Dziesiątki tysięcy rolników ruszyło pod Sejm! [RELACJA NA ŻYWO]

6

Trwa protest rolników w Warszawie. Dziesiątki tysięcy przybyłych do stolicy rolników, z biało-czerwonymi flagami w rękach maszerują ulicami Warszawy i zmierzają w kierunku Sejmu (stan na godz. 12.00). Rolników wspierają tysiące konsumentów.

Rolnicy sprzeciwiają się Zielonemu Ładowi zaakceptowanemu przez rząd Mateusza Morawieckiego, a teraz forsowanemu przez władzę Donalda Tuska. Sprzeciwiają się również przeciwko zalewaniu polskiej gospodarki produktami rolno-spożywczymi. Rolnicy nie walczą tylko o własną sprawę, ale o zdrowie i bezpieczeństwo dla całego polskiego społeczeństwa. Dla wRealu24 sprawę wyjaśniał Jacek Międlar – TUTAJ.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W trakcie protestów wznoszone są patriotyczne okrzyki, ale głównie hasła bezpośrednio nawiązujące do postulatów, których realizacji rolnicy domagają się od rządu: „My rolnicy – wolni Polacy zielonemu szaleństwu mówimy: stop”, „Ja nie przetrwam Zielonego Ładu”, „Rolnik żywi, rolnik broni i głupotą tą przegoni”.

Przewodniczący OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych Sławomir Izdebski, otwierając protest, podkreślał, że wraz z rolnikami do stolicy przyjechali też górnicy ze związku zawodowego „Sierpień 80”, przewoźnicy samochodowi i przedstawiciele „ruchów oddolnych”.
To że tu jesteśmy, to nie jest sukces, tylko porażka rządzących – mówił przed wymarszem jeden z liderów protestów Szczepan Wójcik. W rozmowie z PAP wyjaśnił, że rolnicy domagają się „odstąpienia od błędnych i destrukcyjnych przepisów Zielonego Ładu oraz uszczelnienia granic przed napływem różnego rodzaju produktów rolno-spożywczych spoza UE, a także obrony hodowli zwierzęcej w Polsce”. – To są postulaty, pod którymi podpisują się wszyscy, którzy przyjechali do Warszawy.

Protestujących wsparła delegacja z Bułgarii.

Ponieważ rolnicy zapowiedzieli, że wymaszerują w kierunku Sejmu, przed budynkiem ustawiono barierki.
Kancelaria Sejmu przychyliła się do sugestii Policji i MSWiA na zabezpieczenie budynku Parlamentu tymczasowymi barierkami. Policja umotywowała prośbę kwestiami bezpieczeństwa. Barierki zostaną zdemontowane natychmiast po zakończeniu zgromadzenia publicznego. Sejm pozostaje otwarty dla wszystkich obywateli i obywatelek – Kancelaria Sejmu tłumaczy się na platformie X.

Relacją na żywo z protestów przeprowadza telewizja internetowa wRealu24:

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jan mówi

  Brawo Rola! To jest prawdziwy Człowiek Mediów!

 2. Shadow mówi

  No oczywiście pierdolona „jelita”, tak szanuje obywateli, że musiała zagrodzić się zaporą betonową i metalową. Kij wam w ryj trzęsidupki rządowe i sejmowe. Niedługo będziecie się chamy musieli chować w bunkrach przed społeczeństwem, Jak tak dalej porządzicie, bowiem nasza cierpliwość powoli dobiega końca.

 3. Buran mówi

  Szacunek i uznanie dla ROLNIKÓW, bo Oni nas żywią i bronią. Tak trzymać i nie popuszczać.💯👍

 4. Kunegunda mówi

  BRAWO ROLNICY !!
  P. Brylka –ostrożna….. nie powiedziala koniec importu z ukrainy zatrutego zboza i produktow!! Wstyd, tak sie niektorzy Polacy trzymaja stołka.. jak P. Brylka a tu najwazniejsza jest Ojczyzna POLSKA i ROLNICY!!~

 5. Andrzej mówi

  Moim zdaniem, nic nie ugrają. Jeśli osiem największych gospodarstw na ukr, należy do obcego kapitału, to ktoś kto pociąga za sznureczki w UE ma z tego działkę. Komik z Kijowa pewnie walczy o swój procent z tych zysków, bo ukraina nie ma z tego przychodu. Ursula robi dobrą minę do złej gry, a pieniążki lecą na jakieś konto na Kajmanach. Oczywiście można gdybać, czy tak jest, ale przypomnijmy sobie, co stało się z ostatnią aferą korupcyjną w UE. Pani Eva Kaili, która jest główną podejrzaną, wróciła już do pracy w parlamencie.

 6. W K mówi

  Ukraińcy i ukraińska żywność muszą opuścić Polskę, bezpowrotnie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.