Gigantyczna ofensywa reklamowa w Niemczech: zatrudnij uchodźcę, promuj kolorowe społeczeństwo

fot. social-bee.eu
1

„Naszą siłą są nowe talenty w kraju” – to hasło gigantycznej kampanii reklamowej, która ruszyła w Niemczech, aby nakłonić pracodawców do zatrudniania uchodźców. „To jest reklama rządu Merkel, którą mamy teraz prawie wszędzie na dworcach, w metrze itd.” – informuje mieszkająca w Niemczech czytelniczka wPrawo.pl.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Reklama nakłania do skorzystania z usług firmy Social Bee, która (według informacji zamieszczonej na oficjalnej stronie internetowej) jest „pierwszym dostawcą usług integracyjnych w Niemczech. Zapewniając pracowników socjalnych, umożliwiamy firmom integrację uchodźców w sposób zrównoważony – w sposób prosty i profesjonalny.”

Przyjmowanie migrantów miało być ratunkiem dla niemieckiej gospodarki. Społeczeństwo karmiono opowieściami o zastrzyku nowych, wykwalifikowanych sił na rynku pracy. Kluczem do wzrostu gospodarczego miało być otwarcie drzwi dla przybyszów z Afryki i krajów arabskich.

Realia okazały się zupełnie inne. Setki tysięcy ludzi bez jakichkolwiek kwalifikacji, bez znajomości języka, z zupełnie innego kręgu kulturowego – to nie są wymarzeni pracownicy. O ile w ogóle chcą podjąć jakąkolwiek pracę zamiast utrzymywać się z wypłacanych im zasiłków.

Jednak polit-poprawna doktryna multi-kulti obowiązuje, więc do akcji wkracza firma Social Bee i agituje: „Bądź pionierem i włącz prawdziwą integrację. Przy każdej pracy tworzysz perspektywę i promujesz kolorowe społeczeństwo, w którym wszyscy mają szansę.”

Źródło: social-bee.eu

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Logic mówi

    Beeee, beeee, beeee moze to o pobekiwanie kóz chodzi a nie o firme social bee

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.