Drastyczne zaostrzenie kwarantanny w Polsce! „W mszy nie będzie mogło uczestniczyć więcej niż 5 osób!” Jest odpowiedź na nieodpowiedzialność Trzaskowskiego [WIDEO]

Fot. PAP
26

Podczas najnowszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił zaostrzenie kwarantanny w Polsce. Nowe ograniczenia wiążą się m.in. z nieodpowiedzialnością prezydenta Warszawy, który zamiast odciążyć komunikację miejską doprowadził do jej totalnego zatłoczenia. Zmieniają się także zasady w zakresie wychodzenia z domu i uczestnictwa w Mszach Świętych.

Obserwujemy ciągle wzrost liczby zachorowań, jest on znaczący – powiedział Mateusz Morawiecki na wtorkowej konferencji prasowej. – Będziemy przedstawiać kolejne obostrzenia, które są konieczne – dodał.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zostańcie w domach

Premier Morawiecki zapewnił, że zaostrzenie kwarantanny to konieczność, by „ocalić życie Polaków”. Zaapelował do osób starszych, by nadal pozostawali w domach.
Jestem przekonany, że za kilka tygodni będziemy mogli w nowej dyscyplinie sanitarnej wrócić do życia zawodowego, które jest niezbędne do tego, by gospodarka się na nowo odradzała – podkreślił. – Wszystkie sprawy, poza wyjściem do sklepu, do apteki, poza wyjściem z psem na spacer – powinniśmy je odłożyć – zaapelował Mateusz Morawiecki.

Komunikacja miejska

Wczoraj informowaliśmy Państwa o skrajnie nieodpowiedzialnej decyzji prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, który podjął decyzje o wprowadzeniu weekendowego rozkładu jazdy komunikacji miejskiej. To doprowadziło do zatłoczenia autobusów i tramwajów, a w konsekwencji zwiększenia ryzyka zarażenia się koronawirusem. Taką decyzję podjął człowiek będący reprezentantem środowisk lewicowych, które wyśmiewały episkopat za wezwanie do odprawiania większej liczby niedzielnych mszy świętych. W odpowiedzi na skandaliczną decyzję Trzaskowskiego, premier podjął decyzję o tym, że w komunikacji miejskiej będzie można teraz zajmować tylko miejsca siedzące. – Zostawmy środki komunikacji publicznej dla osób, które muszą udać się do pracy czy do sklepu – mówił Morawiecki i zaapelował do samorządowców: – Prośba do włodarzy miast, aby zorganizować tak transport publiczny, aby tylko co drugie miejsce było zajęte. Im dalej będziemy od siebie, tym będziemy bezpieczniejsi – dodał minister zdrowia. Zaostrzenia dotyczące transportu publicznego są jasno sprecyzowane na stronie rządu: Środki publicznego transportu zbiorowego nadal działają. Jednak w autobusie, tramwaju lub metrze tylko połowa miejsc siedzących może być zajęta. Jeśli miejsc siedzących w pojeździe jest 70, to na jego pokładzie może znajdować się maksymalnie 35 osób.

Spacery w dwie osoby

Zgromadzenia musimy ograniczać do absolutnego minimum. Nie powinny więcej niż dwie osoby przemieszczać się – powiedział szef rządu. – Wszelkie przekraczanie tych norm może być zabójczo niebezpieczne – dodał.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział: – W tym rozporządzeniu będzie obowiązywał zakaz wychodzenia z domu poza potrzebnymi sytuacjami – kiedy idziemy do pracy, do sklepu czy do apteki – wyjaśnił minister zdrowia dodając, że można wychodzić na spacer z psem. Indywidualne spacery nie są jednoznacznie zabronione, ale jak to zaznaczył Szumowski – nie oznacza to, że możemy się gromadzić czy iść w miejsca publiczne. Zaznaczył także, że zakaz wychodzenia z domów nie dotyczy także odwiedzania osób starszych w celu dostarczenia leków czy potrzebnych artykułów.

Msze Święte

Zaostrzono także zasady uczestnictwa w obrzędach religijnych: Ograniczenia w przemieszczaniu nie dotyczą również osób, które chcą uczestniczyć w wydarzeniach o charakterze religijnym. Tutaj jednak wprowadziliśmy kolejną ważną zasadę. W mszy lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób – wyłączając z tego osoby sprawujące posługę – czytamy na stronie rządu.

Egzaminy

W odpowiedzi na pytania dziennikarzy premier zaznaczył, że chciałby, aby po świętach wielkanocnych sytuacja epidemiczna była taka, żeby Polacy mogli wrócić do pracy (…) żeby wrócić do nowej normalności. Nie widzi powodu, by przekładać termin egzaminów dla ósmoklasitów oraz matur.

Źródło informacji: Twitter, gov.pl

Przeczytaj:

Belgia: Najsłabsi pacjenci domów opieki zostaną bez pomocy

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Theodore K. mówi

  Pan pseudo-premjer niech sobie sam siedzi w tych domach co w oświadczeniu majątkowym zadeklarował, menażer od szczotek i sprzątaczek z WBK!

  1. Alek mówi

   Po co psy w miescie.
   Ja rozumiem, przy domu w gospodarce, czy przewodnik dla niewidomego.
   Ale poza tym to z psami do hycla.
   Roznoszą tylko drobnoustroje, czego zwłaszcza teraz nie potrzebujemy.
   Mniej psów a więcej Mszy Św.

  2. Historyk mówi

   Widzę ,że już jesteś odpowiednio wytresowany.Dla wielu ,zwłaszcza starszych ludzi ,to ostatni przyjaciel.Zresztą gdybyś się wychowywał w otoczeniu zwierząt, to nie pisał byś takich głupot uwłaczających człowieczeństwu.

  3. Alek mówi

   Ja rozumiem doskonale, że stary człowiek potrzebuje informacji, że do drzwi ktoś puka, że jest to osoba obca itd.i tu pies spełnia konkretną pomocniczą rolę głośno szczekając, że aż babcia usłyszy. Właśnie. Dla wielu ludzi pies jest niestety ostatnim przyjacielem. I tu dotykamy problemu zamykania kościołów, co w prostej linii jest konsekwencją moralnego upadku społeczeństwa, a tym samym umysłowego. Zabijało się dzieci, więc teraz ich się nie ma. A jak się ma, to nie wychowało ich się w duchu 4 przykazania. Czasem jest się oczywiście samotnym dlatego, że nikt w otoczeniu nie nadawał się na małżonka, bo wszyscy łamali 6 przykazanie.
   A zatem społeczeństwu Kościół jest potrzebny i zbrodnią jest zamykanie kościołów. Jak się rząd boi, że wymrą obywatele, to zakazać aborcji. Od niej umarło w czasie obecnej zarazy co najmniej 100 osób.
   A absurdem jest, że w ciasnym autobusie może przebywać 30 osób, a w gigantycznym kościele 5. Albo ktoś jest niespełna rozumu albo ktoś wie o powodzie rozprzestrzeniania wirusa coś, czego nie wolno mu powiedzieć.

  4. Pawel mówi

   Otoz psy nie roznosza zarazy a czarne pasozyty i owszem. Wiec zacznij myslec katotalibie z wypranym mozgiem.

  5. Alek mówi

   Wscieklizna, na ktora rocznie w skali swiatowej umiera 70.000 osob, nie jest choroba pasozytnicza, lecz wirusowa. Nie wiadomo wprawdzie, czy psy przenosza chinski wirus, ale potencjal jest, jak nie na teraz to na przyszle badania nad rozwojem broni B. Do tego wirus chroby bornaskiej, kleszczowe zapalenie opon mozgowych, sa i choroby bakteryjne jak gruzlica itd. Jest wiec sie czego bac.

 2. Janusz mówi

  zaczyna mi to śmierdzieć . Żyjemy w czasach ostatecznych i przygotowaniach do resetu następującego co 676 lat czyli Armagedonu i gdybym jako sprzedajny polityk chciał ściemniać dalej aby stopniowo lecz konsekwetnie wprowdzić NWO w miejsce a to upadającego światowego systemu finansowo- bankowego a to anty ludzkich gospodarek i ponad narodowych kartleli a to hedonistycznej amoralnej kultury, wiedzy, edukacji , to wymyślił bym korodna wirusa.. A co realnie poświadcza, że to jest tylko sztuczna, chamska gra i że w pełni realizowane są wszelkie znane nam teorie spiskowe dotyczące tego, że po prostu chcą nas wziąść za mordę i dokonać depopulacji ????? Otóż dyplomatołki i elity jawne i te ukryte z całego świata nadal nie zrobili jednego. Nie widać bowiem, aby przy tych tragi komicznych wydarzeniach zebrali się oni np na jakiejś nadzwyczajnej sesji ONZ i spróbowali wspólnie ponad wszelkimi podziałami rąbnąć się w piersi podając sobie ręce i dokonując uzgodnień co do losu ŚWIATA….. Coś takiego sugerował kiedyś w ONZ Regan ale mówił o zjednoczeniu LUDZKOŚCI wobec zagrożenia z kosmosu..I chyba tym AGENDOM, ELITOM ILUMINAT I , MASONOM wyszło, że lepiej będzie zastraszyć nas wirusem. Tak czy siak trwa obecnie walka brytanów tego świata o władzę , o nieśmiertelność i możliwość zostania samemu bogiem – tym najważniejszym bogiem….. No po prostu genialne !!!!! Kto im to doradzał i co im jeszcze obiecano ??? Czy były to istoty z III wymiaru ??? Teraz tak przyrządzonemu społeczenstwu przyjdzie bez szemrania przyjąć liczbę bestii na ramię lub czoło, lecz najpierw musi pojawić się antychryst w ludzkiej postaci.. Sztuczną inteligencję już mamy a eksperymenty genetyczne umożliwią stworzenie takiej kreatury..Czekamy teraz na wojnę/ upadek meteorytów i ucieczkę elit ratującą się do podziemnych miast lub w przestrzeń kosmiczną A nas zostawią samych….Jako nawiedzony katol powiem TYLKO JEZUS !!

  1. Pawel mówi

   Reptilianie potwierdzaja: tylko jezus…tak skutecznie roznosi chorobe.

 3. Flex mówi

  Uświadomcie sobie, że trwa wojna. Wojna nie z pandemią – koronawirus to tylko bezwzględnie wykorzystywana zasłona dymna. Wojna o jak największe podporządkowanie społeczeństw i jednostek grupie „władców świata”. Wojna prowadzona tak, by pokonani do końca nie zadali sobie sprawy, że trwa. Świadomość przyjdzie gdy już ockną się „z ręką w nocniku”, ale wtedy będzie już za późno!. Wąska grupa ludzi przy pomocy pustych pieniędzy przejmie władzę nad większością światowego majątku. Jako ludzie stracimy resztę kontroli nad ekwiwalentnością wymiany towarowo-pieniężnej. Na jej początku ludzie wymieniali barterowo towar/ usługę za towar/usługę. Potem zaczęto realizować ją za pośrednictwem pieniądza kruszcowego. Z czasem zgodnie z prawem Kopernika coraz gorszy pieniądz wypierał lepszy, aż doszliśmy do dzisiejszego, elektronicznego zapisu na koncie zawiadywanym przez instytucje finansowe. Kiedyś człowiek za pracę czy sprzedany towar dostał brzęczące srebrne czy złote krążki, których można było go pozbawić tylko przez zuchwałą, fizyczną kradzież. Teraz ma złudzenie że ma pieniądze, a wystarczy milisekunda, by oszczędności życia zniknęły, a środki na karcie były niedostępne. Dziś wystarczy wyłączyć prąd i sieć by uczynić ludzi ślepymi i głodnymi. Paru „kolesi” stało się panami naszego życia i śmierci.

  1. Śmieszek mówi

   Reptilianie!:)

  2. Pawel mówi

   Jaszczuroludzie apruwuja. Niezly debil z tego flexa.

 4. blue mówi

  Nieslucham przemowien tym razem zrobilam wyjatek zeby posluchac jakie to obostrzenia beda w PL wprowadzone. Szok. Premier belkocze tragiczna polszczyzna, plecie jakies farmazony jak do niepelnosprawnych umyslowo dzieci a nie do narodu.Zero faktow, zero tresci, oklamywanie, czarowanie, ckliwe komentarze o swojej mamusi.Przeciaganie na siłe czasu, cedzenie slow .Co to było?…politycy na miare przedszkola. Drugi „minyster” nie lepszy..polszczyzna fatalna, tresci zadnej. Nowomowa- nowa rzeczywistosc sanitarna? Nowa normalnosc? Totalitaryzm w slodkim cukiereczku zawiniety w recznie malowany papierek. Tragikomedia jakas, kpina i zenada. Lza polakom w twarz z usmiechem na wykrzywionych gebach WICIE , ROZUMICIE ..

 5. Alek mówi

  Po co psy w miescie.
  Ja rozumiem, przy domu w gospodarce, czy przewodnik dla niewidomego.
  Ale poza tym to z psami do hycla.
  Roznoszą tylko drobnoustroje, czego zwłaszcza teraz nie potrzebujemy.
  Mniej psów a więcej Mszy Św.

  1. Pawel mówi

   Debilu psy nie roznosza zarazy a czarne pasozyty i owszem.

 6. Robert mówi

  ,,w nowej dyscyplinie sanitarnej,, by się gospodarka,,na nowo odradzała,, Nowa,Nowa ,Nowa…czyli ze co?Powrót do roboty pod warunkiem,,Nooweej,,dyscypliny sanitarnej?Jakiej?Najważniejsza Noowaa gospodareczka,kosztem zabitych przez kondonawirusa?Fajne też są nowe lekcje,po kilka godzin przed monitorem,ale wiadomo,5G nie szkodzi,Leczy.

 7. Robert mówi

  Emeryci z Nowym przymusem sanitarnym powrotu do roboty ,lejcie na taką robotę i szczepienia…

 8. Robert mówi

  Oczywiście niektórzy rodzice,,niestety,,nie mają tak szybkociągnącegomyśli z dyni internetu,jak w nowej technologii fajfgje,ale dzieciak jak każdy,online uczyć się chce…

  1. W K mówi

   Dzieci niech się uczą z książek. Zdalna nauka oznacza wiele zmarnowanych godzin przed komputerem, a w tym czasie z książki dziecko może przyswoić dużo więcej wiedzy, rozwiązać więcej zadań. Zdalna nauka dla dzieci to pułapka.

 9. Teresa mówi

  Nasi rządziciele nigdy nie działali dla naszego dobra,teraz też nie robią tego dla naszego dobra.Na czas dzisiejszy mamy ponad 800 osób zarażonych,nie mamy jakiejś wielkiej fali zarażenia po kilka tysięcy.W narodzie liczącym 38 milionów te liczby to nic nie znaczy.W 2018 roku,wg GUS-u na raka zmarło ponad 170 tys ludzi,co dziennie daje 465 osób(na te 170 tys) a łącznie co roku umiera ponad 400 tys ludzi,co też daje 1095 osób dziennie(na 400 tys).Pomimo starań władz nie mamy nawet 1000 osób chorych(sporo podobno zarażonych jest w dobrym stanie,jednostki są w stanie ciężkim),a państwo praktycznie stanęło,przestało funkcjonować.Staliśmy się niewolnikami w swoich domach,małe biznesy Polaków nie działają,nie ma życia kulturalnego,sportowego,religijnego.W mediach leją się czarne scenariusze jak to zaczniemy chorować.Praktycznie nic nie funkcjonuje poza hipermarketami,biedronkami czy lidlami gdzie specjalnie nie ma większych obostrzeń.A jednocześnie Kaczyński który ostatnio wylazł z nory twierdzi że jest ok,mogą być wybory prezydenckie bo gdzieś jakieś lipne wybory na wójtów przeprowadzili.Oficjalnie nie ma stanu wyjątkowego,ale żyjemy jakby był.Duda codziennie wygłasza jakieś lipne orędzia,nawet takie aby nas poinformować że nie było rady gabinetowej,co mógł ogłosić jakiś jego przydupas.Do kościoła praktycznie iść nie wolno,teoretycznie są otwarte,ale na Mszy ma być 5 osób razem z księdzem.Wszystko to ma być do świąt czyli praktycznie zabrali nam Wielkanoc.Ludzie,co jeszcze musi się stać abyśmy przejrzeli na oczy…..

  1. Tomek mówi

   Teresko, jesteśmy na etapie epidemii co nieco wcześniejszym niż niektóre inne kraje, ale nie bój się, wkrótce doczekasz się tysięcy chorych… Obyś nie doczekała się sytuacji, jak we Włoszech i niedługo Hiszpanii – czyli 2 razy tylu umierających dziennie niż liczba umierających na raka w Polsce, którą podałaś i podwojenia tym samym liczby Polaków umierających każdego dnia. Aha, są jeszcze dwie istotne różnice w porównaniu do raka – rakiem się nie zarazisz i rak nie spowoduje przeciążenia służby zdrowia.

  2. W K mówi

   @Tomek, telewizja kłamie. Lepiej niech ci telewizja wytłumaczy, dlaczego w Indiach choruje i umiera na to tak mało ludzi. Może już wytłumaczyła? Jeśli tak, napisz proszę dlaczego, bo to ciekawe.

  3. Teresa mówi

   Ja myślę że oni nam jeszcze coś planują poza epidemią,coś co nas zaskoczy,czego nie przewidzimy.Może coś wydarzy się 10 kwietnia,zobaczymy,a może nic się nie wydarzy.Masoneria tę datę czasami pokazuje lub pokazywała,tak jak pokazywała datę 11 września.Pożyjemy,zobaczymy….Moim zdaniem coś jest na rzeczy.

 10. W K mówi

  Jeżeli księża zamkną kościoły w Wielki Tydzień, to mogą od razu pójść do diabła. Ja nie zamierzam rządu słuchać. Daję rządowi czas do Wielkanocy, a jeśli rząd w Polsce do tego czasu nie zmądrzeje, ruszam na przełaj do Polski.

 11. Joanna mówi

  Gdyby ci politycy działali dla naszego dobra, zamknęliby granice 2 miesiące temu i nakazali wszystkim chodzić w maseczkach. Maseczek nawet nie można kupić. Za to ogranicza się podstawowe swobody obywatelskie , zamraża gospodarkę, media sieją propagandę i psychozę strachu , także oczywiście strachu przed gotówką, to dla nich najważniejsze, by wszystkich mieć na czipie. Wówczas będą mogli zablokować środki bez problemu. Drogi zakażania to przede wszystkim kropelkowa, a po kontakcie z przedmiotami wystarczy umyć ręce, ale dla nich najważniejsze są czipy elektroniczne w kartach.
  Ponadto będą chcieli wszystkich, jak bydło zaszczepić by na tym zarobił przemysł farmaceutyczny ( zobaczcie co na temat mówi dr Rath na podstawie dokumentacji- youtube) . Wirus mutuje – szczepionki nie będą skuteczne, zresztą obecnie nie można mieć zaufania do składu szczepionek, po tak wielu powikłaniach. Ponadto ten wirus to hybryda jak stwierdzili naukowcy (czyli laboratoryjne połączenie bardzo patogennych wirusów). zobaczcie prof. Francis Boyle z USA- ekspert od broni biologicznej, odpowiedzialny za ustawę przeciwko broni biologicznej w 1989 r. Wywiad z nim jest na youtube .

 12. Helmut mówi

  Ptaki na dworze zakladaja gniazda. Po co? To nie ma sensu, to juz koniec…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.