Henryka Krzywonos nazwała faszystami kibiców Legii Warszawa oddających hołd ofiarom rzezi Woli [WIDEO]

Henryka Krzywonos/ fot. facebook
7

W niedzielę 5 sierpnia odbyła się w Warszawie uroczystość upamiętnienia ofiar rzezi Woli. W dniach 5-6 sierpnia 1944 Niemcy wymordowali ok. 60 tysięcy Polaków spośród ludności cywilnej tej dzielnicy w odwecie za wybuch Powstania Warszawskiego. Według relacji świadków tych wydarzeń krew dosłownie płynęła ulicami.

Wieniec pod pomnikiem ofiar złożyła m.in. delegacja kibiców Legii Warszawa. Obecna na uroczystości Henryka Krzywonos, czyli „pierwsza tramwajarka III RP”, nazwała kibiców faszystami. „Faszyści składają kwiaty! Skandal!” – krzyczała podczas składania wieńca.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

O haniebnym zachowaniu Krzywonos poinformował na Facebooku katolicki działacz społeczny Mariusz Talarek. „Będąc na uroczystości upamiętnienia 74 rocznicy przy Pomniku „Rzezi Woli” byłem świadkiem oburzającej sytuacji. Robiąc zdjęcia i relację z wydarzenia byłem w kilku miejscach. W pewnym momencie, kiedy kibice LEGII WARSZAWA składali wieniec, ktoś obok mnie krzyknął cytuję: „Faszyści składają kwiaty! Skandal!”. Odwróciłem się i zobaczyłem, że pani komentująca głośno obok mnie w taki sposób to posłanka PO Henryka Krzywonos. Starszy pan obok oburzył się bardo mocno i zwrócił jej zbulwersowany kilkakrotnie uwagę, ja również powiedziałem pani, żeby uszanowała czas i miejsce, bo robi zamieszanie a to nie przystoi posłowi RP, a wielu z nas tutaj, ja również uważamy zupełnie inaczej… Okazało się, że również obok, razem, stała grupa różnej maści „obrońców demokracji”, w tym agresywny do mnie pan (widoczny towarzysz posłanki na filmiku), więc zaczęli potakiwać posłance, że ma rację i żebym się cytuję: „zamknął…”. Ustąpiłem, uspokoiłem starszego pana, by już nie kontynuował rozmowy, ponieważ wytworzyło się głośne zamieszanie, a chwila składania wieńców jest zbyt podniosła, żeby się kłócić..”

Talarek zamieścił też krótki film ze swojej rozmowy z Krzywonos, podczas której zapytał, dlaczego to zrobiła. Krzywonos nie raczyła odpowiedzieć i zagroziła, że wezwie policję.

Dlaczego Krzywonos oszkalowała kibiców Legii? To proste. Zrobiła to w myśl stalinowskiej zasady, że świat dzieli się na „demokratów” i „faszystów”. Według narracji tzw. opozycji totalnej, to oni są demokratami, a więc wszyscy pozostali z założenia muszą być faszystami. Tak właśnie wygląda reaktywacja stalinowskiej propagandy w wykonaniu „obywatelskiej” opozycji i jej bojówek spod znaku KOD i Obywateli RP.

Źródło informacji: twitter

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: „Rudy” i „Zośka” walczą z supremacją białej rasy

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jacek NH mówi

  Skąd tak wysoka emerytura Henryki Krzywonos? Posłanka Platformy Obywatelskiej, kiedyś działaczka „Solidarności” Henryka Krzywonos-Strycharska dostaje 6 200 zł emerytury (ponad 7 400 zł brutto). Tak wynika w jej oświadczenia majątkowego. Skąd tak wysokie świadczenie dla osoby, która przez lata pracowała jako tramwajarka? W 2009 roku decyzją Donalda Tuska emerytura Krzywonos-Strycharskiej wzrosła z 2,7 tys. zł do ponad 6,2 tys. zł

  1. Ada mówi

   Ona to musiała inaczej czuć. Dlatego z poświęceniem czekała przy pomniku Ofiar Rzezi Woli…

  2. ala mówi

   pamietam lata 80-te ale jej nie pamietam – za to pamietam Gwiazdę i Walentynowicz

  3. Ada mówi

   Czyli bardzo dobrze pamiętasz. Jej solidarnościowa historia wykwitła w związku z potrzebą uwiarygodnienia solidarnościowych zasług Tuska… Noo, udany był ten jej mocny występ telewizyjny, niczym strzał z grubej procy.
   Pózniej była rodziną zastępczą dla , zdaje się, ośmiorga dzieci. Dobrą koleżanką dla niektórych. W końcu zasiadła w ławach poselskich.
   Wypada przy tym dodać, że wielka szkoda takich ludzi, jak m.in. Pani Maria Binienda, która wraz z mężem ” wyjechała” z kraju na tzw.wilczym bilecie… Tam, w Ameryce dokończyła studia, jest prawnikiem, ale ” za wodą”- jak wielu, wielu Solidarnościowców szczerze kochających Polskę.

 2. Ania mówi

  Żydówie się całkowicie mózg zlasował.

 3. lololo mówi

  w 80 roku nikt o tej kerzywocośtam nie słyszał … skąd ona się wzięła? peło twierdziło, że to „sygnatariuszka porozumień sierpniowych” – chyba drzwi otwierała Walentynowicz i Gwiaździe – baba wyciągnieta z szafy dla propagandy komuchów i pełowcóf

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.