Fala nawróceń w więzieniu! Zatwardziali kryminaliści przyjmują do swojego życia Jezusa Chrystusa

Nawrócenia w salwadorskim więzieniu / Fot. Reuters
0

Zatwardziali kryminaliści odbywający wyrok w salwadorskim więzieniu przechodzą prawdziwe, chrześcijańskie odrodzenie. Setki więźniów skazanych za morderstwa, handel ludźmi i narkotykami oraz rozboje, a zatem ludzie, którzy z Salwadoru uczynili jedno z najbardziej niebezpiecznych państw na świecie, teraz przyjmują do swojego życia Jezusa Chrystusa. Liczba nawróconych sięga nawet 1500 więźniów.

Jeszcze dwa lata temu, więzienie Gotera w Salwadorze było niemalże domem dla członków gangów i miejscem, w których dochodziło do licznych rozbojów. Dziś w salwadorskim więzieniu, widok kryminalistów z Biblią w ręku to już codzienność.

Przyjęcie wiary w Chrystusa to dla odbywający odsiadkę nie tylko wyzwolenie z więzów grzechu, ale także umożliwienie wkroczenia na nową, wolną od przestępstw drogę. Dlaczego? Kryminaliści, którzy opuścili więzienie są zobowiązani wrócić do swojej gangsterskiej macierzy. W innym wypadku mogą zostać zamordowani przez swoich byłych kompanów, którzy obawialiby się przejścia kolegi do konkurencyjnej mafii. Według nowych gangsterskich zasad, jedynym gwarantem bezpieczeństwa dla tych, którzy po odsiedzianym wyroku chcą zerwać z kryminalną przeszłością jest przyjęcie Chrystusa do swojego życia. Dla gangsterów jest to zapewnienie, że ich były kompan nie zaangażuje się w działalność rywalizującej mafii i wtedy zostawiają go w spokoju.

Więźniowie zaświadczają, że ich nawrócenia nie są jedynie ucieczką przed kryminalną przeszłością, ale  ci przechodzą „prawdziwe chrześcijańskie odrodzenie”.

Źródło: dailymail.co.uk

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.