Farsa! Minister Czaputowicz organizuje w Brukseli seminarium nt. polskiej reformy sądownictwa

Jacek Czaputowicz/ fot. twitter
2

– 17 marca w Brukseli odbędzie się specjalne seminarium dla państw członkowskich UE poświęcone zmianom w systemie sądownictwa w Polsce – poinformował w piątek szef MSZ Jacek Czaputowicz. Jak mówił, został poproszony o zorganizowanie takiego seminarium przez wiceszefa KE Fransa Timmermansa. Czaputowicz podkreślił, że Polska chce wyjaśnić europejskim dyplomatom i przekazać im “dodatkową wiedzę ekspercką” na temat reformy sądownictwa w Polsce, aby umożliwić ich krajom podjęcie później racjonalnych decyzji w Radzie UE. Zastrzegł jednak, że nie wiadomo, czy Komisja dołączy do organizowanego przez Polskę wydarzenia jako jego współorganizator.

Premier Mateusz Morawiecki w czwartek spotkał się w Brukseli z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckerem, z którym rozmawiał na temat praworządności w Polsce. Premier przedstawił mu “białą księgę” dotyczącą reform wymiaru sprawiedliwości w Polsce.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nasz komentarz: Jak widać „biała księga” to za mało. Raporty dla Komisji Weneckiej też nie wystarczyły. Teraz będzie seminarium. A jak seminarium nie wystarczy, to co? Zorganizuje się cykl szkoleń w eleganckich hotelach z wyszukanym cateringiem? A może dla każdego szkolonego trzeba będzie zakupić skrzynkę koniaku, żeby lepiej przyswoił wiedzę?

To jest jakaś farsa. Jaki inny kraj członkowski UE organizował seminaria, żeby tłumaczyć się z tego, że nie jest wielbłądem? Kanclerz Merkel złamała przepisy unijne otwierając granice dla tzw. uchodźców. Tłumaczyła się z tego? Nie! A Polska bez przerwy na kolanach. Timmermans chce seminarium, więc Czaputowicz organizuje seminarium. Żenada.

Globkurier [CPS] PL

Źródło: pap

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. sten mówi

    Oglądamy wyścig ZMIANY- Dobrej Zmiany .. z Nowoczesną i PO kto głebiej bez mydła wejdzie wrogom Polski w..

  2. Robert mówi

    Dobrze ze nie antyseminarium ,bo zaś afera,zaś sankcje kongresowe amerykańskie,zaś wycieczki do Izraela,zaś upośledzeni wszystko śledzacy MO z sadu obrażeni i biedny PAD przeprasza MO i sad

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.