Haniebna wypowiedź Łukaszewicza: Polakom wystaje słoma z butów, Niemcy powinni być liderem UE

Olgierd Łukaszewicz/ fot. youtube
9

Olgierd Łukaszewicz udzielił wywiadu portalowi wiadomo.co, w którym stwierdził, że „Polacy są niedouczeni, wystaje im słoma z butów, są megalomanami, mają problem z porozumiewaniem się z innymi”. Natomiast na temat Niemiec znany aktor wypowiedział się tak: „W Niemczech spędziłem kilka lat, byłem niemieckojęzycznym aktorem i mam zaufanie do Niemców, ale oczywiście nie do wszystkich. Oni mają prawo, a nawet obowiązek być liderem w UE, nie z powodu gospodarczej mocy, ale tego, co ciąży na poprzednich pokoleniach. Czują się moralnie zobowiązani do tego, aby przewodzić, budować pokój i dobrobyt”.

Łukaszewicz oświadczył też, że powinniśmy dziękować Unii za solidarność, ponieważ „UE jest solidarna ze wszystkimi w obronie demokracji”. Poinformował też, że jeździ po kraju, aby „uwiarygodnić siebie jako aktywistę pro unijnego”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Nie możemy dopuścić do Parlamentu Europejskiego tych, którzy chcą rozwalać Unię od środka, czyli polityków Prawa i Sprawiedliwości. Cały czas zastanawiam się, jak wejść do głów Polaków. Możemy wychodzić na ulice z unijnymi flagami i śpiewać „Odę do radości”, ale to nie wszystko. Chcę pokazać, że się staram. Zresztą mam już deklarację innych aktorów, chociażby Mai Ostaszewskiej, Magdy Cieleckiej, Andrzeja Grabowskiego, Roberta Więckiewicza, że są gotowi pomagać. Nie odpuścimy” – deklaruje Łukaszewicz.

Mój komentarz: Olgierd Łukaszewicz jest wspaniałym aktorem, który swoją kreacją uhonorował gen. Fieldorfa „Nila”. Ale to, co mówi w tym wywiadzie, jest po prostu haniebne. Taka pogarda wobec własnego narodu, jaka bije z wypowiedzi Łukaszewicza, po prostu nie mieści się w głowie. A jego teza o niemieckim prawie do przewodzenia Unii Europejskiej ze względu na to „co ciąży na poprzednich pokoleniach” jest nie tylko kuriozalna, ale wręcz obrzydliwa. Wywołanie II wojny światowej i ludobójstwo na Polakach i Żydach uprawnia dziś Niemcy do „budowania pokoju i dobrobytu”? Czy Olgierd Łukaszewicz oszalał?

Pozwolę sobie przytoczyć wierszyk z okresu okupacji, który przyszedł mi do głowy, gdy czytałam wywiad z Łukaszewiczem. Oto on: Kto ty jesteś? – Folksdojcz cwany. Jaki znak twój? – Krzyż złamany. – Kto cię stworzył? – Zawierucha. – Co cię czeka? – Gałąź sucha. Tyle mam do powiedzenia w kwestii wiernopoddańczych deklaracji Polaków płaszczących się dziś przed potomkami niemieckich ludobójców.

Cały wywiad z Łukaszewiczem TUTAJ.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Andrzej, zwykły mieszkaniec tego kraju mówi

  Pierwsza sprawa. To prawda, że niektórym polakom słoma z butów wystaje i do tych należy pan Olgierd. Druga sprawa. Niemcom przyznaje prawo do przewodzenia Europie. To spełnienie marzeń o wielkiej Europie pod niemieckim panowaniem panów z pod znaku swastyki i hakenkrojca.
  Skąd się biorą tacy ludzie jak pan Łukaszewicz? Tego nie wiem, ale wiem gdzie powinni się podziać.

 2. OZ mówi

  .. Olgierd niech zajmie się bliźniakami koleżanki po fachu.

 3. Krzysztof mówi

  Łukaszewicz jesteś takim samym idiota i chamem jak bolek wałęsa. Niedobrze mi się robi na widok żyda , który tak wyraża się o narodzie polskim , który dał mu schronienie , dach nad tym głupim łbem i możliwość zarobku dużych pieniędzy. Dla mnie jesteś miałkim człekiem , miernotą w tzw. grupie aktorów zresztą w większości żydów jak ty. Jesteście miernotami , obserwuję kto kogo w jakich rolach osadza i stwierdzam ,że wszędzie są żydzi – jak te qwa szczury. Nie można się was pozbyć .

 4. Maxio mówi

  to chyba już oznaki demencji straczej u niego ! a taki fajny był Albercik ! no cóż….

 5. mariusz mówi

  Warto wspomnieć, że Łukaszewicz jest fundatorem i prezesem fundacji „My Obywatele UE”.
  On już nie jest obywatelem RP, jest obywatelem UE, a mówiąc wprost – Niemiec.
  Bliżej mu do IV Rzeszy niemieckiej, kontynuatorów ludobójców milionów Polaków i pożogi na naszej Ziemi, którzy odmawiają reparacji za to, co zrobili.
  Trzeba zagłębić się w sponsorów tej fundacji i wpłaty na konto, co nie będzie zbyt trudne, biorąc pod uwagę czyją przewodnią rolę w Europie głosi Polakom Łukaszewicz.
  Volksdeutsch, to określenie polskich łajz i gnid, które ponad 70 lat po wojnie nic nie straciło na aktualności.

 6. MSW mówi

  Czyli ziom ma generalnie zaufanie do Niemców, „ale nie do wszystkich”. Bardzo odkrywcze Einsteinie. Ja też lubię generalnie ludzi, ale nie wszystkich. Merkelowa sprytnie mówi, że Europa to, Europa tamto, mając na myśli tylko Niemcy. Biedny Olgierd się jeszcze nie połapał, że co jest dobre dla Niemiec to jest też dobre dla Europy. Ale może będzie niedobre dla Polski? Tymczasem powspominajmy patriotę wszechświata: https://youtu.be/1C25_WCL7l4

 7. Hammurabi mówi

  Co tu komentować? Kolejny komediant co to mu się wydaje, że jest kimś. Ja, Ty i wszyscy ci, którzy wyrażają swoje oburzenie mogą takiemu pokazać co o nim myślą jedynie bojkotując wszelkie zamierzenia „artystyczne” z jego udziałem. Podobnie jak kompletnie olany powinien być inny mędrek – Stuhr i Maja Ostaszewska, Magda Cielecka, Andrzej Grabowski, Robert Więckiewicz. Tyle w temacie.

 8. Robert mówi

  Wariant jest taki,panie łukasiewicz,niemiecki Komediancie,jak się rzuci słomę na stos,ino roz zmieni się w ogień i nie pomoże nawet hologram Soros,co was Niemcy wodzi za nos i mami dobrobytem.Dobrobyt ma być wszędzie USA,Rosji,Chinach,Polsce,Kostaryce.Wielki Brat po to ma olbrzymie cyce, żeby każdy bękart mógł se podoić i się nastroić należycie,jak reżyser zdecyduje komediancie.Wariant i po wariancie,Panie grancie

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.