Francja: dom starości nie dla zakonnic – święta zasada laickości

Fot. pixabay (Pixabay License)
0

Ośrodek opieki nad osobami starszymi we Francji przebił wiele nielogicznych zachowań. W miejscowości Vesoul odmówiono przyjęcia starszej zakonnicy ponieważ nie chciała zdjąć habitu.

Jak podaje pch24.pl, powodem zajścia miała być właśnie niezgoda zakonnicy na zdjęcie habitu. Według zarządców ośrodka, nie ma w nim miejsca na “ostentacyjnych znaków przynależności do wspólnoty religijnej”. Etyk, ksiądz profesor Bartkiewicz ocenił sytuację jasno:

– To jest bardzo przerażająca oznaka zdziczenia naszej cywilizacji. Oczywiście, że żyjemy w społeczeństwach, które są zlaicyzowane, przy czym właśnie zarówno laicyzacja, jak i problem autonomii Kościoła i państwa są pojęciami bardzo niejednoznacznymi. Nie wnikając tutaj w szczegóły, na pewno jednak laicyzacja nie może oznaczać dyskryminacji człowieka wierzącego – powiedział, odnosząc się do zachowania personelu w Vesoul.

Jeśli bowiem na pewne oznaki religijności istnieje przyzwolenie tak, jak w przypadku muzułmanów, a na inne nie – coś najwyraźniej jest nie w porządku ze społeczeństwem.

Źródło: pch24.pl

przeczytaj również:

Unijny bank uderza w polską energetykę! Koniec finansowania projektów związanych z paliwami kopalnymi

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Glastrennwände
blumen verschicken Blumenversand
blumen verschicken Blumenversand
Reinigungsservice Reinigungsservice Berlin
küchenrenovierung küchenfronten renovieren küchenfront erneuern