Dyrektor POLIN opowie w USA o „kontrowersjach i konsekwencjach” nowelizacji ustawy o IPN

Dariusz Stola/fot. youtube
15

25 października 2018 w Woodrow Wilson Center w Waszyngtonie odbędzie się konferencja pt. „Polskie kontrowersje i prawodawstwo dotyczące Holokaustu”. Wydarzenie jest współfinansowane przez Program Historii i Polityki Publicznej oraz Rabin Chair Forum na Uniwersytecie George’a Washingtona. Prelegentem będzie prof. Dariusz Stola, dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich.

„Do niedawna Polska była postrzegana jako zachęcający przykład pośród krajów postkomunistycznych w kwestii pogodzenia się z Holokaustem. Zmieniło się to po przyjęciu kontrowersyjnych przepisów karzących osoby, które mówią o współodpowiedzialności Polski za niektóre zbrodnie Holokaustu i inne poważne zbrodnie XX wieku. Po międzynarodowym oburzeniu usunięto najbardziej kontrowersyjne fragmenty ustawy. Jednak epizod ten znacznie zmienił standardy debaty publicznej na temat historii polsko-żydowskiej w kraju i wpłynął na wizerunek Polski za granicą. Prof. Dariusz Stola przedstawi kontrowersje i ich konsekwencje w dłuższych perspektywie polskich debat o Holokauście” – informują organizatorzy konferencji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nasz komentarz: Znając dotychczasowe wypowiedzi dyrektora Stoli, możemy przypuszczać, że ta konferencja będzie kolejną okazją do antypolskiej jatki. Prof. Stola zapewne pozwoli sobie na kalumnie pod adresem Brygady Świętokrzyskiej i wygłosi androny o „polskich faszystach” mordujących Żydów. Zdaje się, że na polskiej winie za Holokaust się nie skończy. Z opisu konferencji wynika bowiem, że Polska już jest postrzegana jako sprawca „innych poważnych zbrodni XX wieku”. Krok po kroku z Polaków robi się naród morderców, a Polska jest przedstawiane jako państwo zbrodnicze. Tymczasem Prawo i Sprawiedliwość zajmuje się walką z antysemityzmem i pozwala na ugruntowanie kłamliwej narracji o Jedwabnem odmawiając wznowienia ekshumacji. Jak tak dalej pójdzie to zostaniemy zaorani i posypani solą. To naprawdę nie są żarty.

Źródło informacji: wilsoncenter.org

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. zuzia mówi

  To dobre uzasadnienie dla okupacji tak antysemickiego kraju jak YUDEOpolin! Można wtedy potraktować tubylców, mordując ich (=ludobójstwo=holokaust) jak Palestyńczyków!

 2. Matka Polka mówi

  Kto wybiera tych ludzi na spotkania?
  Widac ze oni sie boja uczciwej debaty bo nie dopuszczają niko kto ma fakty do przedstawienia.

 3. Roza mówi

  Dokad zydostwo bedzie krasc,oszukiwac,klamac itd. na nas Polakow?

 4. Hammurabi mówi

  Ustawa o której mowa nie była ani kontrowersyjna, ani zbyt ostra. To polski rząd wykazał się (jak wszystkie poprzednie rządy) antypolskością, tworząc niedopracowany i nieskuteczny akt prawny.
  Z drugiej strony zaś, utrzymywanie takiego tworu jakim jest muzeum którego nazwa sama w sobie jest policzkiem wymierzonym Polakom przez Polski rząd, jest tym samym, czym byłoby wybudowanie podobnego pod nazwą „Muzeum historii Niemców w Polsce – Generalgouvernement für die besetzten polnischen Gebiete”, zwłaszcza w świetle dokonań żydowskich komunistów.
  Chyba, że kłamstwem jest niezwykle „twórcza” współpraca Żydów z każdym z zaborców, najeźdźców i katów polskiego narodu i powojenne wyścigi w dobijaniu ostatków polskich elit.
  Zapewne nawet ekshumacja w Jedwabnym, nawet tysiące prac naukowych nie zmienią żydowskiej narracji w temacie holocaustu. Nie zmienią, bo holocaust jest samonapędzającą się maszyną do wyciskania pieniędzy ze świata a z pieniędzy Żyd nie rezygnuje nigdy.

 5. Normalny mówi

  Wybrać Ruch Narodowy. Wymusić na nich wprowadzenie kary śmierci za zdradę, szpiegostwo na rzecz obcych, dywersję, zbrodnię, bluźnierstwa przeciw Panu Bogu w Trójcy Przenajświętszej Jedynemu, kradzież i malwersację o łącznej wartości powyżej 1 miliona złotych i nastanie normalność.

 6. klamcy ! hipokryci !! mówi

  nie poważnym , wręcz karygodnym jest finansowanie tego muzeum przez Polskę !! a ten dyrektorek to niech uprawia swoją historie w Afryce !

 7. Czesław mówi

  Prof.Stola bedzie na nas pluł, opłacany za nasze pieniądze, jak pies który gryzie reke która go karmi.

  1. Hammurabi mówi

   Karmienie to on dostaje z innej nie polskiej ręki. To, co zarabia jako „derektor”, to ma na waciki. Inna sprawa to jest to kto i dlaczego tego typa pozadził na tym stanowisku i co jeszcze musi zrobić, by ten „ktoś” wywalił go z hukiem na pysk. Nie tylko jego z resztą. Są jeszcze i inne „kwiatuszki. Ot choćby Jolanta Gumula czy Dorota Keller-Zalewska również „derechtorki” owego „muzeum”.
   Nie trzeba wiele szukać, by dowiedzieć się tego, co jawne (bo tego co w zaciszach gabinetów przekazano już nie): Dzięki informacjom portalu wpolityce.pl można poznać skąd Muzeum Historii Żydów Polskich otrzymuje fundusze na walkę z tzw. „antysemityzmem” w Polsce. Szczodrych ofiarodawców nie brakuje zarówno w Polsce, jak i za granicą, np. w Niemczech. Pieniądze trafiają do Stowarzyszenia Żydowskiego Instytutu Historycznego im. Emanuela Ringelbluma, które wspiera muzeum.
   Do sympatyków walki z „antysemityzmem” należą Kulczyk Holding SA, który przekazał 20 mln zł. Ambasada Republiki Federalnej Niemiec – ponad 8,5 mln zł.
   Trzykrotnie przelano ponad 1 mln zł Gregory Jankilevitsh, powiązany z J&S Service and Investment Ltd. znane ze współpracy z PKN Orlen SA., które również dotowało na kwotę ponad 300 tys. zł. – podaje portal.

   Również Telekomunikacja Polska S.A. otfiarowała ponad 1,6 mln zł w 7 transakcjach. PZU SA – 350 tys. zł do 2015 r., a KPMG – 688 tys. zł. Ponad 7,5 mln dol. napłynęło od The American Jewish Joint Distribution Committee od stycznia 2010 r. do maja 2017 r. T. Ulatowski Family Foundation CO, posądzany o powiązania z Tomaszem Ulatowskim, którym interesuje się ABW.
   Stowarzyszenie wsparły Manufaktury Polskie, z udziałem cypryjskiego Silvasco Trading Ltd., w której udziały posiadał Janusz Palikot.
   Również wiele żydowskich organizacji na świecie przekazuje swoje fundusze na ten cel. Niektóre podmioty trudnią się ograniczaniem płacenia podatków, kamuflując pochodzenie przychodów. Instytut otrzymał w taki sposób około 900 tys. dol.

 8. jacek mówi

  co się dziwić? ostatnio sam Duda kilka dni temu znów bredził o „Polin”…

 9. kpina !!! mówi

  to muzeum powstało z Polskich pieniedzy !! za ponad 260 mln zl !!! dlaczego Polska finansuje takie obce muzea ?! na cmentarze zydoskie 100 mln !!! co jest z wami rządzącymi ?! na mozg wam padlo ?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

 10. PolishPolackski mówi

  Zaorają nas parchy, a my z płaczem patrzać będziem, jak świat na nas pluje, tańcząc do kłamliwej muzyczki granej przez żmijowe plemię…

 11. Krzysztof mówi

  KIEDY PRAWDZIWI POLACY BĘDĄ WYBIERAĆ DO PARLAMENTU PRAWDZIWYCH POLAKÓW – Z KRWI I KOŚCI , A NIE PRZYBŁĘDÓW Z BLISKIEGO WSCHODU , CZOSNKOWYCH ŚMIERDZIELI. NIE POTRAFICIE ICH JESZCZE ODRÓŻNIAĆ? TO WCALE NIE JET TRUDNE, POCZYTAJCIE ICH ŻYCIORYSY.

 12. rychu mówi

  Ten parch wyglada jak siódmy nieslubny syn lucyfera

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.