Dyrektor Muzeum POLIN jednym z „Ludzi roku 2017” w plebiscycie czytelników „Wyborczej”

Dariusz Stola/fot. youtube
13

„Wyborcza” ogłosiła wyniku plebiscytu czytelników „Ludzie roku 2017”. W kategorii „Kultura” zwyciężył zwyciężył Dariusz Stola, dyrektor Muzeum Historii Polskich Żydów POLIN. „Za wystawy i inne działania Muzeum, opowiadające o żydowskiej i polskiej historii w sposób nieoczywisty, złożony, ciekawy i odważny – bez unikania trudnych tematów” – brzmi uzasadnienie GW.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nic dziwnego, że michnikowszczyzna wybrała sobie Stolę na bohatera. Spełnia wszystkie wymogi tego towarzystwa: pluje na Żołnierzy Wyklętych, stawia na piedestale Jana T. Grossa, wspiera antypolską nagonkę duetu Engelking-Grabowski, antykomunistów nazywa faszystami i znajduje antysemityzm pod każdym kamieniem.

„POLIN to kolejna inkarnacja Gazety Wyborczej. To samo środowisko, które kiedyś ukradło Polakom gazetę „Solidarności”, teraz ukradło polskim Żydom ich muzeum. Ukradło po to, żeby prowadzić tam swoją politykę, a ta polityka od zawsze była oparta na wykluczaniu politycznych i ideowych przeciwników z dyskursu publicznego przy użyciu różnych pomówień. I zawsze ulubionym było pomówienie o antysemityzm” – powiedział Rafał Ziemkiewicz w wywiadzie dla wprawo.pl. Nic ująć, nic dodać.

Źródło: twitter

Przeczytaj też:

Nasz wywiad z Rafałem Ziemkiewiczem: Muzeum POLIN jako inkarnacja Wyborczej i PiS jak wilki przed fladrami

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Ania mówi

  Akurat w tym przypadku zamiast kontestowac, zresztą słusznie, wprawo powinno utworzyć własny plebiscyt ze swoimi kandydatami na Człowieka Roku w Polsce w kulturze, w mediach, w muzyce, w sporcie, w polityce, w Kościele, w literaturze, w kinie itd. A dlaczego by nie. To nic nie kosztuje, a będziemy mieli polskich czempionow.

  1. Constancja mówi

   dobry pomysl

 2. michu mówi

  W przypadku „żydowskiej gazety dla Polaków” to jest racjonalne. Działa przeciw Polakom na korzyść eskimosów. W dzisiejszych czasach to bardzo rentowne.

 3. Zbulwersowany mówi

  A tymczasem cała jeśli nie najlepsza, to jedna z dwóch najlepszych drużyn świata – Real Madryt ofiaruje swój ostatnio zdobyty Puchar świata – Matce Boskiej. To się nazywa wzorzec postępowania !

 4. ekss mówi

  Z jednej strony środowisko \gw jest w opozycji z PiS, a z drugiej strony PiS realizuje postulaty amerykańskich Żydów. Można powiedzieć, że Polacy naiwnie wpadli z deszczu pod rynnę. \oczywiście, były sygnały , reaktywowanie przez lecha kaczyńskiego żydowskiej lozy masońskiej zdelegalizowanej przez prezydenta Polski Ignacego Mościckiego. Potem przed wyborami PiS udawało opcje patriotyczną, do dzisiaj wyciera sobie gębę polską flagą. Niestety, poza dalszymi frazesami, udawaną zadumą przy pomnikach polskich patriotów, Pi\s jednak skrupulatnie wypełnia wolę swoich żydowskich sponsorów. Właściwie, żydowskich to zbyt wiele powiedziane. mam na myśli to post żydowskie środowisko amerykańskiej finansjery, to samo, które sponsorowało holocaust europejskich ortodoksyjnych Żydów, sponsorowało i inicjowało II wojnę światową. Banksterskie amerykańskie filosemickie klany. I dzisiaj PiS wygląda na to jest na ich smyczy. A politycy PiS są ich wytresowanymi pieskami bez własnej wizji politycznej. Prawdziwe antypolskie działania ma zagłuszyć propaganda w mediach, nacisk na uroczystości patriotyczne, ale w zaciszu gabinetów ten antypolski Rząd realizuje demontaż suwerennej Polski. Uzaleznia Polskę od filosemickich Amerykanów. Najpierw za PO byliśmy niemieckimi pieskami, a teraz amerykańskimi. Wystarczy zorientować się w polskiej polityce energetycznej i od razu wiadomo komu polskojęzyczni politycy jedzą z ręki. Mimo wszystko uważam, że dostęp do niezaleznych informacji kształci coraz większą rzeszę polkiej młodziezy patriotycznej, która nie daje się ogłupiać partyjniakom pokroju PiS , PO, Niezalezna, PSL, SLD. Problemem jest brak kuźni młodych kadr kształconych w duchu prawdziwie patriotycznym, nie tych, którzy kultywują tradycje rodziców z UB, NKWD, Milicji, mają filosemickie lub niemieckie korzenie. Ponieważ w III RP te post żydowskie i UBeckie środowiska uwłaszczyły się na polkim majątku, to obecnie trudno jest odbudować istotniejszy udział polkich patriotów w życiu polityczno-gospodarczym. To ponieważ tradycyjnie te post PRLowskie środowiska dobrze się maskują w obecnej rzeczywistości i starają się zatruwać, ogłupiać rzeczywistość. Dlatego podstawą jest wychowanie patriotyczne w rodzinie.

 5. Majk mówi

  ten gosc to dupolizus koszernych, a szkodnik dla Polski.

 6. Hammurabi mówi

  Chociaż raz wyborcza nazwała rzecz po imieniu. „Ludzie roku”… Takim „ludziem” (jednak nie człowiekiem) może sobie w swojej gazecie zostać nawet michnik. Nawet gross, że o verchofstadcie czy tusku, nie wspomnę bo to oczywiste. Każdy, komu bliskie jest znieważanie Polski i Polaków może liczyć na zaproszenie do tego klubu.
  Popieram myśl Ani. Potrzebujemy wzorców, potrzebujemy postaci godnych naśladowania. Powinny stać się „ośrodkami krystalizacji” poglądów i przekonań Polaków. Najwyższy już czas!

 7. aaaaaaaaaa................ mówi

  Jaka GW niana taki ludź roku!

 8. Maciej mówi

  Jesteśmy bliżej niż dalej. Wiemy teraz kto stoi za wieloletnim upodleniem Polaków. Trzeba uczulać środowiska wokół nas czym i jak groźne jest żydostwo w Polsce. To nie teoria spiskowa, to żaden ponury żart.

 9. Andrzej mówi

  Jacy czytelnicy, taki ludź roku.

 10. Dariusz mówi

  Przecież to ,,parch,, pełną mordą.Wyborczą wydają ,,parchy,, i parchy to gówno czytają.Nie ma co się dziwić.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.