Główna księgowa Amber Gold była słupem. Za fikcyjną pracę otrzymywała 12 tys. zł miesięcznie

fot. twitter
1

Komisja ds. Amber Gold przesłuchała dziś Danutę Misiewicz, główną księgową piramidy finansowej założonej przez Marcina P. Kobieta pobierała za swoje usługi 12 tysięcy zł. miesięcznie, chociaż księgową Amber Gold była wyłącznie na papierze. W tym czasie prowadziła księgowość dla OLT  Express Regional, ale pomimo szeregu nieprawidłowości nie podjęła żadnych stosowanych działań.

Dlaczego Misiewicz nie reagowała widząc, że firma nie składa dokumentów do właściwych jednostek? Dlaczego nie zaniepokoił jej brak rozliczeń podatkowych pracowników? Już w czerwcu 2012 r. wiedziała, że złoto kupowane przez Amber Gold było nabywane jedynie na materiały promocyjne firmy, a nie w celu inwestycji pozwalających wypłacić klientom należne im odsetki. Nic z tą wiedzą nie zrobiła, nikomu nie zgłosiła podejrzenia o popełnieniu przestępstwa, chociaż zgodnie z prawem – jako główna księgowa – ponosi odpowiedzialność karną za wszystkie nieprawidłowości w Amber Gold. Przewodnicząca komisji śledczej ds. Amber Gold Małgorzata Wassermann zapytała, czy Misiewicz zdawała sobie sprawę, że popełnia przestępstwo karno – skarbowe. Księgowa Amber Gold nie umiała odpowiedzieć na to pytanie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Źródło: prawdaoambergold.pl

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Jarek mówi

    Wiadomy przekręt Amber Gold, ironia losu jest taka, że gdyby faktycznie kupowali złoto to zarobiliby legalnie i zyski dla klientów by były i dla nich ale woleli kombinować. Fajnie – politycy mają kolejny medialny show – komisję, jednak komisja nie może dać wyroku a jedynie sąd a tu wiadomo….
    Tak czy siak idę o zakład że w tym rządzonym przez wiadomo kogo kraju wyrok skazujący żaden nie zapadnie a my poprzez podatki zapłącimy jeszcze gigantyczne odszkodowanie dla siedzących w areszcie przekręciarzy. To jest właśnie Polska w świetle konstytucji Stolzmana vel Kwaśniewskiego

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.