Eurokołchoz w natarciu: TSUE zobowiązał Polskę do zawieszenia ustawy o SN

fot. pixabay.com
12

Trybunału Sprawiedliwości UE zdecydował o zastosowaniu tzw. środków tymczasowych i zawieszeniu stosowania przepisów polskiej ustawy o Sądzie Najwyższym. „Polska zostaje zobowiązana, by natychmiast zawiesić stosowanie przepisów krajowych dotyczących obniżenia wieku przejścia w stan spoczynku sędziów Sądu Najwyższego” – wskazał TSUE w oficjalnym komunikacie w tej sprawie. Decyzję wydała sędzia Rosario Silva de Lapuerta, która jest wiceprezesem Trybunału.

“Postanowienie wiceprezesa Trybunału znajduje zastosowanie z mocą wsteczną do sędziów Sądu Najwyższego, których te przepisy dotyczą” – podkreślono w decyzji. Wstrzymane ma również być mianowanie nowych sędziów na miejsca tych, którzy zostali wysłani na emeryturę. Polska ma też powstrzymać się od wszelkich środków mających na celu powołanie nowego pierwszego prezesa SN.

Decyzja zabezpieczająca, tzw. środki tymczasowe, obowiązuje państwo członkowskie UE natychmiastowo po jej wydaniu. Nie ma od niej odwołania, ale nie jest ona ostateczna. W ciągu kilku tygodni odbędzie się bowiem rozprawa w Trybunale, podczas którego Polska i Komisja Europejska będą przedstawiać swoje argumenty. Po niej sąd wyda ostateczną decyzję co do zawieszenia przepisów o Sądzie Najwyższym. Będzie ona obowiązywać do czasu wydania ostatecznego orzeczenia w sprawie skargi KE na ustawę dotyczącą SN; orzeczenie to może zostać wydane za kilka miesięcy.

Premier Mateusz Morawiecki mówił w piątek w Brukseli, że rząd ustosunkuje się do zawiadomienia, które otrzymał z Trybunału w tej sprawie po jego dokładnym przeanalizowaniu.

Nasz komentarz: Jeśli ktoś do tej pory wierzył, że Unia Europejska to związek suwerennych państw, to ma teraz dowód czarno na białym, że to zamordystyczny eurokołchoz, w którym o suwerenności nie ma co marzyć. To jest Związek Socjalistycznych Republik Europejskich zarządzany przez politruków, którzy ustawili Marksa na piedestale i chcą nas zmusić, żebyśmy razem z nimi czcili tego komunistycznego bałwana. Z jednej strony jesteśmy mamieni dotacyjnymi paciorkami, z drugiej – dokręcana jest ideologiczna śruba, a Polacy przedstawiani są jako naród ksenofobów i faszystów, a więc „tych złych” niezdolnych do posiadania własnego państwa. Najwyższa pora zdać sobie sprawę z tego, że albo Polska wyrwie się z tego eurokołchozu, albo Polski nie będzie.

Źródło informacji i cytatów: pap

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Krzysztof mówi

  Żydostwo ciągle znajduje nowe pola działań – teraz to UE , gdzie kontroluje się działania rządów poszczególnych państw , zastrasza się je jeśli się wychylają i nie chcą być posłuszne. PYTAM – co MY robimy jeszcze w tym euro kołchozie? Kiedy żydzi zostaną wypędzeni z Polski i kraj będzie NASZ ?

  1. Ada mówi

   “Dygamy” tak sobie – dwa kroki do przodu, dwa kroki w tył. Najpierw liczyliśmy dni, niczym kartofelki z…rzepki , ale niby to jeszcze nieśmiało, bo w obrębie kraju . I tak krok po kroku po weneckiej, doszliśmy do sytuacji wyższego prawa Izraela nad Polskim, wyższego prawa USA i już bezpardonowo Unii. Trzy ośrodki decyzyjne zmieniające wszystko wg własnego upodobania, ale ciągle w POLSCE !
   Co ciekawe, zainteresowania nie budzi sytuacja w polskim sądownictwie(!), a jedynie nienaruszalność etatów na samym jego szczycie! Powstaje też pytanie – co z naszym systemem prawnym?, jaką ma on wartość w odniesieniu do unijnych postanowień? – przecież POLSKIE PRAWO NIE DZIAŁA WSTECZ!!! A unijne Polsce nakazuje co innego…
   Co tu zresztą dodawać – oto “unijna wspólnota gospodarcza”, która wychodzi nam bokami, uszami i bąblami z nosa.

 2. halo ! postkomunisci !! mówi

  nakazywac to oni moga ..sobie ! irychońskie paly ! olac to lewackie bagno !!

 3. zyz mówi

  Najwyższy czas na POLEXIT! Od 2016 więcej wpłacamy do euro-kołchozu niż otrzymujemy!

  1. Ada mówi

   Do otrzymywanej dotacji trzeba mieć w granicach połowy wkładu. Nie mając go – dokąd sięgamy? – do BANKU….. Spłaca i spłaca go społeczeństwo, które nie ma żadnej kontroli nad sposobem realizacji i wykorzystania funduszy w realizacji projektu. Stąd gminy, miasta itd. mają poważne problemy budżetowe. Do tego dorzucić trzeba jeszcze “bezpłatną” działkę/ki. Mnożąc to przez realizacje takich projektów unijnie dotowanych (gdzie już w tych dotacjach są nasze fundusze) – mamy ogromną, ogromną kasę, poprzez którą budujemy ten “nasz ” dobrobyt.

 4. Jacek NH mówi

  TSUE, to czysta polityka pozbawiona jakich ktokolwiek elementów prawnych, poza przywołaniem paragrafów, żeby głupio to nie wyglądało. Może „tylko” tyle warto sobie przypomnieć lub uświadomić, że lewacka kasta z TSUE wydała postanowienie, które w treści łamie fundamentalną zasadę prawa rzymskiego i wszelkich cywilizowanych porządków prawnych. Lex retro non agit (łac. prawo nie działa wstecz). Na takim poziomie jest to orzeczenie, ale żeby nie tracić czasu na opisy, tego co już jest znane, rzućmy okiem na bezczelny ukaz, podpisany przez unijnych carów

  1. Ada mówi

   100/100.

 5. MSW mówi

  UE to nie jest państwo, unijne prawo jest wirtualne, można zastosować veto. Polska jest niepodległym, suwerennym państwem. Dlaczego luxemburg, lichtenstein nie stosuje się do prawa europejskiego tylko bezczelnie kradnie podatki???

 6. julie mówi

  Ludzie moze nie na temat , ale z duma donosze , ze Polka uratowala Niemke , w Niemczech przed bydlem z maroka . bydlo chcialo ” ubogacic ” bezbronna kobiete . Dziennikarko Pan Bog Jest dla wszystkich ludzi , a jak jestes ateistka to nie zabieraj w ogole glosu w tej sprawie. Szczesc Boze Rodacy !

 7. szatan1313 mówi

  Zawiesić, to ONI mogą swoje osrane gacie na płocie!!!!!

 8. sulka mówi

  sędziowie, którzy odeszli na emerytury wracaja do pracy. Eurokołchoz nam dyktuje co mamy robić. DOSYĆ TEGO. Powinniśmy pożegnać się z tą chorą unią tak jak Anglia. Nie rozumiem dlaczego PIS nie zrobi LUSTRACJI tej nietykalnej kasty?

 9. Mamusia mówi

  Już niedługo UNIA uzna,że Polska jeat bankrutem no i …… Rozbiór jak w banku. O to chodzi w tym wszystkim, a nasze kolejne rządy do tego dążą

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.