Dworczyk przyznaje rację ws. Ukrainy: „Byliśmy zbyt naiwni” [WIDEO]

Michał Dworczyk w Radiu Zet
17

Dziś (26.03.2024 r.) były szef KPRM Michał Dworczyk był gościem Radia Zet. Rozmowa dotyczyła m.in. stosunków polsko-ukraińskich. Prowadzący przywołał tezy zawarte w książce Zbigniewa Parafianowicza „Polska na wojnie”. W publikacji napisano, że „Ukraińcy są mistrzami kiwania” i w taki właśnie sposób potraktowali Polskę. Dworczyk przyznał, że jest to prawdą.

Ukraińcy nas okiwali? W pewnym sensie tak, ale nawet trudno mieć do nich o to pretensje, bo każdy kraj zabiega o swoje interesy. Ja mam niedosyt, że w pełni nie wykorzystaliśmy szansy, która przed nami była. Mam również do siebie [pretensje – przyp. red.] – powiedział Dworczyk.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ja nie podejmowałem decyzji strategicznych, miałem wpływ na szereg decyzji. To, co mówię, to krytyka pod własnym adresem, jeśli można o tym mówić. Nie w pełni wykorzystaliśmy pierwsze miesiące konfliktu. Może byliśmy momentami zbyt naiwni. Mogło tak się w kilku przypadkach stać. W kilku przypadkach może zbyt po partnersku chcieliśmy potraktować naszych ukraińskich przyjaciół – mówił dalej polityk PiS.

ZOBACZ TAKŻE: Popełniamy te same błędy co przed Wołyniem! Jacek Międlar gościem Świadomego Obserwatora [WIDEO]

Dworczyk skomentował także decyzję władz Ukrainy dotyczącą zamknięcia usług konsularnych dla Ukraińców w wieku poborowym. Chodzi o powołanie do wojska Ukraińców przybywających poza terenem swojego kraju. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Każdy obywatel własnego kraju ma obowiązki wobec swojego państwa. Ukraińcy mają obowiązki wobec swojego państwa. Bardzo wielu młodych Ukraińców wyjechało z Ukrainy łamiąc prawo. Takie osoby powinny być pod jurysdykcją państwa ukraińskiego – stwierdził Michał Dworczyk.

Cały wywiad:

Przeczytaj także:

“Młodzi Ukraińcy budzą frustrację.” Polska pomoże w sprowadzaniu Ukraińców na wojnę! Litwa idzie w nasze ślady! [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Anty mówi

  Te hanukowe pisdzielskie kurwy nie były naiwne tylko sprzedajne i zdradzieckie.

 2. Anty mówi

  Te hanukowe pisdzielskie ku. y nie są naiwne tylko sprzedajne i zdradzieckie.

 3. Wiesiek mówi

  Ten człowiek jak i całe popisy i wszyscy po 89, którzy tworzyli rządy pod sąd i trybunal stanu

 4. gal mówi

  Nie bredż pisowski obłudny pajacu. Dociekliwi ludzie wiedzą kim jesteś i jakim jesteś pijarowskim faryzeuszem. Spadaj ze swoim żoliborskiem dziadem na banana.

 5. paskuda mówi

  Do anty; to duży błąd i obrzydliwe pisać wulgarnym językiem w tym poważnym portalu…

 6. Hammurabi mówi

  Głupota to czy zwyczajna podłość?
  Czy po absolwencie historii z Uniwersytetu Warszawskiego nie należałoby oczekiwać choć pobieżnej znajomości historii najnowszej?
  Chciałoby się tu zawołać – wiadomo, Uniwersytet Warszawski – schodząca na psy Alma Mater…
  Ale nie, to od tego co w sercach zależy podejście do tak fundamentalnych spraw jak wewnętrzne bezpieczeństwo ojczyzny. Póki co ten najazd potomków zbrodniarzy, gloryfikujących sadystycznych oprawców trwa i zajmują oni coraz to nowe przyczółki w walce o swoje interesy. Znaczą wzorem psów teren, wnikają w handel, usługi, edukację i bardzo trudno będzie ich z życia polskiego społeczeństwa usunąć.
  Każda próba jakiejś regulacji tego tematu będzie powodowała głośny wrzask i skargi na łamanie praw człowieka a zlewaczała Europa stanie murem za potomstwem rezunów choćby tylko dlatego, że dokopują Polakom co samo w sobie dla miłościwie trzęsących unijnym burdelem Niemców jest wartością bezcenną.
  W Polsce brak Polaków. Są w mniejszości we „własnym” kraju. Są niejako zatopieni w morzu mniejszości różnego pochodzenia, w dodatku ich większość wyżej sobie ceni przysłowiową michę na postronku, ową Brysiową obrożę, niż wolny wybór.
  „Panom pochlebiać ukłonem,
  Sługom wachlować ogonem;
  A za toż, bracie, niczego nie braknie:
  Od panów, paniątek, dziewek,
  Okruszyn, kostek, polewek,
  Słowem, czego dusza łaknie”
  W świetle tych słów spóźniona „autorefleksja” pana Dworczyka to już nie głupota, tylko nieudolne usprawiedliwianie podłości!

 7. zagłoba sum mówi

  Nosz, q…wa!… „…NASZYM” upadlińskim <>…”??? TWOIM, ukradlińki sq…synu, pobratymcom!

 8. Krzysztof mówi

  śmieć medialny i sprzedajny, takich mamy gównianych i świńskich cweli

 9. Jarema mówi

  Zbyt wiele od niego oczekujesz, myślenie -w tym myślenie racjonalne jest obce temu ukraińcowi o rysach tatarskich.

 10. Jarema mówi

  Ten typek próbuje zdobyć punkty w zbliżających się wyborach do europarlamentu w którym będzie lobbował na rzecz swojej ukraińskiej ojczyzny . Nie dajcie się im zwieść Polacy!

 11. Michu. mówi

  Naiwność nie powinna trwać latami….jak zauważyliście nieprzychylną politykę Kijowa wobec Polski, brak ekshumacji dalsze kultywowanie banderyzmu, powinniście totalnie ograniczyć pomoc do najbardziej potrzebujących cywili z regionów wojennych, a nie wciąż sypać kasą na Ukrainę i stale za nią lobbować. To duży błąd, który wiele nas kosztował , nie tylko w kwestii finansowej.

 12. Krzysztof mówi

  Pamiętamy twoje dworczyk zachowania jak byłeś u żłobu , twoje faszystowsko- terrorystyczne też . pamiętam twój wywiad w czasie trwania tzw. „pandemii mniemanej ” Jak to głosem nie znoszącym sprzeciwu ustawiałeś przybłędo do pionu Polaków stosując wraz ze swoim szefem kurduplem , jakieś rozporządzenia (nie mające żadnej mocy prawnej ) oraz zmuszanie terrorem pracowników SANEPIDU – też głupców do stosowania kar , mandatów nakładanych przez idiotów policjantów na Polaków , przez co złamaliście Konstytucję RP , ale również prawo . I co matole – sady były po stronie Polaków , kasę trzeba było zwracać . Za te zachowania , brak szacunku do wyborców , prowadzenie polityki terroru powinniście qwy być zdelegalizowani i gnić w więzieniach .

 13. gal mówi

  To jest ten sam monipulator i oszust polityczny, którego kiedyś przyłapano na sprawstwie partyjnym, jak ustalał ze swoim guru z Żoliborza wersję kłamstwa puszczonego w ściek medialny, żeby ,,zagospodarować tzw. środowiska strzeleckie” jako elektorat pisu. Potem ze swoimi kolesiami z partii, między innymi: Belanem, Ziobro oraz Sachejko torpedowali środowiska strzeleckie domagające się zmiany prawa w dostępie do broni palnej. Następnie stosując partyjne sztuczki obstrukcji i zamętu prawnego spalali cały entuzjazm środowisk strzeleckich, że w końcu doczekamy się normalnego prawa w dostępie do broni i zerwiemy z dziewulszczyzną. Nie przestali nawet w sytuacji kiedy Rosja zaatakowała Ukrainę, i wzrosło zagrożenie wciagnięcia naszego kraju w ten konflikt. Emanacją ich politycznej pogardy do Polaków było wypuszczenie broszurki ,,Bądź gotowy”, a w niej cały leksykon bełkotów np. walcz pięściami z uzbrojonym w broń palną napastnikiem. Teraz do spółki z pozostałą okrągłostołową bandą czworga szukają frajerów do wstąpienia w szeregi ochraniarzy ich politycznych zadów.

 14. Wiesław mówi

  Pamiętam co PiS ( i ten osobnik osobiście) wyprawiał w tzw. „plandemii” mniemanej zgodnie ze wskazówkami zachodniego lewactwa od Sorosa i Schwaba. Zabili ponad 220 tys. Polaków odcięciem od normalnego leczenia. Potem był amok upainowy i znowu spuścili do klozetu ciężkie miliardy na finasowanie czcicieli Bandery i Szuchewycza niczego w zamian nie oczekując dla Polski… Cyrk z oddawaniem czci za pieniądze Polaków „bóstwom pogody” to kolejny przyczynek do „dokonań” PiS-u.

 15. Buran mówi

  Wiatr powiewa już z innej strony, więc wszelkiego rodzaju bladzie polityczne zaczynają się ustawiać jak chorągiewki zgodnie z kierunkiem. Tylko kto teraz zapłaci za ich polityczne kurestwo???
  Jak zawsze MY.

 16. Jolanta mówi

  Chyba za późno na żal. Co teraz planujecie zrobić z milionami Ukraińców, których sciągneliscie do Polski? Oddaliście Polskę banderowcom za darmo. Nawet walczyć nie musieli. Prowadziliscie kłamliwą politykę, wszyscy, którzy myśleli inaczej byli dla was ruskimi onucami. A teraz sami zostaliście nimi. Zdrajcy i sprzedawczyki

 17. bogdan mówi

  KWACHOIDY TUSKOIDY KACZKOIDY TROJACZKI ”bermanowskie” rozdające abonamenty do koryta z polską krwawicą ! OTOCZONE , TOCZĄCĄ POLSKĘ ŻULIĄ ! TAKĄ SAMĄ JAK ŻYDOWSKA INTELIGENCJA I GESZEFCIARZE Z OKRESU ” ŻYDOWSKIEJ AUTONOMII tzw. ”rumkowskich” ! POLACY NA ZIEMI POLSKIEJ ŻYJĄ W PIEKLE DZIWEK Z WYROKU QUREWSKIEJ JAŁTY ! LUDOBÓJSTWO ŻYDOWSKIE DOKONANE NA MATKACH I DZIECIACH NARODU PALESTYŃSKIEGO OKREŚLIŁO ZASIĘG I WPŁYWY ŻYDOWSKICH LUDOBÓJCÓW : OD USA LEMINGÓW , DO JEWROPEJSKIE UE. ! TYM CO SĄ ”LISTONOSZAMI” WOLNOŚCI DEDYKUJE ” WARSZAWIANKĘ ” ! NIE ZNASZ ? TO POZNASZ , BO MURY PRZEMÓWIĄ JEDNYM GŁOSEM , WOLNOŚCI ! BOGA ! OJCZYZNY !

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.