Ekostrefy w polskich miastach. Bezpłatny wjazd tylko dla samochodów na prąd lub gaz

Warszawa/ fot. pixabay.com
2

Od 29 sierpnia 2018 r. W Polsce obowiązują dwa nowe znaki: D-54 – „strefa czystego transportu” oraz D-55 – „koniec strefy czystego transportu”. Do takich stref będą mogły wjeżdżać w godzinach od 9.00 do 17.00 tylko pojazdy elektryczne, wodorowe i napędzane CNG lub LNG.

Wjazd innym rodzajem pojazdu należy poprzedzić opłatą ustaloną przez miasto, a w razie jej nieuiszczenia będzie grozi mandat do 500 zł. Maksymalna stawka za wjazd to 2,5 zł za godzinę i 25 zł za dobę.

Aby konkretny pojazd mógł przebywać w strefie, jego użytkownik musi zaopatrzyć się w stosowną naklejkę, a od 2020 roku takie pojazdy otrzymają inne tablice rejestracyjne.

Źródło: autokult.pl

Przeczytaj też:

Rząd i firmy ubezpieczeniowe dekarbonizują polską gospodarkę. NSZZ Solidarność protestuje

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Leszek mówi

    Oni chcą z nas zrobić niewolników. Zniszczyć przemysł by wszyscy zarabiali góra 2000 zł na kasach u naz. tzn zagranicznych marketach. Jak im na to pozwolimy to będziemy pisać naszą przyszłość węgielnicą i cyrklem. Opamiętaj się narodzie orła, który swymi szponami zdusił węża.

  2. ktos mówi

    Dlaczego nie lpg ? To też jest gaz. Chodzi jak zwykle o kasę, W Poznaniu już centrum się wyludnia. Dużo sklepów jest zamkniętych. Walczą z samochodami zamykając dla nich ulicę. Nie zagłosuję na PiS na pewno. popis jedno zło. Pozostał Kukiz.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.