Gaz łzawiący i armatki wodne. Tak policja potraktowała przeciwników marszu LGBT w Lublinie

policja pacyfikuje przeciwników marszu LGBT w Lublinie/ fot. Twitter
5

W sobotę (28.09.2019) ulicami Lublina przeszedł tzw. Marsz Równości. Na czele marszu aktywiści LGBT nieśli transparent „Wielka promocja homoseksualizmu”. Na samochodzie zawieszono transparenty z napisami: „Najlepiej wiem, kim jestem”, „Miłość to miłość”. Uczestnicy marszu nieśli tęczowe flagi i transparenty z napisami: „Love is love”, „Ten jest zboczony, kto sieje nienawiść”, „Bób, hummus, włoszczyzna”, „Homofobia zagraża polskiej rodzinie”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kontrmanifestanci próbowali zablokować marsz. Policja wzywała ich do zejścia z ulicy, a kiedy nie posłuchali, funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego i armatki wodnej.

– To, co stało się wczoraj woła o sprawiedliwość. Nadużycie władzy przez policję, atak na mieszkańców stojących na chodnikach, to tylko niektóre z aktów wandalizmu odzianego w pozory prawa. Tej sprawiedliwości mamy prawo i obowiązek domagać się od władz. I będziemy to robić! – informuje na Twitterze Paweł Piotr z Narodowego Lublina.

– W Lublinie @PolskaPolicja ostrzelała gazem ludzi sprzeciwiających się marszowi LGBT. Ucierpiało mnóstwo spokojnie stojących na chodniku osób. Państwo kapituluje wobec zboczeńców i gnębi normalnych obywateli. Wolontariusz Fundacji Życie i Rodzina, emerytowany nauczyciel, pokojowo demonstrujący oddzielony od parady, zlany gazem. Byłem kilkanaście metrów od tego miejsca nie zdążyłem dobiec, policjant lał gazem bez opamiętania. Tak się “bawi” zomowska @PolskaPolicja Fundacja będzie skarżyć policję. Za banerem chowa się kobieta z obrazem Pana Jezusa, ona też stanowiła zagrożenie? ją też @PolskaPolicja lała gazem. @EpiskopatNews @xrytel proszę zobaczyć jak @PolskaPolicja traktuje wiernych kościoła katolickiego. – pisze na Twitterze Krzysztof Kasprzak, członek zarządu Fundacji Życie i Rodzina.

– Lubelski Marsz Równości pomimo ogromnego sprzeciwu mieszkańców został doprowadzony do końca w obstawie 1800 reżimowych funkcjonariuszy. Na całej trasie przemarszu odbywały się liczne blokady, w brutalny sposób pacyfikowane przez policję. PiS, LGBT, Policja – jedna koalicja – pisze ONR

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

Katarzyna TS: Tęczowa zaraza tęskni do Rewolucji Październikowej

 

 

 

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. robert mówi

  Marsz Równości w Lublinie. 38 osób zatrzymanych. Na komisariacie ukrywali twarze.

 2. Zbulwersowany mówi

  PIS, lewactwo, PO – jedno zło ! W policji podobno służy wielu Ukraińców. O innej nacji nie wspomnę.

 3. Piotr mówi

  Co ten Kamiński z pis odwala? Tak samo było w Bialymstoku, Gnieźnie, Rzeszowie, teraz w Lublinie. Miarka się przebrała. Pis i Po jedno zło!

 4. tolek mówi

  Teraz to przegiąłeś pałę. W Policji może służyć obywatel Polski o nieposzlakowanej opinii… dostrzegasz jakieś różnice?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.