Fundusz Kompensacyjny dla osób hospitalizowanych po szczepionce na Covid-19. Wypłaty wyniosą od 10 do 100 tys. zł

minister Adam Niedzielski/ fot. Twitter
8

We wtorek (12.01.2021) minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawił założenia Funduszu Kompensacyjnego dla osób, u których wystąpią działania niepożądane po szczepionce na Covid-19. Dysponentem Funduszu będzie Rzecznik Praw Pacjenta i to do niego należy składać wnioski. Świadczenia obejmą na początku osoby, które miały wykonane szczepienia ochronne przeciw Covid-19 przeprowadzane po 26 grudnia 2020 roku.

Wypłaty z Funduszu otrzymają osoby, u których konieczna była hospitalizacja przez co najmniej 14 dni. Wysokość świadczenia kompensacyjnego, jeśli dojdzie do hospitalizacji, będzie wynosiła od 10 tys. do 100 tys. zł. w zależności od długości okresu leczenia. Odszkodowanie otrzymają też osoby, u których wystąpi wstrząs anafilaktyczny. Środki na wypłatę świadczeń będą pochodzić głównie z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19.

Wsparcie - darowizny

– Świadczenie kompensacyjne będzie się wahało w przedziale od 10 tys. zł – w przypadku minimalnego progu 14 dni hospitalizacji aż do 100 tys. zł łącznie, czyli zwiększając liczbę dni hospitalizacji bądź łącząc różne elementy, które będą przedstawione w specjalnej, szczegółowej tabeli, opisującej kryteria przyznawania świadczenia – poinformował Niedzielski.

Od 27 grudnia zaszczepiono w w Polsce ponad 250 tys. osób. minister Niedzielski poinformował, że niepożądane odczyny poszczepienne wystąpiły u 37 osób – 32 były łagodne, 4 poważne i 1 ciężki.

Jak widzimy, to nie producent będzie ponosił koszt odszkodowania, tylko podatnicy. O ile w ogóle ktoś dostanie jakiekolwiek odszkodowanie. Wystarczy, że zostanie wypisany ze szpitala przed upływem 14 dni. A co z tymi, którzy po szczepionce nie trafią do szpitala, tylko do kostnicy? Czy ich rodziny dostaną wypłatę w ramach “kompensaty”?

Źródło informacji: PAP, Ministerstwo Zdrowia/Facebook

Zobacz też:

Narodowa kwarantanna przedłużona do 31 stycznia. Uczniowie klas 1-3 wracają do szkół [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. M. mówi

  4 poważne NOP i jeden ciężki na 250 tys. No, no, mnóstwo. Macie swoje “szczepionkowe ludobójstwo”, które wg tych najmniej inteligentnych miało iść w “miliardy”. Autor artykułu był łaskaw zapytać o tych, co po szczepionce trafią do kostnicy, No więc odpowiem na to pytanie – jak widać, prawdopodobieństwo ciężkiego NOP (nie zgonu) to 0,0004%. I teraz porównajmy sobie to z liczbą zgonów na Covid (a nie ciężkich przypadków Covid), dzieląc 31 tys. na 1,39 mln zakażonych – 2,2%. 5000 razy większe prawdopodobieństwo zgonów na Covid niż ciężkiego NOP.

  Odpowiedz sobie sam, autorze, czy ci nie wstyd pisać do portalu, który dopuszcza się takich manipulacji, jak pytanie o “tych co po szczepionce trafią do kostnicy” i wyśmiewanie epidemii, na którą w szpitalu umarły już dziesiątki tysięcy ludzi.

  1. Tolek mówi

   Autor nie po to jest prawicowym szurem, żeby zastanawiać czy to co głosi ma jakikolwiek sens.

  2. anonim mówi

   A ty rzadowy trolu i prowokatorze, niedawno wystepujacy pod nazwa mamuśka spieprzaj z tego portalu. Ujadaj sobie na godzinowych portalach lemingow. Przydasz sie tam jako celebryta,, ekspert” do zwodzenia szczepionkowego show.

  3. Alek mówi

   A teraz porownajmy liczbe zgonow na skutek covida i na skutek aborcji w skali globalnej.
   Jeden milion (zawyzony) do czterdziestu dwoch milionow (zanizonych). Od aborcji zginelo o 4000 procent wiecej ludzi niz od covida.
   W skali Polski porownajmy liczbe zgonow na skutek covida z liczba zgonow na skutek alkoholu. Jednorazowo 30 tys do corocznie 20 tys.
   Jak zestawimy te liczby, to widac jak na dloni, ze pieniadze na zwalczanie covidu to pieniadze wyrzucane w bloto, zwlaszcza jak porownamy skutecznosc tej walki z krajami, gdzie sie takiej walki nie prowadzi, jak Bialorus czy Szwecja.
   Wreszcie wspomnijmy sylwester w tvp czy zeszloroczne wybory prezydenckie w Polsce. Wszystko z naruszeniem rezimu sanitarnego, narzucanego przy innych okazjach, jak Wielkanoc, Boze Narodzenie, Boze Cialo, czy Wszystkich Swietych.
   I przepraszam bardzo, po co komu 10 tys zl za 14 dni pobytu w szpitalu? Przeciez nawet personelowi medycznemu sie tyle nie placi.

 2. Szczur mówi

  A czy Ty w ogóle słyszałaś co Kary Mullis powiedział o PCR (człowiek, który opracował tę metodę)? Powiedział, że PCR absolutnie nie nadaje się do stwierdzania obecności wirusa w organizmie, tego czy organizm zaraża, ani tym bardziej do stwierdzania tego, czy ktoś jest chory. PCR TO NIE TEST tylko PROCES NAMNAŻANIA PROTEIN znalezionych w organizmie. W organizmie są fragmenty RNA przypominające RNA wirusów. To że zostanie taka sekwencja znaleziona u kogoś wcale nie oznacza, że jest on nosicielem. Sam Mullis przyrównał takie działanie do złożenia kilku elementów w coś, co przypomina jabłko i twierdzenia, że to jabłko.

  Dziwnym trafem, Kary Mullis zmarł w sierpniu 2019, a już w styczniu zaczęto mówić o koronawirusie i rzekomo wiarygodnych testach PCR.

  Zacznij opierać się na źródłach, zamiast na tym co ktoś napisał.

 3. wilk mówi

  NO TAK POMOGLI PRZEDSIEBIORCOM,A TERAZ CHCA POMAGAC ZASZCZEPIONYM.TAK PANIE POZAL SIE BOZE MINISTRZE,POMOZE PAN JESLI PRZESTANIE PAN NAMAWIAC POLAKW,ZEBY SZCZEPILI SIE MORDERCZA SZCZEPIONKA,SKORO JEST PAN MINISTREM ZDROWIA TO PODAJ PAN DO WIADOMOSCI SKLADNIKI TEJ SZCZEPIONKI

 4. Motta mówi

  Należałoby tez dodać,że to reakcje dopiero po pierwszej dawce.Uważam,że prawdziwe żniwo zbierze druga dawka.Są już pierwsze dane z bazy VAERS i fragment komentarza prof.M.D.Majewskiej :
  “..Już po 3 tygodniach szczepień widać, że są one fałszywą metodą zwalczania „pandemii” covid (jeśli takowa istnieje) i nie dają praktycznie żadnej odporności. Nawet WHO i amerykański rządowy guru szczepienny dr Antony Fauci z Narodowego Instytutu Chorób Zakaźnych publicznie przyznali, że szczepienia nie opanują tej „pandemii”. Pozostaje zatem pytanie – w jakim celu i jakim prawem rządy wielu krajów skazują miliony zdrowych ludzi na poszczepienne powikłania, kalectwo lub śmierć, a ignorują istniejące skuteczne, niedrogie metody leczenia covid?. ” A tu dane o NOPach z bazy VAERS http://www.dropbox.com/s/mdp4icclanvl73o/covid%20vaccine%20adverse.docx?dl=0

 5. Art mówi

  NOP albo PCR. Nie mam pojęcia co to za skróty. Dziwna rozmowa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.