Głowa Kościoła czy działacz ekologiczny? Szokujący wywiad z papieżem zachwyconym „świętą” Gretą od klimatu

papież Franciszek/ fot. twitter
5

Papież Franciszek udzielił wywiadu dziennikowi „La Stampa”, w którym mówił o zagrożeniach dla Europy, przyjmowaniu imigrantów, ekologii i zmianach klimatycznych. Papież entuzjastycznie odniósł się do wyboru Ursuli von der Leyen na szefową Komisji Europejskiej i podkreślił, że „kobieta może być zdolna do ożywienia siły ojców założycieli”. „Europa nie może i nie powinna się rozpaść. Jest jednością historyczną, kulturową i geograficzną. Marzenie ojców założycieli miało silne podstawy, ponieważ było realizacją tej jedności. Obecnie nie możemy zatracić tego dziedzictwa” – powiedział papież.

Niestety, papież nie powiedział, jakich „ojców założycieli” ma na myśli. A szkoda. Obecnie „ojcami założycielami” Unii Europejskiej są komuniści, autorzy Manifestu z Ventotene, który jest mapą drogową UE. I nikt się z tym nie kryje. „Musimy odnowić ducha ojców założycieli z Ventotene, by zapomnieć o wojnie i pamiętać o tym, że po klęsce nacjonalizmu narodził się projekt pokoju, demokracji, wolności i równości” – powiedział w lipcu 2019 nowy przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli. „Ojcem założycielem” UE jest więc komunista Altiero Spinelli, a chrześcijaństwo zostało w niej zastąpione tzw. wartościami europejskimi. Bohaterem UE został też Karol Marks, któremu Niemcy postawili pomnik w Trewirze, a szef KE Jean-Claude Juncker nazwał „obywatelem europejskim”. Dobrze było zatem, gdyby papież sprecyzował, kogo ma na myśli, żeby nie było nieporozumień.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zapytany o właściwe podejście do kwestii migrantów, papież stwierdził, że należy ich przyjmować. „Imigranci przybywają głównie, aby uciec przed wojną lub głodem, z Bliskiego Wschodu i Afryki” – powiedział Franciszek. „Drzwi muszą być otwarte, a nie zamknięte. (…) Rządy muszą myśleć i działać roztropnie, bo roztropność jest cnotą rządzących. Muszą oni ustalić, ilu migrantów można przyjąć.”

Kluczową częścią wywiadu jest kwestia ochrony środowiska i zmian klimatycznych. „29 lipca wyczerpaliśmy wszystkie zasoby odnawialne roku 2019. Od 30 lipca zaczęliśmy konsumować więcej zasobów niż te, które planeta regeneruje w ciągu roku. To bardzo poważne. Jest to globalna sytuacja kryzysowa. Nasz Synod [dla Amazonii] będzie synodem w trybie pilnym” – powiedział papież.

Na pytanie, czego obawia się najbardziej w odniesieniu do naszej planety, papież odparł: „Zaniknięcia różnorodności biologicznej. Nowych śmiertelnych chorób. Zmian i dewastacji przyrody, które mogą doprowadzić do śmierci ludzkości”. Powiedział też, że dostrzega uświadomienie sobie problemu środowiska i zmian klimatycznych w ruchach młodych ekologów, takich jak Greta Thunberg, „Piątki dla przyszłości”. „Widziałem ich plakat, który wywarł na mnie wrażenie: „Jesteśmy przyszłością!” – oświadczył papież.

Jak wdać, papież Franciszek jest całym sercem po stronie lewackiej „świętej” Grety od klimatu i swoim autorytetem wspiera akcję wmawiana młodzieży, że  największym zagrożeniem naszych czasów jest globalne ocieplenie. O tej histerii, która wyprowadza dzieci na ulice niczym szczurołap z Hameln, szczegółowo opowiedziała Joanna Teglund. Film TUTAJ.

I taka refleksja na koniec: papież mówił o kopalniach odkrywkowych, o wycince lasów w Amazonii, o lodowcach, plastiku i nawozach. Ale w całym wywiadzie ani razu nie padło słowo „Bóg”. ANI RAZU! Odnoszę wrażenie, że przeczytałam wywiad z jakimś działaczem ekologicznym, a nie z papieżem. Szok!

Cały wywiad na papiez.wiara.pl

Zobacz też:

J. Międlar: Papieskie pocałunki

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Buran mówi

  O Bogu nie mówi , ale do perfekcji opanował całowanie po rękach i nogach. To nie jest mój papież. Po prostu showman.

  1. michu mówi

   Niestety to JEST papież czy nam się to podoba czy nie. Podobnie jak np Aleksander VI Borgia też był legalnym papieżem. W pewnych wypadkach można korzystać z Jego stanowiska. Np odpusty, których udziela są ważne ;).

  2. marju73 mówi

   Ten troglodyta antykatolicki nie czytał książki „Kiedy opadły maski” która demaskuje „ojców założycieli”.Na dokładkę próbuje stręczyć macochę Ursulę, komusze ścierwo.

  3. wiara mówi

   Moim obowiązkiem jest słuchać BOGA, nie papieża. Słowa papieża mają być TYLKO WSKAZÓWKĄ. Niestety , głowa też może być chora.

 2. piotr mówi

  1- Żydomason Bergoglio o żydach i ateistach. 2- Celebryci rozpływają się nad żydomasonem – apostatą Bergoglio.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.