Ekoterroryści w akcji! Greenpeace blokuje statek z węglem w gdańskim porcie

akcja Greenpeace w porcie gdańskim/ fot. Facebook
4

W poniedziałek (9.09.2019) aktywiści Greenpeace zablokowali statek z węglem z Mozambiku zmierzający do portu w Gdańsku. Na burcie statku namalowali napis „Węgiel stop”, a następnie wpłynęli jachtem „Rainbow Warrior” (ang. Tęczowy wojownik) do portu i rzucili kotwicę przy terminalu węglowym uniemożliwiając zacumowanie statku i rozładunek surowca.

– Zostało nam 11 lat, by zapobiec katastrofie klimatycznej. Jeśli nic nie zrobimy, to w ciągu zaledwie kilku dekad świat, który dziś znamy, przestanie istnieć. Polska musi do 2030 r. odejść od spalania węgla. Tymczasem nasz rząd, zamiast dbać o bezpieczeństwo Polek i Polaków i polską rację stanu, broni interesów lobby węglowego i importerów zagranicznych paliw – powiedział Paweł Szypulski, dyrektor programowy Greenpeace Polska.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nasze władze muszą wreszcie zrozumieć, że nie potrzebujemy więcej węgla. Potrzebujemy sprawiedliwej transformacji energetycznej i rozwoju odnawialnych źródeł energii, które zapewnią niezależność energetyczną Polski oraz nowe miejsca pracy. Tylko tak zachowamy szansę na bezpieczną przyszłość – powiedział Marek Józefiak, koordynator kampanii Klimat i Energia w Greenpeace Polska.

Na jacht Greenpeace weszli funkcjonariusze straży granicznej uzbrojeni w długą broń. Wybili okno i dostali się na mostek. Aktywiści blokujący terminal zostali zatrzymani.


Mój komentarz: Miałam nieprzyjemność poznać kilku działaczy Greenpeace przy okazji walki o zatrzymanie patologii wiatrakowej na Warmii i Mazurach za rządów PO-PSL. Wtedy przekonałam się, że nie są to osoby, którym zależy na ochronie przyrody. Wprost przeciwnie. Działacze Greenpeace nie mieli nic przeciwko dewastacji obszarów cennych przyrodniczo przy pomocy gigantycznych elektrowni wiatrowych. Nie przeszkadzały im również wielohektarowe kopalnie żwiru otwierane na obszarach chronionych.

Greenpeace to nie jest organizacja ekologiczna! Greenpeace to organizacja polityczna, której celem jest destabilizacja polskiego systemu energetycznego i doprowadzenie Polski do zapaści ekonomicznej. Greenpeace to zagrożenie dla państwa polskiego. Dobrze, że straż graniczna nie bawiła się z nimi w sentymenty.

Źródło informacji i cytatów: greenpeace.org, Facebook

Zobacz też:

Himalaje hipokryzji! Kuriozalne oświadczenie Greenpeace ws. zrzutu ścieków do Wisły

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. anonim mówi

  Greepeace to organizacja suto dotowana przez Szwabów. Ona służy tym zakamuflowanym ss-manom w niemieckim rządzie. W celu zrozumienia działania tej zorganizowanej grupy przestępczej należy sięgnąć do czasów II RP, kiedy to ówczesny Minister Spraw Zagranicznych Republiki Waimarskiej Gustav Stresemann wydał Polsce wojnę celną, między innymi na polski węgiel w celu zablokowania wzrostu gospodarczego nowo odrodzonego Państwa Polskiego. Doktryna niemiecka Mitteleuropa w pełniej okazałości. Pokłosiem tych działań współcześnie były działania niemieckiego rządu przy pomocy KE, żeby zamykać polskie kopalnie za rządów ich agentury wpływu czyli PO, pod kuriozalnym pretekstem braku ich rentowności.

 2. Robert mówi

  Greenpeace,greenpeace ponad wszystko niech blokuje usraelskim turystom krążowniki szos po 5.5 litra pojemności w drodze do starbacksa po pączki.Niech spróbuje,to się przekona że nic nie wytruje zielone zajączki,zielone szybko rozmnożone

 3. Zbigniew mówi

  Brawo Greenpeace! Blokujcie okręty z obcym węglem! Popieram.

 4. rzeszo222 mówi

  Greenpiss = jedno z narzędzi oenzetowskiej Agendy 2030 i tzw. zrównoważonego rozwoju itd. Czyli komunizm pełną parą, w najgorszej odmianie

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.