Ekologia? Niemcy wytną 240 hektarów lasu, żeby postawić farmę wiatrową

wiatraki/ fot. pixabay.com
1

Władze Akwizgranu w Nadrenii Północnej-Westfalii planują wycięcie ponad 240 hektarów cennego przyrodniczo lasu, żeby postawić farmę wiatrową składającą się z siedmiu turbin 200-metrowej wysokości.  Las w Münsterwald jest rezerwatem przyrody i siedliskiem kilku rzadkich gatunków ptaków, w tym bociana czarnego. Przedstawiciel urzędu miasta twierdzi, że lokalizacja turbin w lesie jest mniej kontrowersyjna niż umieszczenie ich w innej lokalizacji, np. na polach.

– W celu budowy tylko jednej turbiny wiatrowej trzeba było wyczyścić co najmniej 12 tys. mkw. terenu – poinformował Rainer Hülsheger z państwowego stowarzyszenia ds. ochrony krajobrazu naturalnego. Budowa wiatraków to nie tylko konstrukcje naziemne, ale również tysiące ton betonu w postaci fundamentów. Trzeba będzie również wyciąć tysiące drzew, żeby można było dotrzeć na teren budowy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mój komentarz: Wycięcie lasu pochłaniającego CO2 ma przyczynić się do redukcji emisji CO2? Przecież to absurd! Gdy wycinano las Hambach pod odkrywkę węgla brunatnego, ekolodzy budowali domki na drzewach i protestowali przeciwko niszczeniu przyrody. Gdy wycina się lasy pod wiatraki, ekolodzy biją brawo. Drzewa idą pod topór, a ich miejsce zajmują gigantyczne turbiny, które i tak muszą być wspierane energetyką konwencjonalną. Ekologia? Nie. To nie jest ekologia, tylko biznes, który winduje ceny prądu transferując gigantyczne zyski z kieszeni podatników do kieszeni wiatrakowych lobbystów.

Klimatyczni aktywiści naciskają na zwiększenie „ambitnych celów klimatycznych” i forsują OZE jako jedyne źródło energii. W tle mamy gigantyczne pieniądze, które planuje się przeznaczyć na budowanie Nowego Zielonego Ładu. Komisja Europejska chce wydać na ten cel bilion euro!

W ramach absurdalnej walki ze zmianami klimatu niszczony jest przemysł, rolnictwo, transport. I to wszystko w imię szalbierstwa, które lansuje się obwożąc po świecie chorą nastolatkę Gretę Thunberg straszącą ogłupione dzieci zbliżającą się katastrofą klimatyczną. Na naszych oczach odbywa się największy przekręt w historii.

Źródło informacji: euractiv.pl, TVP Info

Zobacz też:

Szaleństwo! KE chce przeznaczyć bilion euro na program „Zielony Ład” nadzorowany przez Timmermansa

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.