Hartman w amoku: Adamowicz jak Narutowicz zamordowany przez „faszystów”

Jan Hartman/ fot. screen
29

Atak bandziora Stefana W. na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza stał się pretekstem do rozpętania fali hejtu wobec Prawa i Sprawiedliwości oraz środowisk prawicowych. Szczucie rozpoczął Jerzy Owsiak podczas konferencji prasowej tuż po tragicznym wydarzeniu. Jako „winną” ataku na Adamowicza Owsiak wskazał Barbarę Pielę, czyli autorkę programu satyrycznego „Plastusie”. Piela została zalana falą nienawistnych komentarzy, w których nazywano ją ścierwem, szmatą i życzono jej śmierci. O zgrozo, Owsiak pochwalił tę nagonkę nazywając hejterów „najbardziej fantastycznymi adwokatami całej sprawy”. Owsiak pokazał, że nie ma żadnych hamulców i cieszy się z tego, że jego fani kipią nienawiścią i życzą śmierci osobie, którą wskazał im jako cel. To się po prostu nie mieści w głowie!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

A teraz zobaczcie, w jaki amok wpadł prof. Jan Hartman i jaka nienawiść wylewa się z jego tekstu zamieszczonego w „Polityce”. „Jest Pan ofiarą zła i od dziś symbolem dla naszego obywatelskiego sprzeciwu wobec tego zła, jakim jest sącząca się każdego dnia, a czasem dudniąca, hałaśliwa podłość rozzuchwalonej w zakłamaniu, pogardzie i nienawiści politycznej hołoty, nierzadko szczekającej z bardzo wysoka” – pisze Hartman w artykule pt. „Krew prezydenta”. Gdy politycy Prawa i Sprawiedliwości apelowali o powstrzymanie się od agresywnych komentarzy i o modlitwę za Pawła Adamowicza, lewicowy „autorytet” rozjuszał swoich czytelników pisząc o szczekającej politycznej hołocie. Oto lewicowa „mowa miłości”.

Na „politycznej hołocie” Hartman nie poprzestał. W swoim pełnym nienawiści artykule użył też określania „pazerna i pozbawiona hamulców sitwa”, która „obmacuje się po kątach z faszystami” oraz „maszeruje z szowinistyczną hołotą”. Hartman porównał atak na Adamowicza do  zamachu na pierwszego prezydenta RP Gabriela Narutowicza, którego – według Hartmana –  zabili „faszyści”. Takie brednie wypisuje człowiek z tytułem profesorskim!

Teraz nie odpuścimy. Nie odpuszczą Pańscy przyjaciele, w tym obaj ci wybitni politycy. Pańska przelana w wolnej Polsce krew nie pójdzie na marne. Od dziś rządzi nami słuszny gniew. Przeciwstawimy go nienawiści i podłości tego rządu” – pisze Hartman i apeluje: „Dopóki jeszcze gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, niechaj każdy z nas na złość nienawistnikom za Pańskie zdrowie raz jeszcze złoży datek. (…) Ale od jutra niech słuszny, etyczny gniew już w nas nie zgaśnie. Aż do jesiennego zwycięstwa”.

Po przeczytaniu artykułu Hartmana jestem po prostu przerażona. Ten człowiek jest chory z nienawiści i dla własnego dobra powinien poddać się leczeniu. Hartman oszalał! Taka furia wymieszana z kłamstwem i podlana plugawym językiem świadczy o daleko posuniętej niestabilności psychicznej. Niestety, ten człowiek jest autorytetem dla środowisk lewicowych, które karmi nienawistnym przekazem w chwili, gdy należałoby wyciszyć emocje i przekazać opinii publicznej rzetelny obraz tragedii w Gdańsku. To, co zrobił Hartman, jest nie do zaakceptowania.

Przeczytaj też:

Publikujemy zdjęcia rabusia Stefana W., który dźgnął nożem prezydenta Gdańska

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. michu mówi

  Fala hejtu ze strony coraz bardziej dosięga prawicę. Teraz najbardziej Barbara Piela jest nią dotknięta. Ale w ostatnim czasie bardzo dużo hejtu spadło też na Kościół katolicki (np film „Kler” a ponoć jakiś nowy jest w planach). Poza tym są czasopisma w których jest wiele mocnego hejtu na Kościół katolicki i jakoś nikt nie reaguje skutecznie.

 2. Diabe mówi

  no to mamy długo oczekiwaną prowokację…

  1. paweł mówi

   Wiesz że ty możesz mieć racje.

 3. Bogusław Maśliński mówi

  Prof. Jan Hartman w amoku, wpiszcie sobie w sieci, wtórny analfabetyzm także ogarnia niektóre grupy profesorów, nie piszę o tych z dyplomem zakupionym na bazarze Różyckiego.

 4. Q1 mówi

  Lewaccy hejterzy nie kojarzą, że gdyby Polakom nie utrudniali dostępu do broni palnej to być może udałoby się powstrzymać nożownika. Przy okazji powyłączali komentarze pod artykułami traktującymi o sprawie a z innych wątków są skwapliwie usuwane. Przypadek! Czegoś się boją czy też może zamierzone działanie skorelowane z akcją fałszywej flagi?

 5. Lech mówi

  No ma niemiecke nazwisko sprawca

 6. jedi mówi

  aresztować Hartmanna za mowę nienawiści !

 7. Zbulwersowany mówi

  Wojna Żydów z katolicyzmem nie ma żadnych granic w barbarzynstwie. Plemię Kainowe tylko w ubiegłym stuleciu wytracilo ponad 10 milionów Polaków głównie katolików jak podaje najlepszy znawca tematu Henryk Pająk, historyk i pisarz. Wskutek rządów zydokomuny i pookraglostolowia miliony Polaków zostało wyruganych ze swoich domów, ze swojej Ojczyzny, skazanych na głód, poniewierke, cierpienie, często śmierć lub padło ofiarą zabójstwa, morderstwa lub samobojstwa. Talmudysci i inni barbarzyńcy zamiast natychmiast porzucić swą lucyferianska ideologię i nawrócić się na zbawienny katolicyzm nadal są sługami demonów i sieją nienawiść, zgorszenie, antywartosci, profanacje, balwochwalstwo. Nawet nie chcą dać sobie najmniejszych szans na uniknięcie wiecznych mąk piekielnych a dodatkowo stawiają sobie za cel zatruwanie życia przyzwoitym ludziom. A wystarczyłoby na początek uderzenie się w piersi, przyznanie się do wszystkich win, obietnica zadośćuczynienia za grzechy, obietnica poprawy, przeproszenie Pana Boga w Trójcy Przenajswietszej Jedynego i ludzi, którym wyrządziło się takie krzywdy.

  1. Normalny mówi

   Przyszła Wolna Polska musi ustanowić Narodowy Dzień Żałoby po 10 milionach wytraconych Polaków, Dzień Pamięci i Zadumy, wolny od pracy.

 8. JANUSZ mówi

  CZY CHORY PSYCHICZNIE CZŁOWIEK, LECZACY SIĘ NA SCHIZPOFTRENIĘ NA DODATEK BANDYTA, KTORY DOKOPNAL 3 NAPADÓW NA BANK, ŚWIEŻO PO WYJŚCIU Z WIĘŻIENIA – TO FASZYSTA. MORDERCA PREZ. ADAMOWICZA NIE WYLĄDOWAŁ W ARESZCIE TYLKO W SZPITALU PSYCHITRYCZNYM – MIAL JAKIEŚ DRGAWKI! JAK MOŻNA BYĆ TAKIM IGNORANTEM JAK HARTMANN I GŁOSIĆ TAKIE BREDNIE?

 9. Bogusław Maśliński mówi

  Według żyda Hartmana – zabili „faszyści”. Polacy są faszystami. Profesor w amok powiązał się z wtórnym analfabetyzmem historycznym. To Syjonistyczni żydzi już w 1933r byli komendantami w faszystowskich obozach zagłady. Krwawa niedziela, tyjące żydów w obozach. Hartman to Polacy byli w faszystowskich mundurach. Żydów było 150 tyś, także w mundurach SS. No chyba że to byli żydzi z polskich terenów. Zanik pamięci, syjoniści żydowscy w świcie Hitlera. Jak pan zdobył tytuł profesora posiadając takie proste braki z swojego narodu żydowskiego. Nazwij mnie Faszystą bezpośrednio, umilę życie. Pociągamy się po sądach.

  1. Andrzej Józef mówi

   Nie baw się w Filozofa , idz Durniu do Kościoła I zapal świeczkę jako dowód Poszanowania oraz Pamięci.
   Nie ma nic gorszego jak wydanie opinii jak ktoś myśli

  2. Ania mówi

   Hartman chyba nie chodzi do kościoła. Coś Ci się pomieszalo.

  3. Andrzej Józef mówi

   Ania.
   W każdym narodzie jest 5% “Red Neck”.
   Tak jak by ich nie było w Polsce.?

  4. Andrzej Józef mówi

   “Red Neck “w USA= Faszyści.

  5. The Indoraptor mówi

   Poszanowania kogo ? Kogoś kto oszukiwał całe lata wyborców! ? Nie ma mowy! Szacunek należy się dla tych co mają go do innych ludzi!

  6. marju73 mówi

   Wiemy co Hartman myśli bo się uzewnętrznia w gazecie i w internecie.Więc nie ośmieszaj się i nie pouczaj innych.

  7. Andrzej Józef mówi

   Pochodzenie cudzoziemskich żołnierzy Waffen-SS.
   1) Albania – 3 tyśoce.
   2) Belgia -3 tyśoce.
   3) Wielka Brytania – 50 osób.
   4) Bułgaria – 1600- osób.
   5) Chorwacja – 30 – tyśięcy.
   6) – Dania – 10 tyśięcy.
   7) – Indie- 3500 – osób.
   8) – Estonia- 20 tyśioce.
   9) – Finlandia- 1000 tyśioc.
   10)- Węgry – 15 – tyśięcy.
   11)- Łotwa- 39 -tyśięcy.
   12)- Holandia – 50 – tyśięcy.
   13)- Norwegia- 6- tyśięcy.
   14) – Francja- 8tyśięcy .
   15) Włochy- 20 tyśięcy.
   16) – Ukraina – 25- tyśięcy
   17)- Białoruska- 12- tyśięcy.
   18)- ZSSR – 40-50- tyśięcy.
   19)- Tatarska- 8- tyśięcy.
   20)- Rumania – 3 – tyśioce.
   21) – Serbia- 15- tyśięcy.
   22)- Hispania- 1000 osób.
   23)- Szwecja- 230- osób.
   24)- Szwajcaria- 1500- osób.
   Oprócz tego w Waffen SS służyli w niewielkiej liczbie
   Słowency,Grecy, Cześi,Litwini, Słowacy, Luksenburczycy I Polacy+ kilkadziesięciu tyśięcy- Volksdeutschów.
   Google Pochodzenie cudzoziemskich żołnierzy w Waffen SS.

  8. Andrzej Józef mówi

   Ilośc zwerbowanych Polaków do Wermachtu
   325 tyśięcy.

  9. marju73 mówi

   25) 150 tysięcy Żydów.

 10. Sherlock Holmes mówi

  Czy aby motyw polityczny narzucony przez media wchodzi w rachubę? To może być również, odwet, zazdrość, rabunek odpada, przejęcie władzy albo często występujący wśród ludzi zamożnych romans lub z chęci zysku. Kto najbardziej na tym skorzysta? Takie pytanie zadaje każdy detektyw nawet amator. Niczego wykluczyć nie można dopóki się nie przeprowadzi gruntownego śledztwa. Dziennikarze mają już motyw, winnego tylko kary im brakuje. Najlepiej samosąd przez ukamieniowanie albo chłosta, a już na pewno nie palenie na stosie (zniesienie inkwizycji). Może ów napastnik jest psychicznie chory tak jak PISo czubek Scyba czy jak mu tam Cyborg, i należy go leczyć w odosobnieniu? Jednak w czasie bezkrólewia ostateczny głos będzie należał do Gdańskiego Sądu Kapturkowego.

 11. The Indoraptor mówi

  Uderz w stół a nożyce się odezwą! Mamy długo oczekiwany pretekst do ostatecznej rozprawy z Polską Prawicą! Nie liczcie na pomoc ze strony PiS! Oni w imię solidarności miedzypartyjnej wpędzą was do więzień!

  1. sten mówi

   Nie złamały ducha polaków carskie , niemieckie czy komuny katownie .
   Nie złamią też k’hazarsko szatańskie , damy rade niech tylko zaczną.

  2. Andrzej Józef mówi

   Sten.
   Masz rację dlatego Hitler zatakował Polskę, a później Francję.
   “Adaś “Batdyta wiedział ze jezeli uderzył by na Francję najpierw to Polacy dotrzymali by umowy o pomocy I zatakowali Niemcy.
   Zawsze można było liczyc na odwagę oraz Honor Polskiego Żołnierza.

 12. ozamiev mówi

  hartman, ty tez jak i ten morderca Prezydenta Adamowicza, winienes być przymusowo i dożywotnio w zamknięciu leczony bo jestes potencjalnym kandydatem na zbrodniarza! Morderca Prezydenta Gdanska ma zdiagnozowaną schizofrenię paranoidalną a ty z pewnością też jestes nieżle szurnięty! lecz się ignorancie! hanba tym, którzy kiedykolwiek dali ci jakiekolwiek stopnie i tytuły!! choć jestem osobą niewierzącą to twoja obrzydliwa pogarda, obrzydliwa chora nienawiśc do Polski, do Polaków i do Koscioła Katolickiego jest wysoce niebezpieczna. Zajęcia z tobą, precyzyjniej rzecz ujmując twoje wykłady na UJ to stek hejtu, dziadostwa, prostactwa, nienawisci. taki z ciebie żyd za którego się uważasz. dajesz swiadectwo o swoim pochodzeniu, o swojej etnicznej grupie. Hanba ci, pasożytujesz na polskich podatnikach i plujesz jadem na Polskę dalej niż widzisz! pasożytujesz, bowiem nikomu nie jest potrzebny pseudo profesor niszczący i deprawujący studentów! Panu Prezydentowi Gdanska wieczne odpoczywanie niech da Pan Bóg w Trójcy sw. Jedyny w którego wierzył a Rodzinie, sw. pamięci Prezydenta, ukojenie w bólu.

 13. Robert mówi

  przywieźli wyngiel,wyngiel,wyngiel je we wiosce.Wojna będzie,przed Wojną tyz był

 14. Krzysztof mówi

  Wiesz pan, panie Hartman, ja jestem bardzo martwiony pana wygląd. Czy pana cóś nie dolega? Twarz masz pan bolesną. Aż strach. I mina nie tego. Czy to nie nereczki? A może wątroba. Oj, nie dobrze, nie dobrze. Pan się powinien natychmiast polożyć i odpocząć. Głęboko oddychać i nie oglądać TVN. Powinno pomóc 🙂

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.