Franciszkanie rozdawali róże w instytucji aborcyjnej. Oni zostali aresztowani, a mordercy nietknięci [WIDEO]

"Klinika" aborcyjna Planned Parenthood w New Jersey / Fot. Google Maps
2

Czterech zakonników ze Wspólnoty Franciszkańskich Braci Odnowy zostało aresztowanych w instytucji aborcyjnej Planned Parenthood w New Jersey. Kobietom zamierzającym zabić nienarodzone dziecko franciszkanie wręczali róże z karteczkami. Wzięli udział w inicjatywie „Czerwona Róża Ratuje”, która została zapoczątkowana przez środowiska pro-life w 2017 roku.

Nowe życie, jakkolwiek maleńkie, przynosi obietnicę niepowtarzalnej radości – taki napis widnieje na karteczkach, które wraz z różami zakonnicy wręczali kobietom. Dzięki ich cichej interwencji, jedna z par nie dokonała aborcji i opuściła budynek. Aresztowany brat Fidelis Moscinski przyznaje, że uratowanie choćby jednego dziecka, było dla niego i jego współbraci prawdziwym zwycięstwem. Gdyby nas tam nie było, to dziecko pewnie już by nie żyło – mówi franciszkanin.

Pracownicy instytucji aborcyjnej wezwali funkcjonariuszy policji, którym franciszkanie zgodnie wyznali, że nie mogą opuścić budynku, ponieważ niewinne nienarodzone dzieci zaraz umrą, a my postanowiliśmy zostać razem z nimi. Mimo to, za przeprowadzenie ciche protestu w obronie nienarodzonych dzieci, zakonnicy zostali aresztowani, zaś mordercy pozostali nietknięci. Świat do góry nogami.

Mój komentarz: Gdyby owi franciszkanie należeli do diecezji Chicago, gdzie kardynałem jest niejaki Blase Cupich, za zaangażowanie w działalność pro-life bracia mogliby otrzymać od hierarchy karę kanoniczą. Cupich, jeszcze będąc arcybiskupem, wszystkim księżom, klerykom, zakonnikom i zakonnicom udzielił kategoryczny zakaz uczestniczenia w inicjatywach pro-life, grożąc przy tym karami kanonicznymi. Tak dzisiaj wygląda walka hierarchii Kościoła katolickiego z mordami na nienarodzonych dzieciach. Kościół katolicki z instytucji, która jeszcze niedawno radykalnie walczyła o prawo do życia w momencie poczęcia do naturalnej śmierci, dziś robi dokładnie to samo co demoliberalne władze.

O pro-aborcyjnej polityce w Kościele katolickim szczegółowo piszę w książce pt. „Moja walka o prawdę”, która jest dostępna w naszym sklepie (KLIK).

Przeczytaj także:

J. Międlar: Franciszek młotem na rodzinę i przyszłość ludzkości

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. michu mówi

  Ciekawe co byłoby u nas jakby tak jacyś franciszkanie zdecydowali się na podobną akcję?

  1. Andrzej Józef mówi

   Diabeł ma kotrolę w tym świecie.
   W Stanach od 1974 roku dokonano 60 milionów aborcji. 10 milionów więcej jak zgineło ludzi w || wojnie światowej.
   Co 3 Kobieta w Stanach ,w imię moje ciało.
   A może (ciało w twoim ciele).

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.