Gowin wyklucza współpracę z Konfederacją. „To nie powinien być partner Zjednoczonej Prawicy”

Jarosław Gowin/ fot. screen
9
SKLEP-WPRAWO.PL

Na pewno nie chciałbym koalicji z Konfederacją – dla TVN24 powiedział wicepremier, szef Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego i lider Porozumienia Jarosław Gowin. Konfederacja to pierwsza po 1989 r. partia prorosyjska w Sejmie i to nie powinien być partner dla Zjednoczonej Prawicy – stwierdził.

Na pytanie czy w przypadku zawarcia sojuszu z Konfederacją opuściłby obóz Jarosława Kaczyńskiego odpowiedział: To wróżenie z fusów, ciągle liczę na to, że będzie samodzielna większość.

PRZECZYTAJ: Gowin o Konfederacji: Będą się smażyć w piekle za antysemityzm [WIDEO]

W rozmowie z TVN24 Gowin stwierdził, że działacze Zjednoczonej Prawicy będą zastanawiać się na wynikiem wyborów, bo ponad połowa Polaków zagłosowała na inne ugrupowania. Musimy na spokojnie przeanalizować, co te wyniki oznaczają, jakie grupy społeczne nas poparły, a inne z jakich powodów zagłosowały przeciwko nam – dodał.

PRZECZYTAJ: Reforma Gowina: neomarksistowska Krytyka Polityczna na liście wydawnictw naukowych

Przypomnijmy, że z danych Państwowej Komisji Wyborczej z prawie 92 procent obwodowych komisji wyborczych wynika, że Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 44,38 procent głosów w wyborach do Sejmu; Koalicja Obywatelska – 26,77 procent; SLD – 12,34 procent; PSL – 8,63 procent, a Konfederacja – 6,76 procent. Zastępca przewodniczącego PKW sędzia Sylwester Marciniak powiedział dziś, że pełne wyniki wyborów do Sejmu poznamy dzisiaj około godz. 18-20.

Przeczytaj także:

Grzegorz Braun nokautuje liderów Koalicji Obywatelskiej! Kapitalny wynik w Rzeszowie

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. piotr p mówi

  Zjednoczona Prawica jest tak samo prawicowa jak Kościół Zjednoczonych Chrześcijan chrześcijański. Jedno i drugie jest żydowskie.

 2. Hammurabi mówi

  Pytanie kto by z Gowinem chciał rozmawiać… Engelking, Gross czy Hartman?

  1. Zbigniew mówi

   Gowin pochodzi z Ukrainy?

  2. Hammurabi mówi

   To nie jest ważne, skąd pochodzi. Był związany ze środowiskiem Unii Demokratycznej i Unii Wolnośc, co samo w sobie jest dyskwalifikacją. W 2007 roku, został umieszczony na pierwszym miejscu listy PO do Sejmu, po czym wstąpił do tej partii, W listopadzie 2011 Komorowski powołał go na urząd ministra sprawiedliwości (wyjątkowy specjalista – i jeden i drugi! ) i tak dalej i tak dalej…
   To jest zwykły figurant, bez kręgosłupa i honoru, wykonujący polecenia kogoś lub czegoś niewidocznego, za to baaaardzo wpływowego. Dlatego „niezatapialny”.

 3. Wojciech mówi

  Gowin to lewak i zdrajca. Nie tak dawno był w rządzie Platformy a teraz udaje prawicowca. Dno i kupa mułu.

 4. marju73 mówi

  O Gowinie.
  Dr Z. Kękuś (PPP 14) J. Gowin, obrońca sędziów złodziei, sadystów, oszustów zasługuje na pogardę

 5. skalpel mówi

  bracie jovin ty i twoje zydowskkie poczucie humoru

 6. z-k mówi

  To żałosna lokajsko – pacholska postać a szkodnik wyjątkowy. Jak on może patrzeć bez wstrętu na swoje oblicze w lustrze ?????

 7. szalom mówi

  Gowin i Gliński to dwie postacie, które Prezes Kaczyński powinien spłukać w cholerę w ów nowo wybudowany kolektor

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.