Gaz łzawiący i armatki wodne. Tak policja potraktowała przeciwników marszu LGBT w Lublinie

policja pacyfikuje przeciwników marszu LGBT w Lublinie/ fot. Twitter
5

W sobotę (28.09.2019) ulicami Lublina przeszedł tzw. Marsz Równości. Na czele marszu aktywiści LGBT nieśli transparent „Wielka promocja homoseksualizmu”. Na samochodzie zawieszono transparenty z napisami: „Najlepiej wiem, kim jestem”, „Miłość to miłość”. Uczestnicy marszu nieśli tęczowe flagi i transparenty z napisami: „Love is love”, „Ten jest zboczony, kto sieje nienawiść”, „Bób, hummus, włoszczyzna”, „Homofobia zagraża polskiej rodzinie”.

Kontrmanifestanci próbowali zablokować marsz. Policja wzywała ich do zejścia z ulicy, a kiedy nie posłuchali, funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego i armatki wodnej.

– To, co stało się wczoraj woła o sprawiedliwość. Nadużycie władzy przez policję, atak na mieszkańców stojących na chodnikach, to tylko niektóre z aktów wandalizmu odzianego w pozory prawa. Tej sprawiedliwości mamy prawo i obowiązek domagać się od władz. I będziemy to robić! – informuje na Twitterze Paweł Piotr z Narodowego Lublina.

– W Lublinie @PolskaPolicja ostrzelała gazem ludzi sprzeciwiających się marszowi LGBT. Ucierpiało mnóstwo spokojnie stojących na chodniku osób. Państwo kapituluje wobec zboczeńców i gnębi normalnych obywateli. Wolontariusz Fundacji Życie i Rodzina, emerytowany nauczyciel, pokojowo demonstrujący oddzielony od parady, zlany gazem. Byłem kilkanaście metrów od tego miejsca nie zdążyłem dobiec, policjant lał gazem bez opamiętania. Tak się “bawi” zomowska @PolskaPolicja Fundacja będzie skarżyć policję. Za banerem chowa się kobieta z obrazem Pana Jezusa, ona też stanowiła zagrożenie? ją też @PolskaPolicja lała gazem. @EpiskopatNews @xrytel proszę zobaczyć jak @PolskaPolicja traktuje wiernych kościoła katolickiego. – pisze na Twitterze Krzysztof Kasprzak, członek zarządu Fundacji Życie i Rodzina.

– Lubelski Marsz Równości pomimo ogromnego sprzeciwu mieszkańców został doprowadzony do końca w obstawie 1800 reżimowych funkcjonariuszy. Na całej trasie przemarszu odbywały się liczne blokady, w brutalny sposób pacyfikowane przez policję. PiS, LGBT, Policja – jedna koalicja – pisze ONR

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

Katarzyna TS: Tęczowa zaraza tęskni do Rewolucji Październikowej

 

 

 

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. robert mówi

  Marsz Równości w Lublinie. 38 osób zatrzymanych. Na komisariacie ukrywali twarze.

 2. Zbulwersowany mówi

  PIS, lewactwo, PO – jedno zło ! W policji podobno służy wielu Ukraińców. O innej nacji nie wspomnę.

 3. Piotr mówi

  Co ten Kamiński z pis odwala? Tak samo było w Bialymstoku, Gnieźnie, Rzeszowie, teraz w Lublinie. Miarka się przebrała. Pis i Po jedno zło!

 4. tolek mówi

  Teraz to przegiąłeś pałę. W Policji może służyć obywatel Polski o nieposzlakowanej opinii… dostrzegasz jakieś różnice?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Glastrennwände
blumen verschicken Blumenversand
blumen verschicken Blumenversand
Reinigungsservice Reinigungsservice Berlin
küchenrenovierung küchenfronten renovieren küchenfront erneuern