Donald Tusk weźmie udział w obchodach Święta Niepodległości. Po raz pierwszy przyjął zaproszenie prezydenta Dudy

fot. twitter
13

Jak co roku prezydent Andrzej Duda zaprosił na obchody Święta Niepodległości wszystkich byłych premierów i prezydentów. Donald Tusk przyjął zaproszenie w tym roku po raz pierwszy. Co więcej, Tusk zwrócił się o możliwość złożenia wieńca przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Krzysztof Szczerski poinformował PAP, że nie wiadomo jeszcze, czy Tusk będzie mieć taką możliwość.

Na uroczystości w tym roku nie będzie byłych prezydentów: Lecha Wałęsy i Bronisława Komorowskiego oraz byłego premiera Leszka Millera. W poprzednich latach zaproszeni na Święto Niepodległości byli premierzy i prezydenci nie zapowiadali z wyprzedzeniem swojej obecności, lecz pojawiali się na uroczystości.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zaproszenie wystosowane przez prezydenta nie jest żadną sensacją. Natomiast fakt, że Tusk nie tylko zapowiedział swoje przybycie na obchody, ale domaga się również prawa do złożenia wieńca, można określić jako niezły tupet. Na twitterze już wrze, a internauci wściekają się na prezydenta Dudę, że uhonorował człowieka, który powinien oglądać świat zza krat.

Tusk jest wyrachowanym graczem i dobrze wie, że jego obecność na obchodach zostanie odebrana przez elektorat PiS jako skandal, za który odpowiada prezydent Duda. Ale spójrzmy na to spokojnie. Przecież nic nie stoi na przeszkodzie, żeby potraktować Tuska jak powietrze i to powietrze o wątpliwej jakości zapachowej. Niech stoi i łypie dookoła z tą swoją miną rzekomo zatroskanego o dobro Polski. To wszystko, co dziś może.

Źródło: pap

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Anonim mówi

  Dywersyfikacja dostaw gazu w wykonaniu żydo-reżimów. „USA dostarczają do Belgii skroplony gaz kupiony w Rosji”…Ciekawe czyj gaz przywiózł do Polski w czerwcu 2017r. amerykański (USA) gazowiec Clean Ocean? Z jednym zgodzić się jednak musimy: kto jak kto, ale żydzi geszeft robić potrafią. Amerykańskie tankowce dostarczają do terminalu skroplonego gazu ziemnego w Antwerpii paliwo zakupione w Rosji czytamy w opublikowanym w gazecie Soir nowym dochodzeniu w sprawie działalności spółek offshore, które otrzymało nazwę Paradise Papers. W ramach tego śledztwa międzynarodowa grupa dziennikarzy ICIJ (International consortium of investigative journalists), finansowana w szczególności przez fundacje George’a Sorosa, zbadała około 13,5 miliona dokumentów o pracy grup offshore. Publikacja zwraca uwagę, że trafiający do belgijskiej Antwerpii skroplony gaz dostarczany jest czterema tankowcami, które należą do zarejestrowanej na Wyspach Marshalla firmy Navigator Holdings ltd, których 31% akcji, jak przekonują uczestnicy dochodzenia, należy do sekretarza handlu USA Wilbura Rossa. Skroplony gaz produkcji firmy „Sibur” kupują w rosyjskim porcie Ust-Ługa. Wcześniej w wywiadzie dla rosyjskich mediów stały przedstawiciel Federacji Rosyjskiej przy UE Władimir Czyżow zaznaczył, że „co najmniej naiwnie jest” liczyć na przybycie skroplonego gazu z USA do terminali w Europie. Według niego „rynki szukają wyższej ceny, co oznacza, że ​​nadwyżki skroplonego gazu z USA trafią na rynki azjatyckie, gdzie popyt i cena znacznie przewyższają rynki europejskie”. Dochodzenie gazety potwierdza tę opinię, wskazując na to, że powstające w Europie terminale skroplonego gazu, mające na celu zmniejszenie zależności krajów UE od eksportu niebieskiego paliwa rosyjskimi rurociągami, działają zgodnie z prawem rynku. Otrzymują gaz nie z USA, lecz z najbliższego źródła czyli z Rosji, ale po wyższej cenie niż przy transporcie rurociągowym. Oczywiście teraz nikt mi nie uwierzy ale, że tak w praktyce będzie wyglądała owa słynna dywersyfikacja, serce moje podejrzewało od kilku lat. Gaz łupkowy jest droższy i jeszcze długo będzie a Amerykanów można podejrzewać o wiele ale nie o to, że będą sprzedawali coś poniżej kosztów. Będą sprzedawali nam ruski gaz po własnej, wysokiej cenie a my będziemy udawać żeśmy się szczęśliwie dywersyfikowali. Jak widać każdy towar czy usługa musi mieć znak koszerności aby zostać dopuszczona do rynku, może to być koszerny pośrednik albo chociaż koszerny pieniądz. Wszystko co nie posiada znaku bestii będzie krytykowane przez koszerne media a może nawet usuwane przez koszerne służby. To samo z tą ropą co dziś podobno z USA do nas przypłynęła.

  Американцы втюхивают европейцам российский газ. Украинцы — следующие. (Руслан Осташко)

  https://www.youtube.com/watch?v=sksFGufnBFY

  1. sten mówi

   Eto napewno rebiatka je prawda …

 2. Vini mówi

  A nie wystarczyło mu odpowiedzieć „Niestety dziękujemy, wszystkie miejsca są zajęte, może innym razem” ?

  1. Ada mówi

   To on został zaproszony oficjalnie – na Święto Niepodległości Polski!
   „…. …., a ściana między nami!”

 3. Pan Kracy mówi

  Tusk nawrócił się, a może coś knuje? W to pierwsze raczej nie wierzę. Pamiętajmy, że w UE było słynne głosowanie 27:1. Duda dla Tuska? A kto to taki? Tusku – musisz (zostać prezydentem). On chyba robi pod to podgatowkę…

  1. Teresa mówi

   Na bank coś knuje i kombinuje

 4. Waldemar mówi

  Polskość to nienormalność. Kiepski ruch prezydenta Dudy

 5. Zdzisław mówi

  To zbój i Szaweł w jednym. Wisienka na torcie chwały gdyby się nawrócił!

  1. Ada mówi

   Chyba prędzej Wisłę da się kijem zawrócić. Inna rzecz, że jak się tam pali pod nogami i perspektyw brak, to tu polska nienormalność zapomni bogaaaczom goliznę w kraju na czele z kamieni kupą.
   Wbrew wielu pozorom, przyszłościowo bardzo korzystne jest, gdy pewne środowiska trzymają się razem, długo i szczęśliwie…

 6. Robert mówi

  Po pierwsze primo,pewnie ma wejsciówke na Urugwaj to mu po drodze z Europy do Warszawy,po drugie primo jeden i drugi to dzieło made in Stare Kiejkuty,te same buty new balance

 7. Robert mówi

  Brawo Warszawa,piękne BUUU dla pana Tu…

 8. julie mówi

  A pancio prezydensio w jak najleprzej komitywie z ryzym bandyta ! No jasna cholera juz cos mnie szczela takiego wielkiego jak komin Batorego , tudziez drzwi sie otwieraja i muslamow Nam wpuszczaja ! ! ! To niech I prezydensio juz pakuje walizeczki i woooooooon do brukselka , do makrelki na bezowe frankfurterki , tfuuuuuu ! Bydloooooo , oszusci , zdrajcyyy ! ! !

 9. Janusz I mówi

  Z Tuskiem i Dudą w jednym marszu? Wstydziłbym się spojrzeć w oczy dzieciom, wnukom i prawnukom!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.