Francja: dom starości nie dla zakonnic – święta zasada laickości

Fot. pixabay (Pixabay License)
0

Ośrodek opieki nad osobami starszymi we Francji przebił wiele nielogicznych zachowań. W miejscowości Vesoul odmówiono przyjęcia starszej zakonnicy ponieważ nie chciała zdjąć habitu.

Jak podaje pch24.pl, powodem zajścia miała być właśnie niezgoda zakonnicy na zdjęcie habitu. Według zarządców ośrodka, nie ma w nim miejsca na „ostentacyjnych znaków przynależności do wspólnoty religijnej”. Etyk, ksiądz profesor Bartkiewicz ocenił sytuację jasno:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– To jest bardzo przerażająca oznaka zdziczenia naszej cywilizacji. Oczywiście, że żyjemy w społeczeństwach, które są zlaicyzowane, przy czym właśnie zarówno laicyzacja, jak i problem autonomii Kościoła i państwa są pojęciami bardzo niejednoznacznymi. Nie wnikając tutaj w szczegóły, na pewno jednak laicyzacja nie może oznaczać dyskryminacji człowieka wierzącego – powiedział, odnosząc się do zachowania personelu w Vesoul.

Jeśli bowiem na pewne oznaki religijności istnieje przyzwolenie tak, jak w przypadku muzułmanów, a na inne nie – coś najwyraźniej jest nie w porządku ze społeczeństwem.

Źródło: pch24.pl

przeczytaj również:

Unijny bank uderza w polską energetykę! Koniec finansowania projektów związanych z paliwami kopalnymi

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.