Dr Ewa Kurek o nagonce w sprawie nagrody im. J. Karskiego i o nowej książce „Jedwabne. Anatomia kłamstwa” [WIDEO]

dr Ewa Kurek/ fot. youtube
20

20 kwietnia br. w Centrum Edukacji Historycznej w Warszawie odbyło się spotkanie z dr Ewą Kurek zorganizowane przez Fundację Polskiego Państwa Podziemnego. Podczas spotkania dr Kurek promowała swoją nową książkę „Jedwabne. Anatomia kłamstwa. Biała księga cenzury i bezprawia rządów RP 2001-2017 wobec badań historycznych”. Dr Kurek opowiedziała też o kulisach nagonki w sprawie przyznanej jej nagrody im. Jaka Karskiego.

Po spotkaniu pokazywany był film dr Kurek o dzieciach żydowskich ukrywanych podczas wojny w polskich klasztorach. Film od 20 lat jest „półkownikiem”. Dlaczego? Bo w tym filmie Żydówka uratowana przez polskie siostry opowiada, jak złapał ją żydowski policjant i chciał zaprowadzić na Umschlagplatz i jak uratowała ją babcia, która poszła zamiast niej. Film nie został również przetłumaczony na język angielski, ponieważ nie zgadza się na to Telewizja Polska, która ma do niego prawa autorskie. „Doszliśmy do absurdu” – mówi dr Kurek wskazując, że polskie władze od lat blokują możliwość upowszechniania żydowskich świadectw stawiających Żydów w negatywnym świetle.

Źródło: youtube

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Bezcenne słowa dr Ewy Kurek mówi

  https://youtu.be/hxrjupR1MaI?t=7m

  … My musimy zacząć dbać o te nasze postacie. Zawłaszczyli nam przed laty Powstanie warszawskie. Przez czas który my siedzieliśmy za żelazną kurtyną na świecie funkcjonowało Powstanie warszawskie na określenie powstania w getcie. Z całym szacunkiem dla tego tysiąca żołnierzy żydowskich, bohaterskich Żydów, którzy walczyli o swoją godność ale Powstanie warszawskie było nasze, polskie.

  I tak samo należy odebrać postać Jana Karskiego żołnierza – powtarzam – Armii Krajowej przede wszystkim. On jest nasz Polski i żadni Żydzi nie mają prawa zakładać fundacji jego imienia wręczać nagród, czy decydować mówić nam Polakom kogo nieżyjący od lat profesor uznałby za antysemitę. …

 2. Bezcenne słowa dr Ewy Kurek mówi

  https://youtu.be/hxrjupR1MaI?t=11m47s

  Johnowi Danielsowi odpowiedziałam tak – i mam nadzieję, że rządzący Polską to przeczytają i pukną się w głowę co oni robią z naszą Polską, bo my wyborcy musimy się naprawdę temu przyjrzeć i wymusić na władzach żeby Polska była polska a nie żydowska.
  Johnemu Danielsowi do sztambucha. W Polsce co najmniej od XIV wieku każdy polski dziedzic i chłop miał swojego żyda , bo tego wymagał wspólny producencko – handlowy i polsko – żydowski interes. Historia nie zna jednak przypadku, aby Żyd dyktował polskiemu dziedzicowi lub chłopu warunki gospodarowania na jego własnej ziemi. Panie Johny Daniels proszę się zatem mitygować i nie czynić tego czego nigdy nie czynili na naszej ziemi pana przodkowie. W Polsce nawet król nie miał prawa być przeciw całemu narodowi. Pan zaś uważa, że jego głos jest ważniejszy niż głos 40 milionów obywateli Polski.

  A co do św. Jana Pawła II – bo on w tym wywiadzie powiedział też, że ja (Ewa Kurek) absolwentka Uniwersytetu (Papieskiego) Jana Pawła II przynoszę wstyd śp. naszemu Papierzowi – a co zaś do św. Jana Pawła II, Ojciec Święty zdążył przeczytać 2 moje książki o stosunkach polsko – żydowskich i osobiście mi za nie podziękować. Proszę zatem aby pan po prostu zamilkł i nie obrażał Ojca Świętego, naszej Narodowej Świętości dla którego prawda była wartością najwyższą. Proszę też mieć świadomość, że tymi słowami przekroczył pan wszelkie granice przyzwoitości jakie obowiązują gościa. Wszak jest pan angielsko – izraelskim Żydem, gościem w Polsce.

 3. Bezcenne słowa dr Ewy Kurek mówi

  https://youtu.be/VB6rt4lFfHM?t=18m30s

  …Wiosną 1919 r. po odzyskaniu niepodległości zebrał się polski sejm konstytucyjny i miał uchwalić konstytucję przyszłą dla odrodzonego państwa. W pewnym momencie wstał poseł (Izaak) Grünbaum poseł przewodniczący koła poselskiego żydowskiego i zażądał od Polaków słynnego art. 113 , który gwarantować będzie żydom autonomię terytorialną. Mówiłam to wiele razy ale warto o tym pamiętać, że to był ten moment kiedy zaczęła się nagonka na Polaków, która trwa już 100 lat z przerwami – z krótką przerwą w czasie II wojny światowej. Polacy wtedy oczywiście wszyscy od lewa do prawa w parlamencie powiedzieli: Nigdy! Dopóki my żyjemy Polska jest krajem Polaków i zawsze tak będzie.

 4. Bezcenne słowa dr Ewy Kurek mówi

  W książce „Poza granicą solidarności” (Majer Bałaban) bardzo jasno napisał, że w Polsce przez kilkaset lat wspólnego życia bywały zatargi jak między sąsiadami ale na chwałę polskiego króla i Polaków trzeba powiedzieć, że Polska była jedynym krajem tak tolerancyjnym w Europie dla Żydów i pozwoliliśmy tutaj żydom żyć w spokoju i rozwijać się.

 5. Bezcenne słowa dr Ewy Kurek mówi

  Nawet nasz prezydent w którymś momencie powiedział, że CYWILIZACJA JUDEO – CHRZEŚCIJAŃSKA.
  NIE MA TAKIEJ. Nie było proszę państwa i nigdy nie będzie (…) pokazała to bardzo ostro II wojna światowa ale pokazuje też podejście do historii. Nasza cywilizacja zachodniego chrześcijaństwa jest krótko rzecz ujmując zbudowana na filozofii greckiej, prawie rzymskim i chrześcijaństwie koniec kropka natomiast – ja już teraz mówię o historii – historia jako nauka jest jedną z najstarszych nauk wypracowaną właśnie na dorobku tych trzech cywilizacji: starożytnych Greków , rzymian i Chrześcijaństwa. W historii obowiązują metody naukowe , historyk nie ma prawa napisać jednego zdania jeśli nie ma źródeł naukowych.
  U Żydów jest inaczej (…) całe podejście zostało zbudowane 2600 lat temu (…) (Księga Estery, zamordowanie Hamana i jego synów, )

 6. Bezcenne słowa dr Ewy Kurek mówi

  Kod kulturowy żydowski jest taki, że o naszych (żydowskich) zbrodniach nie wolno ani Pan Bóg ani świat ma nie słyszeć. O zbrodniach Gojów szczególnie ma to być wyolbrzymione krzyczeć na świat. No więc dla tych amerykańskich Żydów , którzy nie zrobili nic żeby ratować swoich braci w czasie wojny – najlepszym dowodem jest to co tu podaję w książce „Dzieci żydowskie w klasztorach” – jedyna organizacja mająca ratunek dzieci żydowskich Tencera powstała w 46 roku czyli wtedy kiedy wojna się skończyła. Tyle amerykańscy żydzi zrobili dla żydów tu naszych europejskich którzy ginęli.

 7. Bezcenne słowa dr Ewy Kurek mówi

  Ta pani (Barbara) Engelking profesor Polskiej Akademii Nauk po prostu wychodzi i mówi takie rasistowskie rzeczy, że w głowie się nie mieści o nas Polakach. (…) „Dla polaków śmierć to była taką zwykłą rzeczą, normalną a dla nas Żydów śmierć to było doświadczenie metafizyczne, spotkanie z Bogiem”, czyli tylko Żydzi mają dusze a my mamy po prostu wartość osłów.
  (…)
  Josef Owadia – no przecież dla Żydów wartość Goja równa się wartości osła. Goje rodzą się po to aby służyć Żydom.
  (…)
  Jasio Hartman mówi przecież – „Polacy jak ja was nienawidzę”.

 8. Bezcenne słowa dr Ewy Kurek mówi

  To czego się boją Żydzi najbardziej to są źródła zamordowanych Żydów. Żydzi którzy opisali jak naprawdę wyglądała zagłada żydów.

  „Pieśń o zamordowanym żydowskim narodzie” – Icchak Kacenelson – „Jam jest ten który przyglądał się z bliska jak dzieci starców siwobrodych na wozy oprawcy ciskał i ręce załamywałem ze wstydu i hańby. Rękami Żydów zadano śmierć Żydom.

 9. Bezcenne słowa dr Ewy Kurek mówi

  informacje uzupełnia kronikarz getta warszawskiego Ringelblum który pisze pod koniec 1942 roku (…)
  „Dziś rozum nie może pojąć jak to było możliwe, że 50 SS-manów 200 Łotyszy, 200 Ukraińców wysłało na śmierć 300 tysięcy Żydów Warszawskich” . Nie byłoby to możliwe gdyby nie policja żydowska.

 10. Bezcenne słowa dr Ewy Kurek mówi

  (prawo ustanowione w Izraelu w 1953 roku )
  .. Jeśli przed Sądem Izraela stanie Żyd, któremu udowodniono, że posłał na śmierć, zamordował iluś tam Żydów 2-ch, 20-stu, 2 tysiące, ale w sądzie powiedział, że zrobił to żeby ratować inną grupę Żydów albo swoje życie z sądu wychodził wolny.

 11. Bezcenne słowa dr Ewy Kurek mówi

  Nawiązując do tej sytuacji i ustawy w IPN-ie – bo czego się Żydzi boją – My mamy tu w ŻIHu w Polsce tony archiwów i źródeł żydowskich zapisanych w Idysz.
  Jeśli my to przetłumaczymy i pokażemy światu to bajka żydowska o zagładzie Żydów pęknie ale my musimy to zrobić a nasz minister kultury nie ma na to pieniędzy.

 12. Bezcenne słowa dr Ewy Kurek mówi

  Żydzi uznali wg tego swojego prawa, że dzieci są taką częścią społeczeństwa które można poświęcić
  – dlatego Korczak poszedł jako jeden z pierwszych na śmierć do Treblinki z sierotami
  – no i dzieci są takim elementem społeczeństwa które można najłatwiej odtworzyć.

 13. Bezcenne słowa dr Ewy Kurek mówi

  POLSCY ŻYDZI to jest kolejne kłamstwo tych żydów lewaków , żydów amerykańskich i różnych. Nasi Żydzi to byli Żydzi Chasydzi. Chasydyzm tak w skrócie rzecz ujmując, bo judaizm jest religią ksiąg i tak było przez stulecia przez tysiąclecia.
  W 1770 roku (…) na Podolu narodził się Rabin Baal Szem Tow, który zapatrzony w mistycyzm rosyjski powiedział do swoich wyznawców – bo u Żydów nie ma tak jak u nas ojciec Święty i hierarchia. Każdy rabin, każdy cadyk ma swoich wyznawców. -Powiedział: Żydzi po co nam siedzieć w tych księgach, to bez sensu, te księgi do niczego nie prowadzą, rozum nie jest w stanie pojąć Pana Boga. Lepiej śpiewajmy tańczmy. I można tak powiedzieć, że w 1770 roku polskie żydostwo ruszyło w tany. Przez następne 50-60 lat 85% Żydów Polskich przeszło na judaizm.

  Chasydyzm to jest taka herezja (…) Chasydzi byli znienawidzeni przez Żydów ortodoksyjnych (…) , niemieckich francuskich, angielskich , amerykańskich wtedy i po dziś dzień, bo oni się wstydzą naszych Żydów Chasydów.
  Bez tego nie zrozumiemy takiego powiedzenia wśród inteligencji żydowskiej „MOTŁOCH MUSI ZGINĄĆ” musimy mieć świadomość, że te prawie 3 miliony Żydów , które zginęły to byli Chasydzi to byli nasi polscy Żydzi – ja ich tak nazywam biedne Joski chude (…)

  Jedyni którzy stanęli w obronie Polski w Izraelu to byli Chasydzi. (…) Natomiast te 15% żydów nie Chasydów to byli Żydzi zasymilowani adwokaci , lekarze np. co ciekawe ze źródeł Żydowskich wynika, że większość tych policjantów żydowskich tych okrutnych oprawców to byli adwokaci w czasie wojny i oni przeżyli.

 14. Bezcenne słowa dr Ewy Kurek mówi

  Odnalazłam 40 lat temu 199 klasztorów w których były ratowane żydowskie dzieci. I we wszystkich klasztorach uratowano tylko 2 dziewczynki chasydzkie. (Łuck, Otwock)

  Żydzi się tego boją, że jeśli się to wyda, jeśli te źródła chasydzkie ujrzą światło dzienne to bajka pęknie jak bańka mydlana.

 15. obserwator mówi

  Filmy będą zmieniane po linii bolszewickich ukazów Ziomeckiej i przeszkolonych kongresmenów o przymusowych szkoleniach ideologicznych oglądania propagandowych gniotów. Gliński zmieni słynny dialog w Samych swoich .Pawlak: …Kargul podejdź do płota zastosuję 447….

 16. Marcin mówi

  Ponieważ ONI uważają się za naród wybrany do krzywdzenia i wyzyskiwania innych , my, nie chcąc im robić im konkurencji i psuć sobie z nimi stosunków , uznajemy się z wybranych do tego , by być krzywdzonymi
  Roman Dmowski – Myśli nowoczesnego Polaka

 17. Janusz I mówi

  Prof. JR Nowak bardzo krytycznie wypowiada się o Janie Karskim. Jeśli ktoś go chce wychwalać, niech najpierw zapozna się z opinią prof. Nowaka. Nie podoba mi się również, że p. Kurek szczyci się znajomością z Bartoszewskim. Z tego względu, p. Kurek i jej działalność są mi obojętne.

 18. J447 mówi

  Uwaga!!!!* są 2 petycje do Donalda Trumpa!!!!
  Może ktoś z Państwa wie o co w tym wszystkim chodzi??? Czytałam że ta w sprawie veto ma być lepsza ale czy to prawda???
  Podpisałam obie.

  UWAGA!!!!!!!!!!Petycja do Donalda Trumpa w sprawie veto ustawy 447.

  https://petitions.whitehouse.gov/petition/act-s-447-tries-legitimize-extralegal-demands-massive-property-transfers-groups-no-legitimate-claims

  Później w emailu należy kliknąć CONFIRM aby potwierdzić

  Uwaga!!!
  Petycja do Donalda Trumpa aby nie podpisywal ustawy 447.
  https://petitions.whitehouse.gov/petition/potus-donald-trump-please-do-not-sign-incoming-447-justice-uncompensated-survivors-today-just-act-2017
  Nastepnie w emailu należy potwierdzić klikajac CONFIRM

 19. aalfa.oomega mówi

  JUDE chcą od nas wyszlamować kasę [1 bln PLN], a prawdę i prawo mają gdzieś! A w przyszłości: skoro Polin ma być europejskim węzłem logistycznym – to chcą nim [po zawłaszczeniu] zarządzać! O przyszłości Unii Europejskiej, mocarstwa USrael [i jego XXI-wiecznym kondominium nad Wisłą: JUDEOpolonii], dżihadzie i 3. wojnie światowej – zob.: ‘2021, Moonwars’ (na: docer.pl)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.