Fejkowe konto i pochwała zabójstwa Adamowicza. Ile takich kont wykorzystano do propagandowej manipulacji?

fałszywe konto wykorzystane przez OMZRiK/ fot. screen
4

– Już się bałem, że przeżyje, ale na szczęście obrażenia były wystarczające – taki wpis pojawił się po śmierci Pawła Adamowicza na facebookowym koncie oznaczonym jako Patryk Lisiecki. Wpis ze zdjęciem znalazł się na stronie Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych jako przykład jednego z szokujących komentarzy po śmierci prezydenta Gdańska. Okazuje się jednak, że konto jest fejkowe, a zdjęcie zostało ukradzione z Instagrama innego użytkownika, Arkadiusza Kowalskiego.

„Moje zdjęcie zostało użyte do stworzenia fejkowego konta, które wypisywało totalne głupoty pod postami dot. ś.p. Pawła Adamowicza, a następnie te komentarze zostały opublikowane przez FanPage, który ma ponad 140 tys. polubień. Piszę ten post oczywiście nie po to, by Wam tę sprawę wyjaśniać, (myślę, że nikt by mnie o takie rzeczy nie posądzał) ale po to, by Was prosić o zgłaszanie podobnych rzeczy zarówno do mnie jak i na FB. Zdjęcie, które zostało użyte ma już kilka lat i dawno zniknęło z mojego Insta, a pojawia się w internecie dopiero teraz. Może być tak, że użyto mojego wizerunku już w niejednej okropnej sprawie, ale dopiero teraz udało mi się to zauważyć. Więc gdybyście zauważyli moje zdjęcie, będę wdzięczny za informację!” – pisze na fb okradziony internauta, którego zdjęcie posłużyło do utworzenia fałszywego konta.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jaka była reakcja OMZRiK na informację, że wykorzystali fejk? „To typowe naiwne tłumaczenie osoby która zaprojektowała się co zrobiła – „ktoś mi się włamał na konto” – napisał administrator OMZRiK w komentarzu.

Co ciekawe, Arkadiusz Kowalski, którego zdjęcie wykorzystano do stworzenia fałszywego konta, a którym posłużył się OMZRIK, to osoba mocno zaangażowana we wspieranie WOŚP.

Dlaczego OMZRiK posługuje się informacjami z fałszywym kont i odmawia sprostowania? To nie pierwszy raz, gdy ośrodek zastosował tę metodę. W rocznicę Powstania Warszawskiego w 2018 r. OMZRiK wykorzystał fejkowy wpis, żeby oszkalować Marcina Żółkowskiego „Żółtego”.

Przeczytaj: Fake news i skandaliczny atak OMZRiK w rocznicę Powstania Warszawskiego

OMZRiK nie zajmuje się potwornym hejtem, jaki płynie z kont zwolenników Platformy Obywatelskiej i wszelkiej lewicy. Jednocześnie powołuje się na fałszywe konta i spreparowane wpisy, żeby dowieść, iż szeroko pojęta prawica to zdegenerowane potwory, które trzeba wsadzać do więzień i leczyć z nienawiści. Celem jest sterroryzowanie społeczeństwa i wprowadzenie lewicowego terroru. I to właśnie dzieje się na naszych oczach.

Przeczytaj też:

J. Międlar: Hodowanie konfidentów i szkolny ołtarzyk dla Adamowicza

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Goj mówi

  Dlaczego ludzie nie zgłaszają na policję kradzieży tożsamości i pomawiania?

 2. amerro mówi

  LUDZIE JACY WY JESTESCIE IGNORANCCY, PO JAKĄ CHOLERĘ UMIESZCZACIE SWOJE GĘBY W INTERNECIE? PO CO NAWALACIE Z TYMI SWOIMI ZDJĘCIAMI PO JAKICHS SWOICH WIRTUALNYCH /NIEPEWNYCH, NIEZABEZPIECZONYCH KONTACH ACZ ZOSTAJĄCYCH NA WIELE POKOLEN PO WAS – CHOĆ WAM SIĘ WYDAJE, ZE KONTO CZY CHOĆ FACJATĘ USUNĘLISCIE….. / DLACZEGO NIE ROBICIE ZDJĘĆ W LABORATORIACH FOTOGRAFICZNYCH NA DOBRYM PAPIERZE FOTOGRAFICZNYM A NIE JAKIEŚ DRUKARECZCE, KTÓRE TO ZDJĘCIA ZOSTAJĄ NA WIEKI, PODCZAS GDY WASZE ZDJĘCIA PRZECHOWYWANE W CHMURACH …..I INNYCH BZDURACH NIGDY NIE MAJĄ ZABEZPIECZENIA, MOŻNA JE UŻYĆ DOWOLNIE, WYSTARCZY ŚREDNIEJ KLASY CWANIACZEK I WASZE FACJATY KRĄŻĄ PO NECIE, A ZGRYWANE NA PŁYTY CD CZY INNE NOŚNIKI PO KILKU LATACH ZNIKAJĄ Z PŁYT SAMOISTNIE ALBO W NAJLEPSZYM RAZIE MACIE ZDJĘCIA, NA PŁYCIE, Z DZIURAMI CZYLI MASZ NOGI A GŁOWA ZNIKNĘŁA Z PŁYTY, ZE STAROŚCI, WYSTARCZY PARĘ LAT. ECH LUDZIE, LUDZIE, JESTEŚCIE EKSHIBICJONISTAMI I OBNOSICIE SIĘ PO INTERNECIE ZE WSZYSTKIMI GŁUPOTAMI Z WASZEGO ZYCIA A TO JEST DEWIACJA. ZDJĘCIE CI GOŚCIU, PODPROWADZILI, NO I CÓŻ, NORMALNE W NECIE, A GDYBYŚ MIAŁ JE W DOMU W ALBUMIE ZARCHIWIZOWANE TO ZOSTAŁOBY NA WIELE POKOLEN PO TOBIE W RODZINIE!!! NIKT BY GO NIE WYKORZYSTYWAŁ I NIE SZARGAŁ……………..

 3. Adam Róża mówi

  Wspierajmy księdza Jacka w walce z tym nienormalnym światem. Niech córka księdza Jacka ma prawo wzrastania w normalności!

 4. Ewa mówi

  Lipny ten artykuł. Są ludzie dziwni, chamscy, agresywni. Ale są też normalni kulturalni ludzie, którzy potrafią dostrzec racjonalność w zdarzeniu. Orientują się nieco politycznie I nie mają zamiaru bronić oszusta, to normalne. Nie każdy w tym kraju ma przeprany religijnie mózg.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.