Ekologia? Niemcy wytną 240 hektarów lasu, żeby postawić farmę wiatrową

wiatraki/ fot. pixabay.com
1

Władze Akwizgranu w Nadrenii Północnej-Westfalii planują wycięcie ponad 240 hektarów cennego przyrodniczo lasu, żeby postawić farmę wiatrową składającą się z siedmiu turbin 200-metrowej wysokości.  Las w Münsterwald jest rezerwatem przyrody i siedliskiem kilku rzadkich gatunków ptaków, w tym bociana czarnego. Przedstawiciel urzędu miasta twierdzi, że lokalizacja turbin w lesie jest mniej kontrowersyjna niż umieszczenie ich w innej lokalizacji, np. na polach.

– W celu budowy tylko jednej turbiny wiatrowej trzeba było wyczyścić co najmniej 12 tys. mkw. terenu – poinformował Rainer Hülsheger z państwowego stowarzyszenia ds. ochrony krajobrazu naturalnego. Budowa wiatraków to nie tylko konstrukcje naziemne, ale również tysiące ton betonu w postaci fundamentów. Trzeba będzie również wyciąć tysiące drzew, żeby można było dotrzeć na teren budowy.

Mój komentarz: Wycięcie lasu pochłaniającego CO2 ma przyczynić się do redukcji emisji CO2? Przecież to absurd! Gdy wycinano las Hambach pod odkrywkę węgla brunatnego, ekolodzy budowali domki na drzewach i protestowali przeciwko niszczeniu przyrody. Gdy wycina się lasy pod wiatraki, ekolodzy biją brawo. Drzewa idą pod topór, a ich miejsce zajmują gigantyczne turbiny, które i tak muszą być wspierane energetyką konwencjonalną. Ekologia? Nie. To nie jest ekologia, tylko biznes, który winduje ceny prądu transferując gigantyczne zyski z kieszeni podatników do kieszeni wiatrakowych lobbystów.

Klimatyczni aktywiści naciskają na zwiększenie „ambitnych celów klimatycznych” i forsują OZE jako jedyne źródło energii. W tle mamy gigantyczne pieniądze, które planuje się przeznaczyć na budowanie Nowego Zielonego Ładu. Komisja Europejska chce wydać na ten cel bilion euro!

W ramach absurdalnej walki ze zmianami klimatu niszczony jest przemysł, rolnictwo, transport. I to wszystko w imię szalbierstwa, które lansuje się obwożąc po świecie chorą nastolatkę Gretę Thunberg straszącą ogłupione dzieci zbliżającą się katastrofą klimatyczną. Na naszych oczach odbywa się największy przekręt w historii.

Źródło informacji: euractiv.pl, TVP Info

Zobacz też:

Szaleństwo! KE chce przeznaczyć bilion euro na program „Zielony Ład” nadzorowany przez Timmermansa

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Glastrennwände
blumen verschicken Blumenversand
blumen verschicken Blumenversand
Reinigungsservice Reinigungsservice Berlin
küchenrenovierung küchenfronten renovieren küchenfront erneuern