Grzegorz Braun dołącza do koalicji Ruch Narodowy/Wolność. Konferencja prasowa [WIDEO]

Grzegorz Braun, Janusz Korwin-Mikke, Robert Winnicki/ fot. twitter
7

Grzegorz Braun dołączył do koalicji Ruch Narodowy/Wolność. „Formujemy koalicję propolską. Stawką jest istnienie cywilizacji łacińskiej” – powiedział Braun na poniedziałkowej (7.01. 2019) konferencji prasowej w Sejmie. W konferencji udział wzięli również Janusz Korwin-Mikke i Robert Winnicki.

Janusz Korwin-Mikke podkreślił, że chociaż koalicjanci mają różne pomysły na to, jak skończyć z unijnym dyktatem, to wszyscy zgadzają się, że tak dłużej być nie może.  „Ma być normalność. Po co nam tyle biurokracji?” – powiedział prezes Partii Wolność.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Robert Winnicki wskazał, że Prawo i Sprawiedliwość jest siłą polityczną, która wspiera pomysł budowania unijnego superpaństwa. Prezes Ruchu Narodowego oświadczył też, że celem koalicji jest nie tylko rzucenie wyzwania Prawu i Sprawiedliwości po prawej stronie sceny politycznej, ale również przyciągnięcie nowych wyborców. Poproszony o komentarz na temat nominacji Adama Andruszkiewicza na wiceministra w rządzie Mateusza Morawieckiego powiedział, ze Ruch Narodowy odnosi się do tej sytuacji krytycznie. „Ta nominacja byłego narodowca, od trzech lat pisowskiego propagandzisty, to jest dowód zarówno tego, że niektórzy mają problem z kręgosłupem ideowym, jak i dowód świadczący o tym, jak rząd podchodzi do poszczególnych ministerstw. Ja znam Adama Andruszkiewicza dłużej niż trzy lata i jego funkcja jako wiceministra cyfryzacji to dosyć humorystyczny pomysł. On nigdy w tej dziedzinie w żaden sposób się nie udzielał” – powiedział Winnicki.

Grzegorz Braun podkreślił, że przystąpienie do koalicji Ruch Narodowy/Wolność nie oznacza, że Pobudka stanie się partią polityczną. Wskazał też, że hasło Polexit nie jest sprzeczne z działaniem propolskim.

„Protestujemy przeciwko nazywaniu nas antyeuropejskimi” – powiedział Korwin-Mikke. „Jesteśmy za Europą, ale przeciwko bandzie biurokratów, złodziei i ludzi, którzy w tej chwili opanowali Europę” – wyjaśnił. „Jesteśmy za tym, żebyście Państwo mieli państwo” – dodał Grzegorz Braun i zapytał: „Czy Państwo chcecie, żeby po wsze czasy Rzeczpospolita była w eurokołchozowym parlamencie reprezentowana przez samych folksdojczów, sprzedawczyków, eks-sowieciarzy? Czy to jest wasz wybór?”.

„Siły krytyczne wobec Brukseli zdecydowanie rosną” – powiedział Robert Winnicki. „My w ten ogólnoeuropejski nurt właśnie się włączamy budując tę koalicję’- dodał. „Nasz program jest jeden – pozbyć się Unii Europejskiej w obecnym kształcie” – odpowiedział Janusz Korwin-Mikke pytany o program koalicji. „Pozbyć się Unii z Polski” – doprecyzował Grzegorz Braun.

Przeczytaj tez:

J. Międlar: Kubeł zimnej wody na głowę szabes posła. Żydzi o Andruszkiewiczu

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hammurabi mówi

  Może to właśnie jest owo światełko w tunelu? Zawsze pragnąłem połączenia sił wszystkich jak dotąd walczących osobno z kłamstwami, pomówieniami, złodziejstwem, nepotyzmem, zdradą i sprzedajnością “elyt”. Tylko tak dalej panowie, tylko tak!

 2. Normalny mówi

  Będzie na kogo zagłosować. Najbardziej interesuje mnie postawa mediów toruńskich. Czy dalej będą pompowac antypolakow czy wreszcie zreflektuja się i wybiorą opcję propolska i krytyczną do zydomasonskiej UE.

 3. Janusz I mówi

  Jako chrzescijanski narodowiec, nigdy w życiu nie zagłosuję na Korwina i jego koalicję.

  1. Ania mówi

   Lepiej oczywiście na filosemicki PIS. A co ? Katolicyzm Brauna i Winnickiego kole w oczy ?!

  2. Janusz I mówi

   Dlaczego uważasz, że nie lubię Brauna i Winnickiego? To, że wchodzą w koalicję z Korwinem, to ich sprawa, nie moja.

  3. Adam mówi

   Aha, i w zwiazku z tym na nich ie zalosujesz tak? Zaden z cebe nardwiec
   ,

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.