Hiszpania: nazistowskie inspiracje lewicy, czyli parlament debatuje nad legalizacją eutanazji

Fot. pixabay
0

Kongres Deputowanych hiszpańskiego parlamentu rozpoczął debatę w sprawie legalizacji eutanazji. Inicjatywa wyszła z rządu Pedra Sancheza, będącego koalicją socjalistów i skrajnej lewicy. W projekcie eutanazję nazwano „prawem do godnej śmierci”. Od 2017 roku jest to już trzecia próba przeforsowania tzw. śmierci wspomaganej w Hiszpanii.

Eutanazja miałaby być finansowana przez państwo, a zabieg wykonywałyby zarówno publiczne, jak i prywatne szpitale. Projekt miałby stanowić ulgę dla „przewlekle i nieuleczalnie chorych, których cierpienia nie można uśmierzyć.” Przeciwko pomysłowi rządu głosować ma centroprawica oraz konserwatyści. Konserwatywna Vox określiła inicjatywę „kontynuacją nazistowskich praktyk eugenicznych.” „Państwo dobrobytu powinno chronić słabych, a nie zachęcać ich do odchodzenia. Wiecie, kto był pierwszy w stosowaniu tych praktyk? Naziści i ZSRR, dwa reżimy totalitarne.”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Doprawdy przerażającym jest, iż lewica, mieniąca się najbardziej rozwiniętą i nowoczesną częścią społeczeństwa pragnie przeforsować najbardziej prymitywne i nieludzkie zwyczaje. Zarówno aborcja, jak i eutanazja mają przecież swoje korzenie w barbarzyńskich czasach, gdy szacunek do ludzkiego życia praktycznie nie istniał. Zaskakującym jest, jak owe „postępowe” środowiska głoszą idee znane z pogańskich i prymitywnych wieków.

Zdawać by się mogło, iż lewica pragnie powrotu do chwil, gdy słabszych zrzucano ze skał, a starców zostawiano na pożarcie w lasach, gdy nie mogli już pracować. Oczywiście, wszystko to pod płaszczykiem walki o dobro i godność. Ciekawe, że najgłośniej o rzekomo odradzającym się nazizmie krzyczą środowiska, które swoje wzorce zawdzięczają najbardziej zbrodniczym systemom.

Źródło: tvp.info

Przeczytaj również:

Nasz wywiad! Bp Marian Buczek o beatyfikacji abp. Andreja Szeptyckiego oraz ofiar Rzezi Wołyńskiej i o bierności episkopatu Polski [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.