Gdzie można otrzymać najlepszy kredyt gotówkowy?

- Artykuł sponsorowany -

3

Kredyt gotówkowy to dla wielu osób bezpieczniejsza alternatywa dla usług firm pożyczkowych. Pozwala na stosunkowo szybkie zdobycie dodatkowych środków, które można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Dzięki środkom z kredytu opłacisz remont w mieszkaniu, sfinansujesz wakacje, czy studia Twoich dzieci.

Możesz też wykorzystać te środki, aby otworzyć nowy biznes lub opłacić inny ciekawy projekt, na który nie masz wystarczająco dużo oszczędności. Kluczem do sukcesu jest to, aby znaleźć nie pierwszy lepszy, ale najlepszy kredyt gotówkowy. Jak to zrobić?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najlepszy kredyt gotówkowy – co to znaczy?

Najlepszy kredyt gotówkowy (znajdziesz na Totalmoney) to w ogólnym pojęciu najtańszy kredyt. Nie zawsze jednak jest to takie oczywiste. Są bowiem czynniki, które powodują, że niektóre kredyty mogą być korzystniejsze dla niektórych osób, podczas gdy inne będą lepszym wyborem dla pozostałych. Pojęcie “najlepszy” jest bowiem bardzo względne, co powoduje, że nie da się jednoznacznie wskazać jednego produktu bankowego. Jakie czynniki wpływają więc bezsprzecznie na to, czy kredyt gotówkowy jest odpowiedni?

Kredyt gotówkowy – jak czynniki warto brać pod uwagę?

Kluczowym czynnikiem w przypadku usług bankowych są koszty, które trzeba ponieść, żeby uzyskać środki. Na koszty kredytowania wpływa szereg parametrów, które pozwalają opisać każdą ofertę. Nie różnią się one pomiędzy bankami. Różni się natomiast ich wartość.

Z punktu widzenia klienta banku zdecydowanie najważniejszym parametrem jest RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Pozwala ona oszacować, jak duże są całościowe koszty kredytu gotówkowego. Z niej dowiesz się, ile będziesz musiał łącznie oddać do banku. Jest parametrem, który uwzględnia oprocentowanie, prowizje oraz inne dodatkowe opłaty, które naliczane są przez bank w związku z obsługą kredytu. Im niższa jest wartość tego parametru, tym mniej będziesz musiał zapłacić za kredyt.

Czy w takim razie w ogóle nie warto brać pod uwagę oprocentowania? Oczywiście warto i ten parametr przeanalizować. Nie można jednak kierować się tylko jego wartością. Na koszt kredytu składa się bowiem także wysokość prowizji, które potrafią w bardzo dużym stopniu wpłynąć na to, jak wiele będzie kosztował kredyt gotówkowy. Samo oprocentowanie, chociaż jest częściej eksponowane w materiałach reklamowych, nie daje wystarczająco dużo informacji na temat tego, czy kredyt gotówkowy będzie rzeczywiście najbardziej opłacalny.

Kredyt gotówkowy – co może podnosić dodatkowo koszty kredytu?

Jednym z kosztów, o których często zapominają osoby, które starają się o kredyt gotówkowy, są opłaty dodatkowe. Mogą być one schowane pod wieloma nazwami. Jednym z popularnych rozwiązań banków jest doliczanie do kosztów kredytu tak zwanej opłaty przygotowawczej. Ma ona porywać koszty stworzenia umowy kredytowej. Innym kosztem, o którym często się nie myśli są wydatki związane z warunkami, jakie należy dopełnić, żeby móc starać się o kredyt gotówkowy w banku. Warunki promocji rzadko są bowiem odpowiednio eksponowane na stronach banków. Co może być niezbędne, żeby móc starać się o kredyt gotówkowy?

Niektóre banki chcą, aby ich klienci zdecydowali się na dodatkowo na założenie konta oszczędnościwo – rozliczeniowego lub prowadzenie karty kredytowej. Takie wymagania trzeba spełniać często, kiedy chce się skorzystać z promocyjnych warunków kredytowania. Pocieszające jest to, że koszty te nie są bardzo wysokie. Nie powinny być więc przeszkodą w staraniu się o kredyt gotówkowy.

Ranking kredytu gotówkowego – kwiecień 2020

Ze względu na koronawirusa w kwietniu 2020 ranking kredytu gotówkowego znacząco się skraca. Wśród banków, w których warto wziąć taki kredyt, są trzy banki, które pozwalają dopełnić wszelkich formalności bez wychodzenia z domu. Są to Citi Handlowy, Alior Bank oraz BNP Paribas. Kredyt gotówkowy w tradycyjny sposób można w tym czasie wziąć również w Santander Bank Polska. Najlepszą ofertę pod względem kosztów proponuje Citi Handlowy. Warto więc rozważać go w pierwszej kolejności.

Artykuł sponsorowany

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Piotr r mówi

  Asakra, co wy ludziom wciskacie? Petle na szyje? Ostatnia rzecza ktora teraz ktos powinien zrobic to wziecie kredytu gotowkowego.

  1. "Piotr R" to cymbał mówi

   czy ty błaźnie naprawdę jesteś taki ślepy ? przeczytaj od początku do końca

 2. Robert mówi

  Podwijam kiece i lece,a jak już znajdę sponsora w Angli,Niemczech,Francji,nikomu nie polece,wszystko zachowam dla siebie i przekażę na konto przyszłych pokoleń finansistów.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.