Facebook ogłasza, że ONR jest „organizacją zakazaną”. Poseł Winnicki domaga się interwencji rządu

ONR/ fot. twitter
20

– Facebook ogłosił, że legalnie działające w Polsce organizacje, w tym ogólnopolski Obóz Narodowo-Radykalny, zostają „zakazane”. Jest to brutalna cenzura i drastyczne ograniczanie pluralizmu debaty publicznej. Potrzebna pilna interwencja rządu! – napisał dziś na twitterze poseł Robert Winnicki. Załączył też informację zamieszczoną przez Facebook.

„Odwoływanie się oraz stosowanie symboliki organizacji zakazanych na platformie, takich jak ONR i NOP, w celu ich propagowania jest niedozwolone. W związku z powyższym usunęliśmy szereg wpisów na stronie Marszu Niepodległości zawierających odwołania do wymienionych organizacji. Uprzejmie prosimy również o uważne monitorowanie treści publikowanych na stronie i unikanie treści oraz symboli związanych z tymi organizacjami. Zgłoszone do nas materiały zawierające takie symbole i odwołania zostaną usunięte, a notoryczne publikowanie takich treści może skutkować blokadą możliwości publikowania na stronie, jej zawieszeniem, a nawet permanentnym usunięciem z platformy” – czytamy w oświadczeniu Facebooka.

Poseł Winnicki informuje, że w związku z tą sytuacją zadzwonił do Ministerstwa Cyfryzacji z prośba o spotkanie z ministrem Zagórskim. „Czekam na odpowiedź, zobaczymy czy podejmą szybką, zdecydowaną reakcję jakiej wymaga sytuacja” – informuje szef Ruchu Narodowego.

Źródło: twitter

Przeczytaj też:

J. Międlar: Polska szkoła w Wielkiej Brytanii oskarżona za popieranie… mnie. Jestem aż taki niebezpieczny?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. michu mówi

  Dopóki nie będziemy mieli własnego narodowego katolickiego portalu to takie sytuacje będą się powtarzać. Nic nie da ze teraz np odwołanie uwzględnią jak w każdej chwili mogą zmienić zdanie i zrobić to np w kluczowym momencie,.

 2. goj mówi

  Pejsbook zbiera też informacje o religii. Ciekawe, kiedy zakaże być chrześcijaninem?

 3. goj mówi

  Denerwują mnie głosy, że Pejsbook jest firmą prywatną i może robić, co chce. Czyli mordować i gwałcić użytkowników i pracowników też im wolno, bo w końcu „to firma prywatna i może robić, co chce”? Nie, nie może robić, co chce. Musi stosować się do przepisów kraju, w którym świadczy usługi.

  1. michu mówi

   Jak w przypadku każdego przestępcy i wogóle złego człowieka może aczkolwiek nie powinien; ). To tak jakby np złodziejowi powiedzieć że nie powinien kraść i z tego powodu nie zamykać drzwi do domu 😉

  2. michu mówi

   Zwłaszcza takiemu, który zna takich co wydają polecenia niezawisłym sędziom; )

 4. leszek mówi

  Zróbmy Polski taki portal dla prawicowców i po kłopocie. Ja nie mam FB bo wiem czym to grozi – a chce być WOLNYM CZŁOWIEKIEM LECHITOM !!!

  1. rychu mówi

   trzy razy tam sie logowałem i znikałem wiec o co chodzi?

  2. michu mówi

   Może ten nowy i patriotyczny jest założony bądź kontrolowany przez eskimosów 😉 ?

 5. Ania mówi

  To tak jakby liczyć na zmiłowanie u Żydów ! Trzeba założyć własny portal nie dać się wkręcać w żydowskie geszefty.

  1. Claire mówi

   Czytaj wyżej. Kolega mówi, że już został założony. Podaj dalej.

 6. Andrzej, zwykły mieszkaniec tego kraju mówi

  Czy nie można by tych pejsowych portali zablokować w Polsce? Uznać je za zakazane i szkodliwe?

  1. Teresa mówi

   Kto to ma zrobić? Żydowski PIS?

 7. Buzz mówi

  Dopóki Polacy nie wywalczą Polski to takie prośby nic nie zmienią, ALE – nawet jeśli rząd nic z tym nie zrobi to Polacy będą coraz bardziej świadomi zagrożenia ze strony rządu, lewicy i świata.

 8. wr mówi

  Ostatnio była nagonka na ONR w wiadomych mediach. Pytanie czy ONR już wystosował pozwy sądowe do TVN-u i Polsatu za nazywanie ich faszystami? Bo jeśli będą sobie tak pozwalać to później mamy tego efekty.

  1. Normalny mówi

   O petycji jeszcze tu ( trzeba jednak nacisnąć na swej poczcie : CONFIRM …, bo inaczej głos nie będzie dodany)

   http://www.bibula.com/?p=101375

 9. Claire mówi

  ONR zyskujący coraz większe poparcie jest dla bandy okrągłostołowej niebezpieczny, dlatego próbują się go pozbyć. Nie pozwólmy na to. Jeśli zakazują symbolu falangi, to może na dalszym etapie będą chcieli zniszczyć Marynarkę Wojenną, która ma ten symbol w swoim proporcu?

 10. Hammurabi mówi

  A ja zalecam daleko idącą ostrożność. Facebook – wiadomo. Jednak i tu może się okazać, że nie wszystko złoto, co się świeci.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.