Dr Ewa Kurek: „Jak to jest, że instytucje drżą przed Gminą Żydowską? Kto tu rządzi?” [WIDEO]

Ewa Kurek/ fot. Radio Wnet

W czwartek (28.11.2019) dr Ewa Kurek była gościem Radia Wnet. Rozmowa dotyczyła blokowania premiery książki „Powrót do Jedwabnego”. Pod naciskiem Gminy Żydowskiej kolejni właściciele sal wypowiadali umowy najmu. Premiera w końcu odbyła się w Domu Dziennikarza.

ZOBACZ: Klub „Park” zamyka drzwi i odwołuje premierę książki „Powrót do Jedwabnego”. Relacja live [WIDEO]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jest to żałosne. Jak to się dzieje, że Gmina Żydowska jest w stanie zmobilizować kardynała do tego, żeby nie wpuścił nas do „Amicusa”, w którym od lat były spotkania z żołnierzami „Zapory”? Jak to jest, że inne instytucje drżą przed Gminą Żydowską w Warszawie? Można zadać pytanie: kto tu rządzi? – powiedziała dr Kurek. Zwróciła też uwagę na „żałosną otoczkę”, jak nazwała sugestie Doroty Kani, że blokada premiery była wyreżyserowana przez organizatorów spotkania.

Dlaczego Gmina Żydowska usiłowała nie dopuścić do premiery książki „Powrót do Jedwabnego”? Dr Kurek stwierdziła, że jej zdaniem jest to strach przed tym, że zaczyna walić się „ta misternie zbudowana piramida kłamstw wokół Jedwabnego”, której celem było zaszczepienie Polakom przekonania, że „razem z Niemcami  mordowaliśmy Żydów i jesteśmy odpowiedzialni za te zbrodnie”.

Dr Kurek powiedziała też, że jej zdaniem „rabin Schudrich zaczyna się bać, bo tak naprawdę całe kłamstwo to on skonstruował”. Podkreśliła, że Schudrich doskonale wie, że prawo żydowskie zezwala na ekshumację.

Źródło informacji: Radio Wnet

Zobacz też:

Katarzyna TS: Żydzi pokazali, kto tu rządzi

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.