Dziennikarz Se.pl alarmuje: „koronawirus w Polsce”. Rząd i szpital dementują. Niestety są zarażeni w kolejnym kraju europejskim

1

Wirus z Wuhan rozprzestrzenia się po Europie w zastraszającym tempie. W samych Włoszech zmarło już kilkanaście osób, a ponad dwieście uznano za zarażonych. Według nieoficjalnych informacji podawanych przez portal Super Express koronawirus już został zdiagnozowany w Polsce. „Koniec zabawy! Koronawirus już w Polsce. U jednego z pacjentów w polskim szpitalu potwierdzono obecność wirusa” – napisał na Twitterze zastępca redaktora naczelnego „Super Expressu” Hubert Biskupski. Szpital i rząd dementują.

5. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką wydał oświadczenie dotyczące doniesień o pierwszym przypadku koronawirusa w Polsce. – 5. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ z siedzibą w Krakowie przy ulicy Wrocławskiej 1-3 oświadcza, że pojawiające się w mediach informacje o potwierdzonym przypadku pacjenta zakażonego koronawirusem są nieprawdziwe. Jednocześnie informujemy, iż w związku z prowadzonymi w Oddziale Chorób Zakaźnych pracami remontowymi, nastąpiło czasowe zaprzestanie udzielania świadczeń zdrowotnych w tym zakresie do dnia 31 maja 2020 roku – czytamy w komunikacie. W sprawie epidemii na świecie wypowiedział się także minister zdrowia Łukasz Szumowski: Nie ma potwierdzonego przypadku koronawirusa w Polsce Nadzorem epidemiologicznym zostało objętych 26 uczestników wycieczki do Włoch, którzy już wrócili do Polski, ale na chwilę obecną u nikogo nie zdiagnozowano zakażenia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wiemy zaś, że Grecja, po Włochach i Austrii jest kolejnym krajem, w którym zanotowano zakażenie koronawirusem.

Przeczytaj także:

Arcybiskup Mediolanu nie zamyka kościołów. Wydano oficjalny KOMUNIKAT

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

 1. MACIEJ mówi

  Nie jestem przekonany co do rzetelności Super Express’u. Dla mnie to taki sam szmatławiec jak Fakt.
  Mam nadzieję, że się nie mylę.
  Moje pytanie jest następujące,
  co z wirusem Zika? co z wirusem Ebola? a co się stało z Odrą?
  Poza tym na „zwykłą” grypę co roku umiera X osób i jakoś się o tym nie mówi.
  Czy może „zwykła” grypa nie jest tym, na co nas potem konowały leczą, tylko objawy ma bardzo podobne?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.