Francja: Policja wybiega na ulice. Aktywności miejskie w rocznicę protestu Żółtych Kamizelek

Fot. Twitter
1

W rocznicę pierwszego protestu Żółtych Kamizelek, francuskie władze postanowiły zadbać o bezpieczeństwo i spokój na ulicach Paryża.

Dziś, 16 listopada przypada pierwsza rocznica protestów zainicjowanych przez Żółte Kamizelki. Protesty były odpowiedzią Francuzów na coraz gorszą sytuację ekonomiczną kraju, ciągnącą Francję na dno politykę Macrona oraz kryzys migracyjny. Aby uczcić wydarzenie, wielu obywateli zgromadziło się między innymi na placu d’Italie. Tam zaskoczyła ich nieoczekiwana aktywność policji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Aby zapobiec zamieszkom czy protestom, służby postanowiły zająć społeczeństwo innymi aktywnościami. Dziesiątki policjantów biegnących po ulicy i atakujących obywateli gumowymi pałkami – taki widok można podziwiać na ulicach stolicy. Paryż, miasto miłości pełne uniesienia i poezji, dziś tonie w dymie i drży od policyjnych kroków. Czymże bowiem byłaby demokracja bez odrobiny terroru?

Źródła: Twitter

przeczytaj również:

WAŻNE! Zamieszczamy WSZYSTKIE nagrania z marszu 11.11 we Wrocławiu! „Sutryk i policja mają krew na rękach!” [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. AS mówi

    „Protesty były odpowiedzią Francuzów na coraz gorszą sytuację ekonomiczną kraju, ciągnącą Francję na dno politykę Macrona oraz kryzys migracyjny.” – ciepło, ciepło, ale nie o to dokładnie chodziło i chodzi resztce Francuzów. Cel to odzyskanie Francji. W swoim czasie, dokładnie w 2015 roku rozmawiałem ze starszym małżeństwem Francuzów pochodzenia polskiego, którzy przybyli do Polski specjalnie na pewne uroczystości. Dowiedziałem się tak wiele, że dzisiaj wiem, że należałoby napisać wyraźną, ostrą przyczynę walk tzw. żółtych kamizelek. Czemu to wszystko jest tak spłycone? Tzw. sytuacja ekonomiczna to pikuś. Podobnie nazwa „żółte kamizelki” została nadana tylko po to, aby brzmiało jak różowe gacie. Temat jest, lub był, znacznie poważniejszy niz go nam przedstawiano w mediach. We wszystkich mediach.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.