„Faszyści wypier…, no pasarán!”. Marksistowska manifestacja na Uniwersytecie Warszawskim [WIDEO]

marksiści manifestują na UW/ fot. screen
12

Miało być kulturalnie, na poziomie, za wolnością i przeciwko faszyzmowi, a było jak zwykle agresywnie, wulgarnie, przeciw patriotom za to w obronie marksizmu. Tak w skrócie można opisać manifestację zorganizowaną przez skrajną lewicę tuż pod murami Uniwersytetu Warszawskiego.

Z ust demonstrantów wybrzmiało wiele haseł, w tym nawet te najbardziej wulgarne jak np.: „Narodowcy, szmalcownicy, wypierdalać ze stolicy”. Naprawdę agresywnie zrobiło się, gdy na zgromadzeniu pojawiła się ekipa kanału „pyta.pl”. Złowrogie gesty i plucie między barkami funkcjonariuszy policji poparto okrzykami: „Jaok wypierdalaj, zesrałeś się” oraz „Hej Jaok przestań być chujem”. Także w stronę naszego zespołu zdarzały się wyzwiska, z których nagminnie powtarzało się hasło „faszyści wypierdalać, no pasarán!”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najaktywniejszy w tłumie był lewicowy bojówkarz nazywany przez internautów „tajgerem” (nie mylić z Mateuszem Kupcem vel. 'Tigerem Bonzo’). Po rozwiązaniu manifestacji człowiek ten krzyczał, że zaprasza wszystkich na teren UW, ale policja i faszyści mają zostać za drzwiami. Rzeczywiście tak się stało. „Faszyści” – czyli ludzie nie zgadzający się ze zdaniem neomarksistów po prostu się rozeszli, natomiast funkcjonariusze policji usiłujący legitymować niektórych zgromadzonych zostali dosłownie wyrzuceni za uniwersytecką bramę.

Wszystkiemu przyglądali się pracownicy ochrony UW, którzy najwyraźniej dostali polecenie, aby nie reagować. Trudno się dziwić, skoro w zgromadzeniu lewicowych bojówek znaleźli się pracownicy uniwersytetu oraz działacze KODu i Obywateli RP cieszący się dużym poparcie kadr akademickich wyższych uczelni humanistycznych. Tym ludziom nie przeszkadzała agresja płynąca ze strony zgromadzonych, a także wyzwiska i wulgaryzm, którymi obrzucano wszystkich przeciwników pikiety. Nikt z pracowników uniwersytetu nie zareagował również, kiedy jeden z demonstrantów umieścił na filarze historycznej bramy czerwony sztandar, tęczową flagę (LGBT+) oraz proporzec subkultury spod znaku Antify.

Na terenie uniwersyteckiego kampusu neomarksiści wymienili uściski dłoni z kilkoma pracownikami UW, z których żaden oczywiście nie chciał udzielić nam wywiadu. Przed bramą rektoratu rozwinięto napis „Tu się uczy, nie heiluje” i odśpiewano socjalistyczną pieśń „Warszawiankę 1905”.

Zobacz też:

„Walka klas, a nie walka ras!” Prawicowa telewizja wyrzucona z manifestacji. Lewactwo znów nie wytrzymało presji [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. ikss67 mówi

  „UW wolne od Marksizmu” wykrzyczane przez „marksistów”. Pękne podsumowanie tej grupki parainteligentów.
  Gdyby ich sponsor, niemiecka fundacja kazała im krzyczeć, np. „raz sierpem raz młotem grzmociłem się po łbie pod płotem” też by to krzyczeli. Ważne aby sponsor płacił. Kiedyś byli marksiści ideowi, teraz są marksiści finansowi.

 2. Józef mówi

  Robactwo, bydło, nie, sorry, bydło jest pożyteczne, to ścierwa czerwone !!!!

 3. Józef mówi

  Robactwo, to ścierwa czerwone !!!!

 4. Jadwiga mówi

  ale mamy młodych debili na uniwerku żałosne to margines społeczny do likwidacji

 5. Hammurabi mówi

  Garstka popaprańców i jeszcze mniejsza ilość „autorytetów”. Ilu ich było? Patrząc na zdjęcia można oszacować ich pogłowie na kilkaset sztuk.
  Porażająca jest myśl, że takie robactwo pełza sobie swobodnie i bezpiecznie po kraju tak srodze doświadczonym przez wyznawców tych samych idei w tak niedalekiej przecież przeszłości.
  Mnie samego przeraża myśl, że być może w niedalekiej przyszłości realia dojrzeją do konfrontacji sił, że granica zostanie przekroczona i dojdzie do deratyzacji.
  Wzrastająca świadomość społeczna i widoczny już kres cierpliwości krewkich Polaków zdaje się wskazywać na taki scenariusz wydarzeń.

 6. LucyLucenta mówi

  Inwektywami drodzy moi i kochani nie zmienicie świata. Trzeba robić naciski na ministerstwa zajmujące się oświatą i nauką, żeby oczyścić kadrę w szkołach i na uczeniach z czerwonej poświaty

  1. narodowiec mówi

   „…oczyścić kadrę w szkołach i na uczeniach z czerwonej poświaty” ! Należy zauważyć, że ta kadra, niestety, ma narodowość żydowską i w tym tkwi problem ! Usuńmy z Polski Żydów, a WSZYSTKO się zmieni !

 7. Janusz I mówi

  Nowa Norymberga dla komuny!!!

 8. Marek mówi

  Pamiętam jaka była wolność na poglądów za panowania marksistów w latach 1945-1990. Ile było zakazanych tematów, książek, wykładowców…… Teraz potomkowie żydokomuny żądają powrotu ukochanej ideologii. No pasaran!!!!!!

 9. Jan mówi

  Ta chołota lewacka ciągle szuka zwady z normalnymi ludzmi.Kryminalisci powinni mieć swoje miejsca w celach pojedyńczych.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.