Fake news i skandaliczny atak OMZRiK w rocznicę Powstania Warszawskiego. Będzie pozew!

Marcin Żółkowski "Żółty"/ fot. facebook
2

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych pokazał dziś dobitnie, że jest antypolską szczujnią posługującą się kłamstwem i fałszywkami. Ale tym razem miarka się przebrała. Oszkalowany przez OMZRiK Marcin Żółkowski „Żółty” składa zawiadomienie do prokuratury oraz wytoczy ośrodkowi sprawę cywilną. Będzie domagał się przeprosin i wpłaty znacznej kwoty na rzecz organizacji wspierającej Powstańców Warszawskich. „Zgłosiłem już sprawę na policję. Przygotowuję screeny dla prokuratury. Nie pozwolę, żeby uszło im to bezkarnie” – mówi Żółkowski w rozmowie z wprawo.pl.

OMZRiK zaatakował Żółkowskiego posługując się spreparowanym wpisem, który rzekomo miał pojawić się na jego stronie Fb. „Gorąco składam hołd żołnierzom dywizji Dirlewangera walczącym z czerwoną hołotą i polskimi bandytami” – taki wpis zamieścił na swoim Facebooku Marcin Żółkowski ps. „Żółty” – narodowiec, ulubieniec skrajnie prawicowych mediów” – pisze OMZRiK i dodaje „Taki człowiek oficjalnie „oddaje hołd” SS-manom, bandytom z dywizji Dirlewangera, którzy dokonali rzezi Woli’.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

OMZRiK atakuje również ONR stwierdzając, że „naziści są idolami polskiej skrajnej prawicy. ONR także nie kryje się ze swoją miłością do SS-manów”. Oczywiście jest też opluwanie Marszu Powstania Warszawskiego jako rzekomego marszu neonazistów. „Ośrodek zgłasza prokuraturze propagowanie ustroju totalitarnego. Jesteśmy wnukami AK-wców, dumnymi Polakami. Zrobimy wszystko, by postawić przed sądem neonazistów. Nie ma naszej zgody na odradzanie się zbrodniczych ideologii w naszej ojczyźnie” – czytamy na stronie OMZRiK.

Już na pierwszy rzut oka widać, że wpis, którym posługuje się OMZRiK, został spreparowany, na co również wskazują internauci w komentarzach. Ale antypolska szczujnia idzie w zaparte. Skontaktowaliśmy się z Marcinem Żółkowskim i poprosiliśmy go o komentarz w tej sprawie.

„O tej fałszywce powiadomili mnie internauci. Zgłosiłem już sprawę na policję. Jeszcze dziś składam zawiadomienie do prokuratury. Zamierzam też wytoczyć ośrodkowi sprawę cywilną. Będę domagał się przeprosin i wpłaty znacznej kwoty na rzecz organizacji wspierającej Powstańców Warszawskich” – mówi Żółkowski.

„Ten atak jest dla mnie szczególnie bolesny. Brat mojej babci, Mieczysław Drewniak ps. Mechanik, członek Szarych Szeregów, zginął w powstaniu w wieku 14 lat. Jego nazwisko znajduje się na tablicy pamiątkowej w kościele na placu Szembeka na warszawskiej Pradze. Mój wujek, Jerzy Drewniak ps. Mebel, został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Powstańczym. Odznaczenie odebrał jego syn w 1989 r.” – wyjaśnia Żółkowski i dodaje, że to nie jest pierwszy atak na niego z wykorzystaniem fake newsa.

„Jestem członkiem Honorowego Komitetu obchodów Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa Polaków na Kresach Wschodnich księdza Tadeusza Isakowicza – Zaleskiego. Od półtora roku angażuję się w upamiętnianie Polaków bestialsko pomordowanych przez Ukraińców i piętnuję banderyzm. To nie podoba się wielu osobom. W Internecie pojawiły się fałszywe informacje na mój temat. Twierdzono, że zdemolowałem jakieś ukraińskie sklepy i pobiłem Obywateli RP podczas Marszu Niepodległości. Oczywiście nic takiego nie miało miejsca. Żadna z tych wyssanych z palca insynuacji nie została zgłoszona na policję. A przecież skoro ktoś twierdzi, że kogoś pobiłem, albo zdemolowałem sklep, to powinien to zgłosić. Ale składanie fałszywego doniesienia jest karalne. Bezpieczniej jest niszczyć kogoś fake newsami rozpowszechnianymi na Facebooku tak jak robi to OMZRiK. Tym razem miarka się przebrała. Spotkamy się w sądzie” – oświadcza Żółkowski.

Jak widzicie, OMZRiK zaatakował fake newsem nie tylko po to, żeby oszkalować Żółtego, ale również po to, żeby opluć i zohydzić wszystkich tych, którzy biorą dziś udział w Marszu Powstania Warszawskiego i angażują się w upamiętnianie ludobójstwa dokonanego na Polakach przez Ukraińców. Tak działa antypolska szczujnia założona przez Rafała Gawła skazanego za wyłudzenia i oszustwa na 4 lata więzienia (wyrok nieprawomocny).

Przeczytaj też:

Obrzydliwa manipulacja oszusta Rafała Gawła i jego OMZRiK. Posłowie PO rozpowszechniają fake news.

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. tuszyn mówi

    Dziwne. Przecież owa zbrodnicza dywizja składała się z niemieckich kryminalistów oraz z żydów i banderowców – obecnie przez żydostwo hołubionych

    1. Anafema mówi

      jakich kurna banderowców. Direwarnerowcy to była swołocz z więzień, a jedyna stricte ukraińska jednostka walczyła w puszczy kampinowskiej

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.