Farma trolli posła PO! Krzysztof Brejza zlecał hejt w Internecie, a akcję finansował inowrocławski ratusz

Krzysztof Brejza/ fot. screen
3

Według informacji opublikowanych na portalu TVP Info, poseł PO Krzysztof Brejza zlecał hejt w Internecie, a wykonujący jego polecenia hejterzy byli opłacani z kasy Urzędu Miasta Inowrocławia. Tak wynika z cytowanych przez TVP Info zeznań pracowników urzędu w tzw. śledztwie fakturowym, które prowadzi Prokuratura Okręgowa w Gdańsku. Sprawa rozpoczęła się w październiku 2017 roku od kontroli CBA, podczas której ujawniono, ze ratusz księgował i realizował płatności za faktury wystawiane przez fałszywe podmioty gospodarcze, bądź podmioty, które nie świadczyły żadnych usług na rzecz miasta. Od 2002 roku prezydentem Inowrocławia jest ojciec posła PO, Ryszard Brejza.

W śledztwie postawiono 181 zarzutów (m.in. oszustwa, poświadczenia nieprawdy w dokumentach, posługiwania się fałszywymi dokumentami i przekroczenia uprawnień). Zarzuty usłyszało 16 osób, w tym czterech byłych pracowników Urzędu Miasta Inowrocławia. Udokumentowana kwota wyłudzeń środków publicznych przekracza 250 tys. zł.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przy fakturach płaconych przelewem schemat był taki, że po przelaniu pieniędzy przedsiębiorca przychodził do mego biura, przychodziła też pani W. ze swoim zeszytem i ona obliczała, jaką ma zostawić kwotę. […] za tę kwotę opłacała osoby, które komentowały wpisy w Internecie. Były to wpisy szkalujące osoby wskazane przez posła Brejzę i prezydenta Ryszarda Brejzę. Osobom wystawiającym komentarze w Internecie płaciła pani W. […] mogę się domyślać, że były to kwoty rzędu 500 zł na miesiąc – zeznała jedna z osób przesłuchiwanych w śledztwie.

Poseł Brejza od początku jak ja pracowałam w urzędzie przychodził do nas raz w tygodniu, zazwyczaj w poniedziałki. Czasem z Marcinem K. na tzw. narady. Podczas tych narad wskazywane były osoby, które należy atakować w Internecie (…) wystawiano negatywne komentarze, wrzucano grafiki, filmiki szkalujące opozycję i nie mam na myśli tylko opozycji lokalnej ale też ogólnokrajową – to kolejny fragment zeznania cytowany przez TVP Info.

Źródło informacji: TVP Info

Zobacz też:

Onet opublikował spreparowaną rozmowę? Oświadczenie sędziego SN ws. hejtu na prezes Gersdorf

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. POPiS out ! mówi

  Kolejna udawana „kłótnia” w POPiS-ie.

 2. Flex mówi

  Wpływ trollingu jest przereklamowany, a skutki obosieczne. Większość wpisów to wyrażane poglądy własne i łatwo je odróżnić od semiinteligentnych autorów bredni za „kieliszek chleba”. „Argumenty” typu onuce czy ruski troll mogą tylko wywoływać uśmiech POlitowania. A prawdziwej, inteligentnej działalności większość nie zauważa. Kiedyś z racji zainteresowań na bankierze.pl zamieszczałem posty dot. ekonomii i gospodarki. Był tam jakiś obłąkaniec Plutarch, który wszędzie widział olgino i brzęczące kopiejki. Ja lubiałem tam pisać, bo były zielone i czerwone kciuki więc było widać czy ktoś w ogóle czytał. A im więcej ociekających krwią „poobryzanych” z bezsilności itelektualnej kciuków tym bardziej byłem zadowolony. Bo jeśli ktoś nie ma argumentów do słownej riposty, tzn. że mam rację. A jeśli znalazł się jeden „sprawiedliwy” to było miłe ale nie oczekiwane. Sam wszędzie gdzie można a z postem się zgadzam to daję „OK”. Jeśli się nie zgadzam a jest możliwość to ripostuję i argumentuję rzeczowo. Czerwonych symboli nie używam nigdy, bo nie lubię kopać „leżących”. A jedyny prawdziwy wpis z tej drugiej strony wyłapałem tylko1 raz kilka lat temu. Na bankierze rozwinąłem i uzasadniłem poszlakami i logiką tezę, że zalew uchodźców to wiadoma robota. I co? Nie minęła minuta a mój post „przykrył ” obszerny, chwytający za serce poemat o ichodźcach! Amój post stał się niemal niezauważalny. Tak działają te służby. Gdyby tu była Rosja, to aktyw Sakiewicza i TVPIS pasłby białe niedźwiedzie w „uznaniu swych zasług”. Taka obszerna refleksja na weekend. Dobrej pogody.

 3. W K mówi

  Dobra okazja, żeby napisać kilka słów o mowie nienawiści:
  Zgodnie z polską definicją mowa nienawiści to:
  1. Przekaz podprogowy
  2. Przymusowa tolerancja
  3. Uzurpowanie sobie prawa do wychowywania ludzi, którzy myślą inaczej
  4. Ograniczanie wolności słowa
  5. Zajmowanie dzieci sprawami dorosłych w sferze intymnej

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.