIT! Magdalena Środa odpowiada na pytanie o początek życia człowieka: „Nie ma czegoś takiego” [WIDEO]

Magdalena Środa w Radio Zet/ fot. screen
12

W środę (3.02.2021) prof. Magdalena Środa była gościem red. Beaty Lubeckiej w Radio Zet.  Tematem rozmowy był wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej i protesty Strajku Kobiet. Zapytana, kiedy jej zdaniem rozpoczyna się życie człowieka, Środa odparła: – Nie ma czegoś takiego. Następnie stwierdziła, że nie wie, kiedy zaczyna się życie człowieka. – Uważam, że rozsądnie jest uznać, że wraz z narodzinami – powiedziała. Dodała, że życie powinno być chronione od poczęcia zgodnie z wolą kobiety i mężczyzny.

Zapytana o to, czy życie rozpoczyna się w momencie poczęcia, Środa po raz kolejny powiedziała, że nie ma czegoś takiego. – To jest nieprawdziwe – stwierdziła. Oświadczyła, że twierdzą tak wyłącznie katoliccy biolodzy i Kaja Godek, ale inaczej twierdził Tomasz z Akwinu, który uważał, że dusza pojawia się po 40 dniach od poczęcia. Następnie wygłosiła tyradę o „cywilizowanych państwach”, które dopuszczają aborcję na życzenie. – Aborcja jest ok – oświadczyła. Stwierdziła też, że nie ma czegoś takiego jak syndrom postaborcyjny.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pytana o agresywne zachowanie uczestniczek Strajku Kobiet stwierdziła, że „na pewnym etapie walka o prawa musi przyznać bardziej radykalne formy”. – Nie to, że ja zachęcam do podkładania bomb, ja po prostu rozumiem eskalację przemocy ze strony kobiet. Temu rządowi nie można odpowiedzieć inaczej, jak właśnie przemocą – oświadczyła.

– Sama się zradykalizowałam, bo popieram te wulgaryzmy. Tzn. nie popieram, ale uważam, że nie da się inaczej. Od 30 lat manifestuję, pikietuję, podpisuję listy. Cały wachlarz pacyfistycznych, łagodnych sposobów protestu został wyczerpany – podkreśliła Środa.. Dopytywana przez Beatę Lubecką o wdzieranie się na teren Trybunału Konstytucyjnego, odpowiedziała, że pewnie sama nie wspięłaby się na płot, ale będzie biła brawo tym, którzy to robią.

– Namawiam organizatorki Strajku Kobiet, będę się starała to robić, żeby znaleźć jakieś przełożenie polityczne – zapowiedziała Środa. – Budować partię albo potężny ruch polityczny, szukać swoich przyczółków w parlamencie – dodała.

Co wynika z tego wywiadu? Lewicy nie chodzi o to, żeby utrzymać tzw. kompromis aborcyjny naruszony wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Chodzi o zalegalizowanie aborcji na życzenie. To jest ich cel, a argumenty o zmuszaniu kobiet do rodzenia dzieci bez głów są tylko środkiem prowadzącym do tego celu.

Źródło informacji i cytatów: Radio Zet

Zobacz też:

Katarzyna TS: Aborcjoniści to MORDERCY!

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. anonim mówi

  Nie wiem z jakiego psychiatryka tą babę wzieli ale zrobili chyba jako eksperyment przystosowania do życia w społeczeństwie. Jak widać ten eksperyment był nieudany.

 2. Marek mówi

  Nastepna pusta rura. Juz jedna taka byla , o usmiechu Jokera, Senyszyn

 3. Krzysztof mówi

  Środa w każdym temacie osiąga Himalaje głupoty i bezbrzeżnej głupoty i to coś ma jeszcze tytuł profesora.

 4. Matka mówi

  Ona jest równie głupia, jak autorzy piszący tu na portalu, że jakiś lockdown zabija i nie ma epidemii.

  Tyle, że w jej perspektywie mówimy o 1000 ofiar rocznie. Antycovidowa głupota tyle ofiar zabiera w 2-3 dni.

  1. anonim mówi

   Ze tą babą zasiadasz w jednej ławce głupoty.

  2. BP mówi

   Czyżbyś była po szczepieniu? Jak nie to idź i się zaszczep. Chętnie oddam ci przynależną mi szczepionkę. Udowodnij swoje wierzenia!

  3. Roman mówi

   Covid zabiera Tyle ludzi woow przeciez zaniedlugo zabranknie lewakow Bo covid ich wybije hura wresczcie rozsadeg gura

 5. Roman mówi

  Sam bym ja poddal eutanazju Bo to glupia kobieta

 6. Netopelek mówi

  wielka szkoda, że matka tego czegoś jej nie wyskrobała !!!

 7. zdzicho mówi

  To są ci sami levi, którzy wią* jaki jest początek Wszechświata, a nie wią kiedy powstaje ich dziecko. Zresztą twierdzą, że 'małżeństwa’ jednopłciowe mają więcej dzieci niż hetero. I nic, świat naukowy nie reaguje, nie odbiera tytułów tym żydowskim głąbom.

 8. Tomasz mówi

  Środa jest klakierem lewackim i nie ulega to wątpliwości. Aczkolwiek pod jednym z jej twierdzeń podpisuję się obiema rękami. Ma rację mówiąc, że temu rządowi trzeba odpowiedzić przemocą…innej szansy nie ma – potrzebna jest rewolucja, krwawa rewolucja. Powtórzę słowa obecnego prezydenta – „wolność nie jest dana raz na zawsze i trzeba o nią walczyć”. Naiwnością jest myślenie, że coś się zmieni poprzez wybory, pokojowe marsze czy też szukanie furtek w przepisach.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.