Głos rozsądku w Kościele! Syryjski biskup ostrzega: „Europa jest naiwna przyjmując uchodźców bez kontroli”

fot. youtube
3

Biskup Antoine Chber z Tartus w Syrii odwiedził Polskę na specjalne zaproszenie Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, aby wziąć udział w 9. Dniu Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W rozmowie z Polską Agencją Prasową hierarcha bardzo ostro wypowiedział się na temat przyjmowania uchodźców przez państwa europejskie. – Złoszczę się, kiedy słyszę ludzi mówiących, żeby przyjmować uchodźców do Europy. Moim zdaniem to bardzo zły pomysł. Europa jest naiwna przyjmując uchodźców bez kontroli – powiedział bp Chber.

– Trzeba zrozumieć, że przybyszom z Bliskiego Wschodu trudno jest zaadaptować się do życia w zachodnim społeczeństwie. Dlaczego wyrywać ludzi z ich ziemi, kiedy można pomóc im odbudować ich kraj? To znacznie lepsze pomagać im na miejscu, także lepsze z punktu widzenia rachunku ekonomicznego, ponieważ za taką samą sumę pieniędzy można pomóc dziesięć razy większej liczbie osób na miejscu, niż sprowadzając ich do Europy. Nie można też zapomnieć o groźbie terroryzmu, która wiąże się z niekontrolowanym napływem ludzi niewiadomego pochodzenia. Uważam, że Europa jest naiwna przyjmując uchodźców bez kontroli, nie znając ich intencji, kultury i przekonań – podkreślił biskup.

Następnie biskup zaapelował o pomoc, która w tej chwili jest najbardziej potrzebna Syryjczykom.

Najważniejsze dla nas to odbudować w Syrii system edukacji. Wszystkich proszę: pomóżcie nam odbudować zbombardowane szkoły. Pieniądze na ten cel można przekazać za pośrednictwem organizacji takich jak Caritas Polska czy Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Jeśli to możliwe, pomóżcie nam także odbudować szpitale. Większość Syryjczyków nie może pokryć podstawowych wydatków takich jak czynsz i jedzenie, nie stać ich na opiekę medyczną – podsumował bp Chber.

Czy ten głos rozsądku dotrze do szaleńców z banerami „Refugees Welcome”, czy też biskup zostanie oszkalowany i napiętnowany jako ksenofob, rasista, faszysta i nazista? A może papież Franciszek skarci go za te słowa, bo przecież uchodźcy to „wojownicy nadziei”?

Źródło: telewizjarepublika.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. SKLEP-WPRAWO.PL
  2. Normalny mówi

    Europa jest także naiwna przyjmując bez kontroli naród geszefciarzy i hochsztaplerów !

  3. KarPa mówi

    To nie naiwność a celowe działanie

  4. Robert mówi

    Tak własnie powstaje najwieksze arcydzieło superreżysera swiatowego amerykanskiego z narodu jedynego pt.Milczenie owiec i strzyżenie baranów.Jest strach przed Koreą,nagonka w mediach całego swiata,Kim Dzong Un bedzie opalał,kilka dni później,amerykanski prezydent gosci w przestraszonej Japonii i zgarnia bez oporu co sie da,umowy gospodarcze,militarne,zbrojeniowe i nagle spokój,Kim Dzong Un staje sie szarakiem,cisza.To pewnie ich produkt,jak wszystko,straszenie Putinem,strzelanki,wsciekłe ciezarówki,destrukcja ukrainy….

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.