Fejkowe konto i pochwała zabójstwa Adamowicza. Ile takich kont wykorzystano do propagandowej manipulacji?

fałszywe konto wykorzystane przez OMZRiK/ fot. screen
4

– Już się bałem, że przeżyje, ale na szczęście obrażenia były wystarczające – taki wpis pojawił się po śmierci Pawła Adamowicza na facebookowym koncie oznaczonym jako Patryk Lisiecki. Wpis ze zdjęciem znalazł się na stronie Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych jako przykład jednego z szokujących komentarzy po śmierci prezydenta Gdańska. Okazuje się jednak, że konto jest fejkowe, a zdjęcie zostało ukradzione z Instagrama innego użytkownika, Arkadiusza Kowalskiego.

„Moje zdjęcie zostało użyte do stworzenia fejkowego konta, które wypisywało totalne głupoty pod postami dot. ś.p. Pawła Adamowicza, a następnie te komentarze zostały opublikowane przez FanPage, który ma ponad 140 tys. polubień. Piszę ten post oczywiście nie po to, by Wam tę sprawę wyjaśniać, (myślę, że nikt by mnie o takie rzeczy nie posądzał) ale po to, by Was prosić o zgłaszanie podobnych rzeczy zarówno do mnie jak i na FB. Zdjęcie, które zostało użyte ma już kilka lat i dawno zniknęło z mojego Insta, a pojawia się w internecie dopiero teraz. Może być tak, że użyto mojego wizerunku już w niejednej okropnej sprawie, ale dopiero teraz udało mi się to zauważyć. Więc gdybyście zauważyli moje zdjęcie, będę wdzięczny za informację!” – pisze na fb okradziony internauta, którego zdjęcie posłużyło do utworzenia fałszywego konta.

Wsparcie - darowizny

Jaka była reakcja OMZRiK na informację, że wykorzystali fejk? „To typowe naiwne tłumaczenie osoby która zaprojektowała się co zrobiła – “ktoś mi się włamał na konto” – napisał administrator OMZRiK w komentarzu.

Co ciekawe, Arkadiusz Kowalski, którego zdjęcie wykorzystano do stworzenia fałszywego konta, a którym posłużył się OMZRIK, to osoba mocno zaangażowana we wspieranie WOŚP.

Dlaczego OMZRiK posługuje się informacjami z fałszywym kont i odmawia sprostowania? To nie pierwszy raz, gdy ośrodek zastosował tę metodę. W rocznicę Powstania Warszawskiego w 2018 r. OMZRiK wykorzystał fejkowy wpis, żeby oszkalować Marcina Żółkowskiego „Żółtego”.

Przeczytaj: Fake news i skandaliczny atak OMZRiK w rocznicę Powstania Warszawskiego

OMZRiK nie zajmuje się potwornym hejtem, jaki płynie z kont zwolenników Platformy Obywatelskiej i wszelkiej lewicy. Jednocześnie powołuje się na fałszywe konta i spreparowane wpisy, żeby dowieść, iż szeroko pojęta prawica to zdegenerowane potwory, które trzeba wsadzać do więzień i leczyć z nienawiści. Celem jest sterroryzowanie społeczeństwa i wprowadzenie lewicowego terroru. I to właśnie dzieje się na naszych oczach.

Przeczytaj też:

J. Międlar: Hodowanie konfidentów i szkolny ołtarzyk dla Adamowicza

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Goj mówi

  Dlaczego ludzie nie zgłaszają na policję kradzieży tożsamości i pomawiania?

 2. amerro mówi

  LUDZIE JACY WY JESTESCIE IGNORANCCY, PO JAKĄ CHOLERĘ UMIESZCZACIE SWOJE GĘBY W INTERNECIE? PO CO NAWALACIE Z TYMI SWOIMI ZDJĘCIAMI PO JAKICHS SWOICH WIRTUALNYCH /NIEPEWNYCH, NIEZABEZPIECZONYCH KONTACH ACZ ZOSTAJĄCYCH NA WIELE POKOLEN PO WAS – CHOĆ WAM SIĘ WYDAJE, ZE KONTO CZY CHOĆ FACJATĘ USUNĘLISCIE….. / DLACZEGO NIE ROBICIE ZDJĘĆ W LABORATORIACH FOTOGRAFICZNYCH NA DOBRYM PAPIERZE FOTOGRAFICZNYM A NIE JAKIEŚ DRUKARECZCE, KTÓRE TO ZDJĘCIA ZOSTAJĄ NA WIEKI, PODCZAS GDY WASZE ZDJĘCIA PRZECHOWYWANE W CHMURACH …..I INNYCH BZDURACH NIGDY NIE MAJĄ ZABEZPIECZENIA, MOŻNA JE UŻYĆ DOWOLNIE, WYSTARCZY ŚREDNIEJ KLASY CWANIACZEK I WASZE FACJATY KRĄŻĄ PO NECIE, A ZGRYWANE NA PŁYTY CD CZY INNE NOŚNIKI PO KILKU LATACH ZNIKAJĄ Z PŁYT SAMOISTNIE ALBO W NAJLEPSZYM RAZIE MACIE ZDJĘCIA, NA PŁYCIE, Z DZIURAMI CZYLI MASZ NOGI A GŁOWA ZNIKNĘŁA Z PŁYTY, ZE STAROŚCI, WYSTARCZY PARĘ LAT. ECH LUDZIE, LUDZIE, JESTEŚCIE EKSHIBICJONISTAMI I OBNOSICIE SIĘ PO INTERNECIE ZE WSZYSTKIMI GŁUPOTAMI Z WASZEGO ZYCIA A TO JEST DEWIACJA. ZDJĘCIE CI GOŚCIU, PODPROWADZILI, NO I CÓŻ, NORMALNE W NECIE, A GDYBYŚ MIAŁ JE W DOMU W ALBUMIE ZARCHIWIZOWANE TO ZOSTAŁOBY NA WIELE POKOLEN PO TOBIE W RODZINIE!!! NIKT BY GO NIE WYKORZYSTYWAŁ I NIE SZARGAŁ……………..

 3. Adam Róża mówi

  Wspierajmy księdza Jacka w walce z tym nienormalnym światem. Niech córka księdza Jacka ma prawo wzrastania w normalności!

 4. Ewa mówi

  Lipny ten artykuł. Są ludzie dziwni, chamscy, agresywni. Ale są też normalni kulturalni ludzie, którzy potrafią dostrzec racjonalność w zdarzeniu. Orientują się nieco politycznie I nie mają zamiaru bronić oszusta, to normalne. Nie każdy w tym kraju ma przeprany religijnie mózg.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.