Eurokołchoz w pigułce! Timmermans oświadcza, że jedzie DO MOSKWY na rozmowy z polskim rządem [WIDEO]

Frans Timmermans/ fot. twitter
2

 

– Jadę w poniedziałek do Moskwy, aby kontynuować dialog z polskim rządem – oświadczył Frans Timmermans na forum Parlamentu Europejskiego podczas dzisiejszej debaty na temat praworządności i reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Timmermans był bardzo zdziwiony, gdy usłyszał z sali, że stolicą Polski jest Warszawa, a nie Moskwa.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nic nie znacząca pomyłka? A może początki demencji? Nie. To eurokołchoz w pigułce i  wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej zafiksowany na budowaniu nowego wspaniałego świata według komunistycznego manifestu z Ventotene. Brukselskim politrukom wydaje się, że są czymś na kształt Kominternu. A sprawy Kominternu omawia się w Moskwie, prawda?

Źródło: twitter

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: Głupie i niebezpieczne pytania referendalne prezydenta Dudy. Weźmiecie udział w tej hucpie?

List otwarty do Fransa Timmermansa: „Nie będziesz ty nawet naszych świń wypasać!”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Piotrx mówi

  Głucha cisza nad Wołyniem
  http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/isakowicz-zaleski/blogi/news-glucha-cisza-nad-wolyniem,nId,2593214
  Choć obecna władza obiecywała „powstanie z kolan”, to w kwestii uczczenia i godnego pochowania ofiar ludobójstwa na Kresach zachowuje się tak samo tchórzliwie jak i poprzednia koalicja. Czyżby w 100. rocznicę odzyskania niepodległości opinie obcych ambasadorów są nadal ważniejsze od woli narodu?
  Dokładnie za miesiąc minie 75 lat od „Krwawej Niedzieli” na Wołyniu, która była apogeum ukraińskiego ludobójstwa Polaków i obywateli polskich innej narodowości. W tym dniu, czyli 11 lipca 1943 roku, sotnie UPA, wspierane przez bojówkarzy Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i podjudzonych przez banderowców ukraińskich chłopów, zaatakowały w niedzielne przedpołudnie prawie sto miejscowości, mordując w kościołach i kaplicach dziesiątki tysięcy bezbronnych Polaków.
  Do upamiętnienia ofiar tych wydarzeń rodziny ofiar, wspierane przez samorządy oraz liczne organizacje kresowe, patriotyczne i społeczne, przygotowują się od dłuższego czasu. Powstał nawet ogólnopolski komitet organizacyjny, zrzeszający przedstawicieli różnych środowisk, który koordynuje wszystkie działania. Tylko na początku maja i czerwca odbyły się ogólnopolskie konkursy dla dzieci i młodzieży w Rabce i Radwanowicach k. Krakowa oraz uroczyste XV Dni Kultury Kresowej w Kędzierzynie-Koźlu i X Konferencje „Świat Kresów” w Prabutach na Pomorzu. Z kolei 10 bm. dzięki staraniom Stowarzyszenie Upamiętnienia Polaków Pomordowanych na Wołyniu został odsłonięty Krzyż Wołyński na cmentarzu w Zamościu.
  Trzeba przyznać, że władze wojskowe także wspierają te wydarzenia, bo kompanie honorowe Wojska Polskiego są obecne na ważniejszych uroczystościach. Przez wyznaczonych oficerów czytane są też Apele Pomordowanych. Jednak ze strony prezydenta Andrzeja Dudy i jego kancelarii panuje głucha cisza. Żadnych informacji, żadnych też zaproszeń dla Kresowian i ich potomków, jakby to byli obywatele gorszej kategorii. Żadnych też odpowiedzi na apele i prośby ze strony rodzin. Co więcej, prezydent odmówił patronatu nad wspomnianą uroczystością w Kędzierzynie-Koźlu. Podobnie uczynił także w zeszłym roku. No cóż, nie pierwszy to raz pokazał on, że inaczej traktuje ofiary Holokaustu Żydów, ani inaczej Polaków pomordowanych tylko dlatego, że byli Polakami. A z obietnic składanych przez niego w czasie kampanii wyborczej w 2015 roku pozostały tylko słowa rzucone na wiatr.
  Z kolei premier Mateusz Morawiecki i marszałek Senatu Stanisław Karczewski odmówili swego patronatu nad Kongresem Środowisk Kresowych „Tożsamość-Pamięć-Przyszłość” i konferencja naukowa: „Wołyń’43: Walka o Pamięć – Walka o Polskę”, które to wydarzenia mają się odbyć 22 i 23 bm. w Lublinie. Szkoda tego nawet komentować, bo choć obecna władza obiecywała „powstanie z kolan”, to w kwestii uczczenia i godnego pochowania ofiar ludobójstwa zachowuje się tak samo tchórzliwie jak i poprzednia koalicja. Czyżby w 100. rocznicę odzyskania niepodległości opinie obcych ambasadorów był nadal ważniejsze od woli narodu?
  Pomimo tych trudności i afrontów ze strony różnych urzędników (niestety niektórzy wojewodowie i dyrektorzy oddziałów IPN też się wycofali) tegoroczne społeczne upamiętnienie ofiar OUN-UPA i SS Galizien odbędzie się w druga niedzielę lipca, czyli 8 lipca o godz. 12.00 przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Najpierw uroczysta zmiana wart i Apel Pomordowanych, a następnie Marsz Pamięci, który przez Krakowskie Przedmieście i Stare Miasto przejdzie do katedry polowej przy ul. Długiej, gdzie odprawiona zostanie msza św. w intencji ofiar ukraińskiego ludobójstwa. ……

 2. Górnik Karol mówi

  Ja jako dobry przykładny obywatel mego pięknego kraju. Bardzo chciałbym dorwać na ulicy tego Franca i rozebrać mu ciuszki. Wypastować go pastą do butów jak Kazmierz. Z tak cudnym pastowanym kabanem z wypiętą dupką pospacerować i zademonstrować w stolicy. Prawo do powszechnego wkurwienia się obywatela Polski. ! 🙂

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.