Gender w brytyjskiej szkole: chłopcy nie mogą nosić szortów. Mogą wybrać… spódnice!

mundurki szkolne w UK/ fot. youtube
6

Chiltern Edge Secondary School w Oxfordshire zakazuje chłopcom noszenia szortów. Tym, którzy podczas upałów chcieliby zastąpić spodnie szortami, proponuje się… spódnice. Ma to być rozwiązanie zgodne z „neutralną płciowo” polityką dotyczącą mundurków szkolnych. Spódnica jako element stroju dla chłopców to opcja zgodna z tendencją szkół do przyjmowania polityki neutralnej płci, która ma zapobiegać dyskryminacji uczniów transpłciowych.

Na początku roku dyrektor szkoły Moira Green wprowadziła nowe rozporządzenie dotyczące mundurków szkolnych. Dozwolone są wyłącznie długie spodnie lub spódnica. I o ile spodni nie można zastąpić szortami, o tyle można je zastąpić spódnicą. Takie wyjaśnienie usłyszał ojciec jednego z uczniów, który prosił, żeby jego syn mógł nosić szorty w upalne dni.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mężczyzna był zszokowany. Wyjaśniał, że przecież nie chodzi o jakieś obszarpane, jeansowe spodenki, ale o szare sukienne szorty pasujące do mundurku. Okazało się, że na takie ustępstwo nie może być zgody. Ale spódnica – proszę bardzo.

Nasz komentarz: To dopiero „postęp”. W zaistniałej sytuacji należy się cieszyć, że spódnica dla chłopców nie jest obowiązkowa. Ale obserwując to, co wyprawiają genderowcy, można spodziewać się, że niedługo taki pomysł wpadnie im do głowy.

Źródło: dailymail.co.uk

Przeczytaj też:

Lekcja gender z udziałem przebranego za dziewczynkę pięciolatka w kalifornijskim przedszkolu

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. michu mówi

  Ma to swój cel. Zapewne szkół muslimskich i eskimoskich to nie dotyczy 😉

 2. Bramkarz mówi

  A chłopcy sikać muszą siadajac na desce.

 3. erhw mówi

  Ja bym tej nauczycielce kazał chodzić z gołą piz… w dzielnicy muzułmańskiej!

 4. Michał Śródka mówi

  W zasadzie nawet ciężko jest to skomentować, bo brakuje słów. Zachód się wali, a cały dorobek naszej cywilizacji jest wywalany do kosza.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.